Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

• Česko Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (viac)

Kleopatrin Egypt je pod nadvládou Rimanov a Kleopatra a Cézar sú milencami. Kleopatra, podráždená Cézarovymi sarkastickými poznámkami na adresu Egypťanov navrhne stávku - ak sa jej podarí vybudovať prepychový palác do troch mesiacov, bude musieť Cézar verejne vyhlásiť, že Egypťania sú najväčším národom na svete. Je to takmer nesplniteľná úloha, no architekt Numerobis nemá na výber - ak sa mu ju nepodarí splniť, stane sa z neho večera pre krokodílov. Pomôcť mu môže jedine zázrak - Asterix, Obelix a druid Panoramix, ktorý ovláda tajomstvo zázračného nápoja. (STV)

Randall

Psychedelická a stylizovaná jízda. A velice zábavná! Jako kdyby ty staré komiksy a animované filmy ožily. Otázkou zůstává, proč se film tolik odlišuje od toho prvního. ()

Kactaa

Jasně, je to blbost, jasně, je to primitivní, ale je to moje srdcovka. Zasměju se u toho i podvacátý. Numerobis je prostě bezkonkurenční, od komolení jmen Gallů až po podlézání Panoramixovi s kouzelným nápojem. Zápletka je samozřejmě jednoduchá, ale přesto jsem už napoprvé fandila Kleopatře a hlavně Numerobisovi aby to zvládl. A Kleopatřina hláška když přijede na staveniště: "Tolik jsem spěchala, ani jsem se nepřevlékla!" je bezkonkurenční. Filmoví fajnšmekři ohrunují jistě nos, a mají taky proč, ale za mě je to 90% ()

frajeris30

Dle mého názoru velmi pěkně a humorně zpracované dílo režiséra Alana Chabata. Herci jsou velmi dobře vybráni a na své role se výborně hodí. Film má děj, vtip a poentu. Velmi jsem se u něj pobavil a velice rád se na něj podívám znovu. ()

Hove

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Jasně, je to šílenost a chápu, že to někomu dobré nepřijde, ale pro mě je to pětihvězdičková záležitost. Větší koncentraci hlášek aby člověk pohledal (hni se, osle líná, táhneš se jak smůla Kanabisi), Otisovy a Numerobisovy monology nemají chybu (to je mněhně? oni snědli mněhně?) a celkové je to prostě jeden dlouhý útok na bránici... ()

Hudakfilms

4* už len za tie mená ktoré tam padali, Antivirus, Debilus a pod. "Zaparkuj mi kona do tiena" Uletená somarina ale rád si to pozriem! Myslím, že najlepšia časť zo všetkých! ()

ForFan

Velice zábavné i po několikátém shlédnutí... Clavier a Depardieu jsou geniální kopie kresleného Asterixe a Obelixe (škoda, že s Clavierem už další díl není)... Monica Bellucci "hmm", velice krásná kleopatra. Co se režisérovi povedlo určitě, je herecké obsazení do těch postav a taky velice zábavné pojetí tohoto dílu ... Casius Céplus a Numerobis u jejichž popleteného vyslovování jmen jsem se koulel smíchy nebo Amonbofis a Nexusis se svými zákeřnými plány jak zastavit stavbu jsou výborní "Tento hrob se stane vašim hrobem! hahahahaha..." Ty hlášky jsou v tomto filmu suprové ... Obelix: A co písek. Kde ho berete? - Asterix: Ten už tady byl, Obelixi. - Obelix: Aha... nebo Gaius Céplus: Co budeme dělat? - Julius Caesar: Uděláme to co řekla. Napravíme škody a odtáhneme, debile... - Gaius Céplus: Hmm, to zní logicky... Vtipné hlášky, skvěle zpracované prostředí, kostýmy, výborní herci, pro mě jeden z nej zábavných filmů... ()

72Nihlus

Kde ten Chabat na tie voloviny chodí? Dokonale absurdný humor s hláškami v plnej kanonáde. Skvelo padnúca dvojica Depardieu-Clavier, krásna Monica Belluci a slušná výprava na podobný film. Rozhodne "jde to, jde to Imhotep" ()

Sandai

Spíš než rodinná komedie je to šílené komedie. Naprosto potrhlý film u kterého jsem smál jak málokdy. A od komedie nic jiného nechci. ()

RubyRitz

Možná trochu odvážně, ale přesto 5 hvězd! Musím uznat, že ve srovnání s jinými filmy za celých 5, je Asterix a Obelix: Mise Kleopatra někde v pozadí, ale ve svém žánru rodinných komedií zaměřených spíše na děti, kdy se vcelku slušně pobaví i dospělí, je prostě nad očekávání dobrý. Vtipy jsou chytré, jednoduché. Příběh sice klasický, ale nenudí a i když je vám jasné, jak to skončí takřka od začátku, tvůrci se s tím poprali vcelku nápaditě. Pokud budete koukat sami, radši sáhněte po něčem jiném, ale jakmile vás na to bude víc, budou vám vtipy připadat ještě vtipnější a komponenty moderní doby zasazené do období starověkého Egypta ještě nápaditější. Ve své kategorii prostě fajn komedie. ()

andydufrsn

První pokračování filmové adaptace klasického komiksu, tentokrát se spoustou narážek na jiné filmy a řekl bych s moudřejším humorem než první film. Okořeněno Monicou Belluci ()

Sadova302b50

Na rozdíl od prvního filmu je tu všechno možné, ale humoru ubylo a to nelze překousnout. Animované adaptaci to nesahá po kotníky, o sešitu se ani nebavím. 38% ()

DavidAAAA odpad!

Neuvěřitelná nuda. Chabat je blázen, pokud tohle srovnám s jeho mladším filmem RRRrrrr, tak je obojí sice trapné, ale RRRrrrr je hodně vtipně trapné. Tohle je prostě odpad v nádherných kulisách. Nevyloudilo to ani jeden úsměv a to je na komedii docela blbý. Krásný obrázky, ale to je tak všechno. Je fakt, že děcka tak do deseti let se u toho možná smějou, ale ty se beztak chechtaj všemu. ()

Majkowski

Ulítlá kravina, která má v sobě téměř dokonalou dávku šílenosti. Když je člověk ve správné náladě a dokáže ignorovat některé filmařské nedostatky, tak se u tohohle filmu zasměje, až se bude za břicho popadat, ne-li více. Málokdy se zasměju u stupidních filmů, avšak tenhle má v sobě nějaké kouzlo, které mě donutilo se nad každou vtipnou scénkou málem potrhat smíchy a pokaždé, co si na to jen vzpomenu, tak se mi vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu. (70%) ()

topol999

Nejlepší filmový Asterix!! Alain Chabat vytvořil nekonečnou smršť akce, hlášek, taškařic, velice zajímavých postav a v neposlední řadě i exotické egypt. prostředí. Skvělá rodinná komedie. 96% ()

Erufael

Prosím? Toto má hodnocení 65 % ? ... Toto má mít nejméně 85 % !! Nechápu, nerozumím takové negativní kritice, kterou tento film sklízí. Bohužel po tomto filmu již šla kvalita opravdu razantně dolů. Ale to co předvedli Frantíci tady, to je něco skvělého. Film napěchovaný hláškama... Ano ano ...toto možu, tleskám ()

Lishkenzi

Naprostá pecka. Alain Chabat udělal z předlohy kulisu pro smršť vtípků, špeků a nezapomenutelných hlášek, jenž sice v původním komixu nejsou, ale Misi Kleopatru zvedají na novou úroveň legrace. Nehledě na perfektní výkony hlavních představitelů. Absurdní humor je můj šálek piva a tady jsou ho hektolitry. Tohle je film co si pustím, když si chci zlepšit náladu. Taky bych chtěl pochválit český dabing, zejména pana Cardu jako architekta Numerobise. Chabat vystihl ducha komixu a přidal do něj své oblíbené legrační absurdno. Tudy cesta vede. "Já tady zůstanu abych přiložil. Oheň se totiž občas odloží." ()

Rangifer

Oproti jedničce je to trochu jiné. Je to spíš taková parodie, máme tu souboje ve stylu Matrixu, první egyptský výtah poháněn piráty a přesýpací hodinky. Monica Bellucci jako Kleopatra je fakt kusanec. Je to dobrý film, na kterou se může klidně dívat celá rodina. A tak se nakonec ptám, kde je mněhně? Kde je to mněhně? ()