Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

cici24

Na to, že je to hraný, tak se to dalo....pro někoho to může být samozřejmě úplná hovadina a pošpinění kutlu,ale filmové provedení se podařilo....Ono taky je těžký vtisknout do filmu tu preciznost z komiksu....s dalšími díly to už šlo ale z kopce... ()

racing666

Příjemná komedie. Clavier a Depardieu to hrajou skvěle. I záporná postava k Benignimu sedla. Hlášky jsou tam taky dobrý. Já to vidím na pěkný 3*. ()

Bugiii

Inteligentní a dospělý humor, skvělé herecké výkony, nezapomenutelné hlášky,...je mnoho, co se mi na tomto filmu líbí. Možná je to proto, že jsem neviděla žádné komiksové zpracování, ale mě osobně se prostě tento zfilmovaný komiks líbí!!! ()

HennessyVSOP

Předělávka slavných komixů. Výprava, Panoramix a Obelix jsou strašně fajn, Asterix se mi ve své hrané podobě moc nelíbí. Vtipnost celého počinu je slabší než u papírového vydání, ale stále se jedná o koukatelný a líbivý film, dokonce i na opakované shlédnutí někdy v budoucnu. Navíc Laetitia Casta jako Falvala je opravdu moc krásná :) 70% ()

zodiak217

Keď sa tvorcovia rozhodnú sfilmovať animovanú rozprávku resp. komix je to vždy veľká lotéria a nikdy neviete ako to vystrelí, nie vždy sa to podarí a potom sú horibilné finančné náklady vyhodené zbytočne. V tomto prípade však tvorcovia rozhodne neurobili chybu keď do hlavných úloh obsadili Christiana Claviera a Gerarda Depardieu. Páčil sa mi ten vtip, humor ktorým oplýval celý film, tie hlášky a scénky, ktoré boli naozaj dobre urobené a nikdy mi nenapadlo, že je to trápne. Celý boj medzi Rimanmi a Galmi ma celkom nadchol, lebo forma akou to bolo vykreslené je naozaj zábavná. Roberto Benigni sa svojej úlohy zhostil tiež skvostne a Leatitia Casta bola jednoducho úžasná, ako taká čerešnička na torte. Aj keď animovanú verziu som veľmi nepozeral táto sa ma veľmi chytila pokladám ju za vydarenú vhodnú na pozretie pre všetky generácie! ()

carAnthony

Aj keď po prvom zhliadnutí by som určite dal 5*, po ďalšom a ďalšom a ďalšom pozretí mi to zas až také skvelé neprišlo najmä druhá polovica filmu je dosť slabá... ()

Movie Maniak

Ne úplně povedený převod komiksu do hraného filmu. Obsazení hlavních postav se povedlo, efekty také na jedničku, příběh je však trošku slabší. Takže celkově jenom za tři. Další díly jsou podle mě povedenější. ()

Dekovnik

Asterixe mám hodně rád a když ho hraje Christian Clavier a Obelixe si střihne Gerard Depardieu nemůže to dopadnout špatně. Podle očekávání více než obstojná hraná verze legendárního komixu. Střeste se Římani. ()

Wade W.

Klasika môjho detstva. Niekomu môžu pripadať tie hlášky obyčajné a nezaujímavé, no podľa mňa v sk dabingu dokážu správne vyniknúť (hlavne dabing Asterixa a Obelixa ktorých hlasy nahovorili Peter Marcin a Ján Kroner sa neuveriteľne podaril). Pre niekoho zlý prepis komiksu, no pre človeka ktorý na tom vyrastal budú momenty ako "bitka so smradľavými rybami" alebo robenie si srandy z rimanov( "Hej ty tam čo máš tie konáriky na hlave pootoč sa. Veď to je Július...") znova neopakovateľný zážitok. ()

Desmi

Ne všechno by se mělo točit. Z hlediska producentů to chápu, Asterix a Obelix jsou mezinárodně oblíbené komiksy a jejich natočením vydělají balík.. Kdyby se na to vys*ali, udělali by líp. Tyhlety filmy "dle" knižních předloh (komiskové předlohy v tomto případě) jsou pro mne jako člověka, který je četl, vždy zklamáním. Jediná vyjímka v tomhle směru je snad Pán prstenů, ale jinak, jak říkám, je to zklamání. Na Asterixovi jsem vyrostl a hraná verze ? Ani náhodou..! ()

blekekeke

Tak není to zase jednoduché předělat kreslené postavičky na živé, tak jak jsme se již několikrát v minulosti přesvědčili, a tak je tomu i tady ... ()

Hunys

Komiks jsem nečetl a tak nemohu srovnávat, ale kvalita filmu odpovídá roku natáčení. Je to skvělí film se skvělými postavami. Považuji Asterixe a Obelixe mezi nejoblíbenější animované postavičky. ()

Etherium

Najlepší diel filmovej série, jednoznačne, keď som to videl prvý krát, tak som to chcel vidieť znova a znova. Zábavné, pekná výprava, nápady, hudba, Gérard :D, Idefix, Asterix, Apendix, Rímske chleby, šelmy, pavúky a čarovný nápoj. Výborne som sa zabavil. ()

ariari

naprosto dokonalé prevedenie typicky galského komiksu s francúzskym šmrncom, Pre každú ďalšiu generáciu dobré lákadlo , poď pustím ti sranda rozprávku. Lepšiu "vianočnú pohodovku" nepoznáme. Najme idiotské výroky typických čechov že nudný prepis skvelého komiksu, humoru je zatracene málo ... ukazuje, že Česi v hlbokej znalosti veci ohodnotia kvalitne dielo svojho Járu Cimrmana ale naprosto nevhodne kritizujú , čo im nie je vlastné,. Áno, toto je francúzsky príjemný humor . a preto ho majú Francúzi aj , škóti ,či Vikingovia a ďalší v obrovskej obľube a hodnotia opačne ()

Skylwalker42

Přenést Asterixe do hraného rozměru je nápad poněkud nešťastný. Avšak zde to poněkud prošlo. Casting bezchybný, nejvíce se vyvedl Obelix. S humorem se to má na hraně, ale stále bez trapných křečí prochází, což se u pokračování říci opravdu nedá :( ()