Knižní klub zabijáků

• Španielsko El club de los lectores criminales (viac)

Osm kamarádů, kteří si ujíždí na hororech, se v jednom zničehonic ocitnou. Začne je totiž začne vraždit klaun, který nejspíš zná jejich temné tajemství. (Netflix)

geek.ondra

Řemeslně poměrně solidní a uspokojivě narážející na klasická žánrová klišé ale i tvorbu příběhů celkově.  Průběh má tempo i dostatek zvratů a vlastně zamrzelo jenom hloupoučké finále. Zábavná jednohubka. 6/10 ()

Daiker

Nudný, zbytečný slasher..... Už ta maska byla stupidní, postavy nesympatické, příběh X krát viděný.... Od Španělů je to zklamání... ()

Ondr@932

Španělská variace na Vřískot se od Netflixu bohužel moc nepovedlo. Zbytečně moc překombinované a chaotické a hlavně laciné. 4/10 ()

John80

Ďalší film o vrazdiacim klaunovi v maske  tentokrát v Španielskej produkcii, o študentoch, ktorý študujú knihy a samozrejme nechýba slasher až po úplne vyvrcholenie 2* ()

rublik05

Knižní klub zabijáků by se dal ve zkratce charakterizovat jako nepříliš povedená španělská verze Vřískotu. Tomu se však v žádném případě rovnat nemůže. Jednak mu chybí sympatičtější postavy nebo minimálně lepší herci, a také kvalitnější zpracování a propracovanější scénář. Příběh je víceméně standardní, vraždám by slušelo více brutality a krve, nicméně neurazí, humor zde absentuje úplně, logika hapruje především v samotném závěru, který je vyloženě otřesný. Na druhou stranu díky rozumné stopáži jsem se ani nijak zvlášť nenudil, napětí i atmosféru film má, takže přežít se to v pohodě dá. Žádnou velkou parádu však nečekejte. 4/10. ()

kacir odpad!

Je jasné že to vykráda Tajomstvo vlaňajšieho leta, ale čo je horšie, vykráda to môj obľúbený Vreskot a to je neodpustiteľné! ()

JerryMalfoy97

Film nepřináší vůbec nic nového. Vše co se zde objeví už jste předtím viděli v jiných a určitě mnohem zajímavějších filmech. Nesympatický herci, předvídatelný příběh i špatné efekty a ani špetka originality. Přesto se nejedná o totální propadák. Koukat se na to dá, nebo alespoň jako film do pozadí postačí. 33% ()

xxmurphyxx

Čo malo byť kurva toto?! Bez nápadu, bez strachu, bez pointy, zato s bandou otravných hipsterov, blogerov a neviem akých ďalších čurákov bez rozdielu pohlavia, ktorým človek od začiatku želá skorú ale pomalú smrť. ()

AndrewNewman

Toto mohol byť pokojne remake Vreskotu, nemuselo to mať iný názov, pretože tvorcovia len všetko okopírovali a pridali priemerný origin story vrahov. Samotný Vreskot ako séria sama stráca na kvalite prakticky každým novým dielom a teda je jasné, že je daná téma už načisto prevarená. Ani to však Netflix neodradilo, pretože na podobných jednohubkách zarába dobré no a ktovie, či nepríde aj sequel. V rámci tunajšieho hodnotenia predpokladám, že každý pochopil, že ide o prvoplánovú gebuzinku. ()

Lilith03

Jsem dost zklamaná, protože začátek filmu byl skvělý, říkala jsem si "pane bože, po dlouhé době super slasher, je to skvělé, originální, zábavné a kvalitně zpracované, to bude 5 hvězdiček"... No pak se to začalo kazit, originalita šla do háje, kvalita taky, napětí taky a samotný konec mě tedy vůbec neuspokojil, nebavil a ani mi nedával smysl. No děr v příběhu je na konci tolik jako v cedníku, kdybych měla hodnotit jen konec, tak dám jednu hvězdičku nebo odpad. To dát ovšem nemohu, protože začátek jsem si opravdu užila a ikdyž to vypadá, jako by to v půlce převzal za režiséra a scénáristu někdo jiný, tak je to pořád to, co tenhle žánr nabízí, aneb klasický slasher. Nevím co se zde stalo, já děkuji tvůrcům za fajn podívanou na začátku a doufám, že až budou tvořit něco dalšího, tak si dají na konci záležet, aby to pak nevypadalo jako domácí úkol dopsaný o přestávce. ()

Lucienne6

Vydržela jsem asi 15 minut.. Nesympatické obsazení, všichni mluví rádoby cool a sprostě. Asi jsem moc stará a už nejsem cílovka, ale je tohle fakt ne.. ()

brasek

Slasher mi nie je po chuti, vraždiaci klauni sú mi odporní. V tomto filme mi to však nejako nevadí. Do istej miery je to predvídateľné, po dlhú dobu si snímok udržuje chuť jednoduchej zábavy obyvateľstva, čo poteší. ()

Dombzila

Tak nám tu vznikl španělský teen slasher s titulem Knižní klub zabijáků. Říkal jsem si, že by to mohla být fajnová záležitost jako třeba nedávná Ulice strachu. No, sračka to není, ale k dokonalosti to má sakra daleko. První půlhodina je velmi slušná a zábavná. Potom se to ale zvrtne v něco jako vykrádačku Vřískotu a klasickej zaměnitelnej slasher. A pak přijde konec, kterej to už úplně pohřbil. Gore ani nahotu nečekejte, ovšem musím pochválit vraha, kterej (pokud by se film víc povedl) by se klidně mohl stát i trochu ikonickým - jeho maska vypadá dobře a neokoukaně a jeho zbraň je taky originální. Celkově ten film je tak trochu promrhaný potenciál, protože ten začátek vypadal celkem slibně a námět je taky fajn. 40% ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna