Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

laepus

Na comicsovém Asterixovi jsem vyrostl v okresní knihovně...a filmová verze mě rozhodně nezklamala, spíš naopak - jsem potěšen a mile překvapen - krásný mix totálně ulítlých gagů, moderních narážek a bezchybného Begniniho - jo a Caesar (s Heřmánkovým dabingem) a Gaius Bonus (s Moravcovým) jsou taky parádní ()

kritiklon

Podle mě je to jediná povedená, hraná adaptace komiksových animáku co se Asterixe týče. Ty další hrané díly už stojí za houby! To že úvodní díl je čestná vyjímka je hlavně díky trojici Christian Clavier, Gérard Depardieu a Roberto Benigni! Toto trio táhne na bedrech dá se říci celý film díky komickým rolím, které umějí všichni tři skvěle a s přehledem sobě vlastním. Nebudu to tady srovnávat s animáky protože zaprvé je to "nebe a dudy" ( má to úplně jiné kouzlo a působí to na mě zcela jinak ) a za druhé musím říci, že ani ne všechny animované filmy s Asterixem se mi líbily. Některé možná méně než tento hraný Asterix a Obelix. 3,5* za 72% ()

mira007

Pro tenhle film mám slabost protože byl prvním filmovým zpracováním mého oblíbeného komixu, navzdory tomu, že story je slabší a vtipů v kreslené formě nedosahuje. Obsazení perfektní včetně Laetitia Casta. ()

Emo-haunter

Nechápu, proč jen 69%. Skvělá výprava, kostýmy, vtipy a originálnost. Depardieu s Clavierem se na tyto role přímo hodí. Film mého dětsví :) (y) ()

FunThomas

Harné dobrodružství se překvapivě povedlo. Jedná se sice o mix více dílů, ale je to zábavná podívaná. Filmu hodně pomohlo obsazení obsazení Christiana Clavieho a Gérarda Depardieuho do hlavních rolí... ()

icedalaman

Slušné zpracování komiksové přelohy a výborné herecké obsazení zaručují dobrou zábavu pro deštivé nedělní odpoledne. Nedá se od toho čekat nic vyjímečného ale pro pobavení vynikající. ()

Emzet

Oproti neskutečně přeplácané a střelené dvojce je jednička o něco umírněnější. Ale že by se člověk nějak extra bavil, to se říct nedá. I zde bude fanoušek komiksu marně hledat ducha Asterixe a i zde je většina vtipů buď trapných, či prostě neexistujících. ()

bambusacek

Mě se tebhle film prostě líbí. S animáky o Asterixovi se to srovnávat nedá, ty jsou ještě o hvězdičku výš, ale přesto je Asterix a Obelix koukatelná a vtipná podívaná. Chtěl bych se někdy na něco tak moc těšit jako Obelix na Římany a na pečeného kance. ()

Lukoye

Vůbec se mi to nelíbilo. Naprosto zbytečný a somoúčelný film tak maximálně k vyrýžování nějakého toho franku. AŤ mi nikdo neříká, že tenhle námět, toto legenda si o zfilmování říkala. Kreslené filmy s Asterixem naprosto nemají chybu a patří k tomu naprosto nejlepšímu, co bylo v oblasti animovaných filmů stvořeno. Tak proč tohle? ()

Berry

Normální francouzská sranda, která vůbec není vtipná kvůli Asterixovi neb Obelixovi (občas jsem měla pocit, že film dokonce kazí), ale kvůli Caesarovi, Zlosynovi a Détritovi. Ti tři dělají z filmu skvělou zábavu! ()

filmator

Drahý a málo zdařilý přepis francouzského komiksu. Animovaným filmům se však nevyrovná. Obelix zhubnul a jsou mu velké kalhoty. Stále je ale věrohodnější než Asterix. Nevím, za jakým účelem bylo nutné dělat z kreslených postaviček hraný film. Navíc se nejedná o adaptaci komiksu s realistickou kresbou, původní obrázky jsou karikatury... Proto je výsledek takový, jaký je. Asi jako v případě Pepka námořníka nebo Želv ninja. Představte si, že by někdo chtěl udělat hranou verzi Čtyřlístku... Několik zdařilých komických výstupů si tvůrci mohli nechat do jiného filmu a nemuseli znásilňovat ikony franckouzského komiksu. ()

inachisio

Je zřejmé, že se jedná o velice povedenou adaptaci komiksových zpracování. Vysoký stupeň šílenosti zapříčiňuje veliké množství velice vtipných scén a herci mi tam dokonale sedí. ()