Air, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom v réžii Bena Afflecka, odhaľuje neuveriteľné spojenie, ktoré zmení budúcnosť jednej značky. A to všetko vďaka partnerstvu medzi vtedajším nováčikom a budúcou legendou Michaelom Jordanom a začínajúcou basketbalovou divíziou tenisiek Nike, ktoré so značkou Air Jordan spôsobilo revolúciu vo svete športu a súčasnej kultúry. Dojímavý príbeh nekonvenčného tímu o stávke na jednu kartu, ktorá môže buď všetko zničiť, alebo zmeniť športové dejiny, o nekompromisnej vízii matky, ktorá vie, aká je hodnota obrovského talentu jej syna, a o najväčšom basketbalovom fenoméne všetkých čias. (Continental film)

filipvrbik

Od dětství je Nike moje oblíbená značka bot i později oblečení a na Michaela Jordana jsme se s obdivem dívali před třiceti lety.. Kdo by však řekl, že jde natočit kvalitní a zároveň zajímavý film - a Ben Affleck to dokázal. Měl k tomu však na pomoc fantastický casting v čele s Mattem Damonem, který opět trefil roli a příjemně překvapil Jason Bateman, a jistý comeback zažívá i Chris Tucker...A pochopitelně taky Viola Davis, jako paní Jordanová. Celý film je sice jen o tom, aby si trojka draftu 1984 Michael Jordan vybrala boty Nike, ale je natolik svělý, že tomu těch pět hvězd dám, i když jsem původně filmu moc nevěřil, tak mě dokonale přesvědčil o opaku. Co bych vytkl, je, že ve filmu o Michaelu Jordanovi, prakticky chybí mladý Michael a basket jako takový, škoda, ale zajímavá varianta byla, jak ukazovali Jordanovu budoucnost v NBA. Viděno v kině (eng.) ...90% ()

Renfield

Úvodní titulky fungují na výbornou, přenesou do doby, navíc navodí příjemně nostalgickou náladu. Je ale škoda, že použitá hudba (ať je jakkoliv výborná), nebyla více využita i v samotném filmu. Protože mimo trefně rozebrané Born in the U.S.A., plní stejnou roli, jako v úvodních titulcích. Což samozřejmě není vůbec málo, přesto mi tady nějaký větší přesah chyběl. Konverzačka je to však stejně pohodová, jako právě úvodní titulky. Dialogy dokáží být i bez nějakých více vyhrocených situací dostatečně úderné a hlavně zábavné. Ani v nich se nikam nespěchá, vždyť (ne)jde pouze o boty a samozřejmě jméno firmy. Snad každá z postav má něco "nad příběh", což je příjemné zpestření. Herecky nejvíce zaujal Chris Messina. Jako dvojice potom samozřejmě Matt Damon s Benem Affleckem, jejichž společné scény patří nejen dialogově, ale i chemií mezi nimi, k tomu nejlepšímu. 75% ()

husokachna

Ševcovská pohádka. Díky Mattovi se na to dobře kouká (on je prostě boží a i když je to pořád trochu Matt Damon, co hraje, tak vždycky dodá filmů životnost), díky Benovi to fajn odsýpá. Má to spoustu mezer, nedotažeností, zvláštních motivací (šéf Phil změní názor z minuty na minutu a rozhodne se jít do největšího precedentu v historii sportovního marketingu, jen tak, i když víc než půlku filmu prudil a byl proti všemu) a je to trochu neučesaný, ale každopádně je to asi nejlepší film o botě od dob Werner Herzog eats his shoe. Není to hardcore vrstevnatý drama, spíš feel good pohádka o americkém snu, odsýpá to, baví to a maličko "vzdělává", osmdesátky jsou sympaticky nepřepálený a když jsem vyšel ven, zatoužil jsem vlastnit jedny Jordan Airy, takže to asi není špatnej film. Tři lepší bublinky do podrážky. ()

TheSpearCZ

Po zhlédnutí jsem vyloženě nadšenej, jak celý film dopadl. A nejde mi ani tak o příběh, ale o fakt, že to je celofilmová konverzačka, která v ani jeden moment nenudí, je zajímavá a jenom koukáte, sedíte a hltáte tenhle příběh a to podle mě mluví za vše. Navíc z toho jdou cítit ty pravé a poctivé osmdesátky, pouštění největších 80's hitovek v podkresu celého filmu je stejně geniální tah jako nápad s Air Jordan. Herecky to tu nemá chybu, nejvíce se mi tu líbila Viola Davis, kterou si sám MJ do role své matky vybral a nemůžu mu dostatečně pogratulovat, neskutečné kouzlo sem vnesla. Damon v roli přípomínající Cruisova Jerryho Maguiera, Affleck v menší a přestřelenější roli CEO a je to zase radost tady na oba koukat, obecně je na tenhle film velká radost koukat, asi to bude tou dobou, kdy byl svět ještě v pořádku. Lepší 4* ()

Muel

| Amazon Studios | Bavilo ma to. Nie je to zďaleka tak komplexný a scenárom vychutnaný film podľa skutočnej udalostí, v aký sme možno dúfali, ale predsa je Air veľmi dobrým kúskom filmariny pre basketbalových fanúšikov a pre ľudí, ktorí majú radi tento typ príbehov. Je to zábavné svojským spôsobom a bol som rád, že to nikdy nespadlo do konvenčnej žánrovej nudy, ktorá by diváka roznudila k smrti. Má to príjemný 80s feel, má to priemernú réžiu, má to super hercov. Vhodný filmový koktejl pre takúto látku. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

ddf76

Hodne povedeny film od dua Affleck-Damon. Je videt, ze tato autorska dvojka filmy opravdu umi. Vypiplanej scenar, perfektni rezie, skvely feeling 80. let a velmi dobry soundtrack. Je asi dilem nahody, ze se ve stejny cas objevily velmi dobre filmy Air, Tetris a Pinball: The Man Who Saved The Game. ()

theSaint

Je to neškodný. A je to výborný. Herecky, atmosférou, hudebně, vizuálem. Feel-Good v tom nejlepším slova smyslu. Affleck, Damon a Trucker na jedničku. ()

ROCK,THE

Naprostá bomba! 80tky se vší parádou! Od samotného intra až po konec filmu! Boj o prosazení značky Nike ždíme emoce z diváka až nečekaným a poctivě nadčasovým filmařským způsobem! Mé hodnocení: 9/10 ()

molcan2

Ok, chlapci, potrebujeme dobrý soundtrack k tomuto filmu, máte nejaké nápady? ... Žiadne nápady? ... No tak, je to o Nike, kultovej obuvi, basketbale! Premýšľajte o tom, chlapci!!!! .... Okej, kašli na to, vezmeme si playlist "Best of 80s" na Spotify. Dobrá práca ako vždy, páni ()

warrenur

"Vo vyrobe topanok sa urobila len jedna vyznamna zmena. A sice pred 600 rokmi, ked zacali rozlisovat pravu a lavu. :D" O basketbal som sa nikdy moc nezaujimal a rozhodne nie som fanusik tohoto sportu, hoci niektore realie a sportove osobnosti poznam. Napriek tomu sa mi tento "sportovy" kusok pacil. Moze za to primarne vyborne odusevnele herectvo Damon-a, ci Martyho z Ozark-u - Bateman-a a dalsich. Este viac vsak ustredna myslienka a pribeh o tom, ako Nike, ako znacka, zaujali to miesto, ktore maju doteraz. V zavere pekny sumar, zivotopis a mozno i zodpovedanie toho, ako sa vytvoril precedens, ze niektori sportovaci zarabaju stovky milionov dolarov rocne len ako pasivny prijem. Odporucam. 65% ()

Batahst8

8/10. Nudné téma, ale natočeno nejvíc zábavnou formou, co jde. Nebere se to extremně vážně, ale zároveň to není ani komedie, Affleck to totiž dokázal výborně namixovat, tak aby jste se 50% filmu smáli a druhých 50% drželi postavám palce. K čemu dopomáhá i suprová osmdesátková feel-good atmosféra a dokonalý soundtrack. Jinak, co se týče herců, tak Damon a Davis vládnou a jejich dialogy jsou vrcholem filmu. Nejnudnější film natočen tou nejzábavnější formou. ()

simon84

Dlouho me podobny snimek tak nevtahl do deje, jako tohle. Fakt vyborny, napinave i kdyz clovek vi, jak to dopadne. Hodne me to pobavilo. Matt Damon je tam super a celej ten Nike tym dobre funguje. ()

kesty

Feel-good stuff. Alebo "o Jordanovi bez Jordana." Affleck film režíruje staromilsky, napriek tomu mu nechýba štýl (určite aj vďaka skvelému soundtracku a všadeprítomnému retro vibu) a Damon hraje až rutinérsky presvedčivo. A jeho konverzácie s Affleckom (ale aj Batemanom) sa skvele počúvajú, chvílu som si myslel, že obaja stoja aj za scenárom. Základná premisa je vlastne jednoduché, napriek tomu filmu nechýba vtip, napätie, či nadhľad. Jediné, čo mi miestami, hlavne v druhej polovici trochu vadilo, bolo až príliš rýchle a časté striedanie skladieb a skratkovitosť niektorých scén. Chvíľu som mal pocit, že pozerám 80's hitparádu. Ale asi len 10 minút :) Plus ešte netuším, prečo sa Chris Tucker rozhodol hrať svoju postavu čo najneznesiteľnejšie, ako sa len dalo. ()

BOURQUE

Solídne režírovaná o zachytenie okolností, ktoré viedli ku vzniku „tenisiek“ Air Jordan. Dvojica Damon / Affleck poukazujú na to, že spoločná práca im stále ide. Vo filme skvele fungujú retro veci a spomienky na osemdesiate roky (magazíny a predovšetkým skvele vybrané hudobné motívy), a „paradoxne“, tie sú najsilnejším pilierom celého filmu. Z hľadiska príbehu je však predovšetkým vidieť to, že čo všetko muselo klapnúť k tomnu, aby Nike MJ-a získali pre seba a vytvorili legendárne „topánky“ Air Jordan. Ústrednými postavami sú M. Damon a skvelá Viola Davis, ktorá potvrdzuje to, že nie vždy MJ rozhodoval o tom, že čo a ako bude. Až na skvelý speech M. Damona na konci filmu nečakajte veľkolepé alebo skutočne hlboké dialógy. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Kopi1

Pokud se něco dobře zpracuje, můžete už udělat film o čemkoliv, Air je toho důkazem. Sympatický film se sympatickými herci o marketingu a risku. Příjemně se na to kouká a u téměř 2h stopáže nenudí ani minutu. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (viac)