Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

anyonecek

Není to nejhorší, ale kostými mi nějak moc nesedly a snaha o udělání vtipu na každém kroku tomu taky nepřidala. Ale jako filmový přepis komiksu se to až na pár much docela povedlo. ()

darthvader77

Pro mě je to dobře zvládnuté převedení kresleného komiksu na filmová plátna. Spoustu skvělých nostalgických hlášek vtipných scén(Je čerstvá, není čerstvá). Úžasná výprava(překvapuje mě, že téměř nikdo o ní zde nemluví) a v neposlední řadě Gérard Depardieu a skvělá dobová hudba. ()

Wooke

Asterix a Obelix boli vždy mojimi obľúbencami v oblasti komédií. Podľahol som komixom a aj filmom....tento bol najlepší. ()

hiding

(Komiksy jsem četl) Mě se to docela líbilo. Díval jsem se na to s nadhledem a bral to jako rodinou pohádku. A když to berete takhle tak to jde. Z filmových zpracování asi to nejlepší. Takže pokud se vám tohle nelíbilo tak se na další nedívejte. 87%. ()

bohhous22

Bohužel a bez urážky,od pana Claude Zidiho a od geniální předlohy jsem čekal mnohem mnohem víc.Další díly nepřichází v úvahu.Ja říkám,bohužel. ()

Guran

Není to špatná komedie, humor také není špatný a rád se dívan na Depardieho v roli Obelixe. Efekty kouzelného nápoje nejsou zas tak hrozně udělaný, ale jsou v tom nějaké ty nedostatky, ale scény s Bonusem (nebo jak se ten říman jmenuje) a Obelixem jsou nejlepší. ()

Brano

Keď som bol menší, tak som animovanú podobu mal rád, ale toto sa veľmi nepodarilo. Minimálne zábavne a ani ma to nebavilo. Súboj Rimanov s Galmi, ktorí majú čarovný nápoj na super schopnosti. Skôr pre menších divákov. Páčil sa mi akurát Depardieu v úlohe Obelixa, ktorý sa v tejto postave asi našiel. /35%/ ()

Daertelon

Rozhodně jde o výjimečnou komedii s trochu ulítlými prvky. Jenomže ty k tomu patří! Asterix a Obelix je legendární film se svou jistou atmosférou, která mu (alespoň pro mě) nese i po tolika letech dávku zábavy a příjemného pocitu. Pobavím se vždy a znovu. 95% ()

JosefTomas

Nostalgie v tomto případě pracuje až přespříliš, tudíž nelze objektivně hodnotit, ale v té dětinské naivitě to funguje dobře. Ve srovnání s animovanou tvorbou, kterou jsem nyní dohnal, jednoznačně horší, ale bez srovnání neurážející a místy i zábavné. Jen ten Zidi mi trochu přijde nevýrazný, protože třeba v případě Prohnilých předvedl "něco" a tady zkrátka jede jen nižší ligu. ()

Joe16210

Skvělá komedie na motivy populárního komiksu. Především ústřední dvojice je skvěle obsazena a jejich vtípky vás nutí se smát i opakovaně. Tenhle film ale zůstává tím nejlepším, co filmoví Asterix i Obelix předvedli. ()

(fjw)

Ikdyž se tato komedie pyšnila nejražší francouzká komedie, tak peníze opravdu nejsou všechno:) Asterixe mám rád hodně v komiksových podobách. Tohle mírně překročilo k trapnosti. Ale dívat se na to dá a člověk se i zasměje. ()

AdrianMonk

Velké zklamání, kouzlo komiksu se úplně vytratilo. Nicméně 3 hvězdy za některé celkem slušné gagy a výborného záporáka Roberta Benigniho. ()

Adrii

Tento film s historií moc společného nemá, ale zaručeně je to film. který pobaví celou rodinu. Spousta zábavných scén je doprovázena i na onu dobu poměrně kvalitními efekty. ()