Zatmenie

• Česko Zatmění (viac)

Konverzačný thriller s nádychom cynickej komédie, v ktorom zohráva dôležitú úlohu jediná autonehoda. Pre žiadneho jej účastníka nie je fatálna, možno preto k nej nikto nevolá políciu. V nepríjemnej situácii sa na pozadí temnej lesnej kulisy odhaľujú charaktery všetkých zúčastnených. A navyše sa začína stmievať... Traja muži rozpumpujú na hrane zimy mrazivú drámu, ktorá ukáže svetu tú najchladnejšiu možnú tvár. (Continental film)

wowylgu313

Musel jsem chvíli přemýšlet a nakonec tedy 70-75% ... Protože na český snímek je to opravdu solidní pokrok ... Už jsem konečně v nějakých scénkách cítil !ten! thriller ... příběh je tady kopírka ale drží si svou rychlost a hlavně je to klasický rozbalování ale pozor! Dobře, provedené! Zápletka je tady doslova "zajímavě" propojená se všemi protagonisty. Obsazení je super, klobouk dolů před Štáfkem, odehrál to velmi dobře. Začátek působí jako komedie, prostředek je drama a konec je thriller. Vyber te si no ... Vadilo mi v jedné části filmu, jakési lesní červené zatmění. (Bez toho filtru by to bylo lepší) Byla zde scéna, která působila jako z mega zahraniční placené produkce nikoliv z české. (Útěk v lese a střelba za zády, bullet-time, to celé mohlo být delší) Takže takhle... Celosvětově tři hvězdy ale na ČR produkt určitě kvalitní práce co opravdu diváka nemůže urazit. ()

Prubner

Chválím snahu tvůrců pokusit se v našich končinách o něco netypického a nevšedního, ale bohužel zůstalo jen u té snahy. Většina filmu postrádá napětí i humor, nudí a skládá se z příliš literárních dialogů, které hercům nejdou z pusy a působí nepřirozeně. Ani herci ostatně nepředvádějí nic výjimečného. Možná to chtělo jiné tvůrce, kteří by stvořili něco jiného než jen sympatický pokus. ()

david141474

Po úžasném traileru, který ve mě probudil velký očekávání, musím říct, že jsem zklamaný. Ten film je zklamání. Šel jsem na film s dobrou náladou a odešel se špatnou. Sice se zde pár solidních vtípků bylo, ale ty film nezachrání. Zazní i pár známých songů, ale já si nejvíc pamatuju The Piece of my Life od Monkey Business. Film má 85 minut, ale mě přišlo, že to mělo tak 100-120, prostě utíkalo to dost pomalu. Vzájemná propletenost mezi postavami byla dobře napsaná a natočená, ale něco tomu chybělo. No a pak přišla nejslabší část filmu a to byl zvrat. Ten příšernej a příšerně představenej. Děj byl takovej plochej, takovej nic moc. Postavy solidní, ale zvrat příšernej. Herci jsou skvělí. Soundtrack ušel. A délka filmu neodpovídá mému mínění o délce filmu. Myslím, že kdybych na to nešel o nic bych nepřišel. 6,5/10 Cítím zklamání. (Velký Špalíček - 5.3.2023) ()

Ondrew

Tarantinovka na cesky sposob. V poslednych rokoch sa v Cechach, ale i na Slovensku (konecne) zacinaju tocit filmy, ktore prinasaju cerstvy zavan do inak skostnatenych oblasti nasej kinematografie. Pomalicky vznika cosi, ako nova vlna ceskoslovenskeho filmu, za co mozeme podakovat najma mladej generacii hercov ci reziserov. Krasnym prikladom je prave tato snimka. 75%. ()

rigby

Komedie nebo thriller? Celkem předvídatelný a nezajímavý scénář, nepřesvědčiví herci, ale protrpěl jsem do až do konce. Podruhé bych to neopakoval. 2- ()

Grázl83

Solidní český thriller, na české poměry asi i nadprůměrný. Ze začátku nic nedává smysl, ale pak se to pěkně pospojuje. Škoda nelogičností, např. že okolo místa bouračky za půl dne neprojede žádné auto apod. ()

v.indruchova

Průměrný film. Nějak špatný, konec překvapil. Účinkující nejsou zrovna myslitelé, proto počkají na to co přijde. Asi jsem čekala že to bude víc komedie. Blesknou se tam chvilku i 3 tygři bez Štěpána. ()

Kushina

Takovej thriller dokáží fakt natočit jen u nás :D Vtipný a zároveň vážný, příběh sice docela o hovně, ale bavilo mě to. 60% ()

Slepejsek

Pokud se necháte svést povídačkami o krvavém zatmění, jste na nejlepší cestě ke zklamání. Startovní výstřel sice vypadá akčně, ale nespustí nic víc než jen kolotočovou konverzačku, která pomalu ale jistě spěje do nikam. Zlom do akční druhé půle přijde poněkud násilně a ve finále vyzní bezradně. Sice tady máte (aspoň místy) pocit komedie, bohužel z pohledu autorů nechtěné - smát jste se měli tam, kde jste čekali, co se z toho vyvrbí. Bohužel se potvrdilo, že uklopýtaný scénář nezachrání ani krev... ()

vaclav.g.kar

Na CZ scéně si návštěvy kina pečlivě vybírám. Nic proti Langošovinam,  nejsem ale cílová skupina. Čeho ale cílovka jsem tak jsou české filmy co se snaží osvěžit zatuchlost domácí distribuce. Ať už to je Shoky a Morty, Párty Harder, Vyšehrad nebo moje velmi oblíbená loňská Stínohra. Zatmění rád zařadím do společnosti České filmové renesance. 😂 Pokud si nějaký film zaslouží titul Česká Tarantinovka tak právě tenhle. Jasně berte to s rezervou ale celková gradace mi trošku Quentina připomněla. Opravdu fajn film co neurazí a naopak překvapí. 75% ()

gogo77

4/10 ... ked sa z tohto filmu stane mrazivy thriller kde kazdy bojuje o svoj zivot...je uz neskoro a celkovy dojem je tatam ... tato novinka zacina ako cynicka komedia o zrazke 3 aut v lese podvecer zatmenia mesiaca ... postupne nam odkryva osudy troch muzov ... studenta, profesora a mlkveho polovnika za ktorych nahodnou nehodou sa skryva ovela ovela viac ... ako su ich cesty poprepletane sa postupne dozvedame az nakoniec dochadza k rozuzleniu hodneho americkych kriminaliek.... ale to je uz trosku neskoro lebo dovtedy vam tie postavy mozu liezt poriadne na nervy a ked sa zacnu eliminovat uz na tom nezalezi ()

snikrs odpad!

To se zase něco nepovedlo. Totální kravina. Slátanina . Nejprve hromadná srážka 3 aut a poté tam půl dne nikdo ani neprojde. ()

Miroslav.Zac

Už dlouho se mi nestalo, že bych u nějakého českého filmu vydržel od začátku do konce a nepřetáčel, nebo se nedíval do mobilu. Film klame tělem, protože se z původní konverzační komedie zhruba někde za polovinou změní v napínavý thriller tak rychle, až si říkáte, jestli někdo část filmu nevystřihnul. Ne, nevystřihnul a proto je tak dobrý. Nebýt Štáfka, film by si označení komedie ani nezasloužil. ()

vinducha

Opravdu nezvykle stylově budované. Kdy ze začátku má člověk pocit , že se bude jednat o černou komedii , ale  v určitém bodu se to zlomí a končí to docela slušným thrillerem. ()

naytsirk

Předpokládám, že přirovnání k pokusu o Tarantino/Ritchie podívanou už tady někdo použil... Celkově to nebyl zas tak špatný pokus... Naopak, na mě to fungovalo prakticky od začátku až do konce... Ale já mám holt problém s Štáfkem... podle mě to není dorbý herec a já mu to prostě nevěřím... Tereza Švejdová taky není můj favorit a Čubu s Ferro taky nijak nevyhledávám... Věřím, že kdyby to mělo jiný obsazení, tak je to min. o stupeň lepší.... ()

Albim

Uf, že by se česká kinematografie začala nadechovat? Šel jsem dnes do Cinemacity bez jakejchkoliv očekávání, možná naopak s nízkými očekáváními, protože dvojka z ulice, Štáfek a Kadeřávková, mě trochu znervóznila, ale propojení thrilleru a komedie mě zaujalo. Komedie to zas taková není, i když jsem se několikrát opravdu dobře zasmál- Asi bych normálně dal hvězdičky 4, ale tady udělám výjimku a dám 5, protože si film pozornost zaslouží a odvaha tvůrců do závěru filmu jít na plno stojí za ocenění. ()