V seriáli Star Wars: Dobrodružstvá malých Jediov, zasadenom do prostredia Starej Republiky, sledujeme mladých Jediov Kaia, Lys a Nubsa, ktorých majster Yoda posiela trénovať s majsterkou Ziou do chrámu Jediov na krásnej planéte Tenoo. Spolu so šikovnou pilotkou Nash a jej droidom RJ-83 vyrážajú v lodi menom Ohnivý jastrab na dobrodružstvá po celej planéte a galaxii. Pomôžu ľuďom v núdzi, pobijú sa so zlými pirátmi, objavia exotické tvory, no najmä sa naučia, čo znamená byť dobrým kamarátom. (Disney+)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (6)

Mladí Jediové / Yodova mise (2023) (E01)

Jasně, je to pro děti, musíme se na to dívat tou optikou. Zároveň bychom ale měli mít na paměti, že pro mnohé to bude první seznámení se Star Wars. Hodilo by se více, kdyby bylo vysvětleno, kdo jsou Jediové, jaké je jejich postavení ve společnosti, co je jejich poslání, co znamená Síla. Tvůrci sice chtějí oslovovat nové fanoušky, ale vrhnou se hned do děje, aniž by něco vysvětlili. Trošku mi vadí, že mladí Jediové jsou prakticky hotové „bytosti“. Každý už má světelný meč, umí skvěle odrážet střely, používat Sílu, sám jezdit na misi. Chtělo by to více toho citu, vedení a polidštit dětské hrdiny. Tvůrci zbytečně šlapají na plyn a stejně je to nuda. ()

Nashin závod / Ztracená loď Jediů (2023) (E02)

Klasická závodová epizoda, kterou jsme viděli již milionkrát. Chápu, je to pro děti, snažím se na to dívat tou optikou. Takže asi pro ty nejmenší to bylo "oukej", pro nás dospělé nic moc přínosného. Vlastně docela dobrá zápletka. Máme tu klasické dobrodružství, kdy se parta vydá něco hledat. Asi proti této epizodě toho moc nemám. Nedokážu se sice vydržet dívat na více epizod naráz, ale dětem bych to klidně pustil a o to asi tady jde. ()

Uzdrav se, Nubsi / ŠrotObr (2023) (E03)

Asi klasická epizoda, která úplně ničím neurazí. Furt si ale pokládám otázku, proč bych se měl na to dívat. Tak tohle byla vážná nuda a nebaví mě to teda. ()

Lys a záchrana na sněžné hoře / Útok cvičných droidů (2023) (E04)

Palec nahoru za sněžnou planetu a alespoň na chvíli jsme opustili tréninkové centrum. To je ale tak všechno. Zápletka jako po lobotomii. V druhé části epizody jsme konečně viděli něco z tréninku. Začátek epizody byl slibný, bohužel to opět sklouzlo k hloupým droidům, které někdo přeprogramoval. Je to škoda, mělo to větší potenciál. ()

Hon za želéňkami / Safari (2023) (E05)

Snažím se stále oprostit od myšlenky, že seriál je pro děti. Ale těžko mi to jde. Ten děj je místy opravu příšerný. V epizodě "Creature Safari" je to o něco lepší, ale bohužel už to opět sklouzne k infantilní zábavě. ()

Eskadra / Obránci lesa (2023) (E06)

Rád jsem viděl Jedijské Vectory, ale to bylo snad jediné pozitivum této epizody. Normálnímu fanouškovi to jinak nemá co jiného dát. Další zbytečný díl, kdy se snad tvůrci vykrádají v jedné a té samé řadě. Chápu, že pro děti to má být především poučné, ale pusťte k tomu alespoň někoho kreativního. ()