Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

Martin0392

Úsměv rozhodně překvapil. Již od začátku lze pozorovat jak se Parker Finn převážně soustředí na budování napětí z naprosto žádné hudby, to převážně spojuje s nějakým klamem na diváka (divák očekává nějaké vyvrcholení v jumpscare, avšak ho nedostane), tím se napětí mezi scénami ještě více zvyšuje, převážně poté dostáváme přechod do jiných scén v podobě tichá scéna - rušná scéna (př. do ulice, startování auta apod.), dokáže tím vytvořit pro některé diváky malý „jumpscare". Co se týče jumpscaru, vyděsily mě přesně 1x, v poměru s většinou novodobých hororů opravdu zázrak, většina jumpscarů je laciných; tichá scéna - hlasitá hudba, avšak většina jumpscaru dokážou i slušně překvapit, nenáročný diváky i slušně vyděsit. Kamerově se mi líbilo vkusné ostření, zde si Parker Finn opravdu vyhrál, stejně tak jako záběry s rotací kamery, avšak nevkusně vybírá kamerové úhly a celkovou stavbu scény. Myšlenka celého filmu je za mě výborná, z traileru jsem si myslel, že film nebude tak děsivý, právě díky ní. Nečekejte zde žádný oscarový scénář, konec je špatný, čekal bych zvrat, boj, cokoliv, ale konec byl stejný jako s její pacientkou, stejně tak nechápu celkový smysl konce (chování postav apod.). Emoce jsou v jednotlivých scénách špičkové, od prostředí (temné, nebezpečné) až po herce (hlavní postava - zdeprimovaná, strach, frustrace (nikdo jí nechce pomoc, myslí si že je blázen), bezmoc, extrémní nervozita (scéna kdy si kousala nehty)). Parker Finn jako režisér si myslím, že ještě překvapí, jeho debut zvládl dobře, avšak z hlediska režie to není nic speciálního. Sosie Bacon to zde zahrála vcelku dobře, v některých scénách mi sice trošku přišlo, že už přehrává, ale většinu zvládla výborně. Jako Parkerův první velkofilm opravdu úspěch. 3+/5 ()

Belphegor

Jako horor to je to z toho lepšího, co jsem v posledních letech viděl. Námět se mi zdá originální, herecky sice nevýrazné dílo výpraví v první hodině solidní příběh, který klasicky zabředne do vyšetřování. To vůbec nevadí, ale někdy v polovině snímek zvolní a hororové prvky se posunou do pozadí. Ačkoli je tato část dost natáhlá, i přesto dokázal snímek udržet mou pozornost. Mě spíš vadilo, že celý ten příběh nedojde katarzi, rozuzlení se dost rozředilo v osobním rozpoložení hlavní hrdinky a vlastně jako divák si přijdu ošizen o původ entity, vzhledem k tomu všemu vyšetřování bych to uvítal. Navíc některé postavy se občas chovají nelogicky, to ale není až tak výrazné, spíš je to zážité chování v hororových filmech. ()

RISOvonVODKA

Konečne niečo, čo v tom prívale mediocre hororov trochu prekvapilo. Samotný scenár je dôvodom na hviezdu dolu. Príbeh je slabý, predvídateľný. Nedozvieme sa nič o entite, ani o postavách. Avšak, film pracuje s psychikou diváka. Vytvára nápor, nepohodlie a vy len čakáte, so zaťatými päsťami, kedy sa opäť objaví zlo s úsmevom od ucha k uchu. Pre hororových fanúšikov je to filmársky skvost, z ktorého cítiť pasiu pre žáner a poriadnu dávku talentu. ()

lukas.7

Pre mňa po veľmi dlhej dobe HOROR čo stal za pozretie nie som fanda hororovej tematiky ale tomuto som dal šancu počul som pozitívne ohlasy na film a tak som do toho šiel a na moje prekvapenie som dostal slušnú porciu strachu … Film SMILE od Parkera Finna je naozaj malo vídanny horor plny strachu … musím povedať že po dlhej dobe som sa skutočne bal a presne o tejto emócii to ma byt pocit strachu a napätia film mi ho dal dostatok … // spomenuté spoilery z filmu // Film Smile z hlavnou sympatickou predstaviteľkou ktorá pomerne dobre zahrala svoju rolu doktorky ktorá sa pozrela démonickému úsmevu na zúbky na mňa zapôsobila hneď od začiatku .. Film je veľmi zaujímavé démonické predstavenie plne strachu ...  Hovoril som si no jasne teraz to príde a očakávam to no ale aj tak to prišlo tak nejak že to so mnou zamávalo a zamrazilo a dalo to filmu niečo viacej ak si aj niekto spraví hororovú atmosféru a vzhliadne tento film tak dostane vo veľkom úctyhodnú porciu strachu ja som veľmi prijemne prekvapený z filmom v kútiku duše som veril v iný koniec ale to sa nekonalo a to u mňa aj ubralo z hodnotenia ale nevadí poviem si veď  je to horor a o tom to je … film hodnotím veľmi pozitívne moje hodnotenie 7/10 a to na žáner horor je vážne moc dobre.. ! ()

KarlN

Tak já nevím...film, na který jsem se opravdu těšil a opět zklamání. Film plný amerických klišé (musí mít doma kočku, musí mít muže z jiného etnika, musí mít iphone, musí mít kerku kterou si zřejmě tetovala sama a stále musí chlastat) které mě opravdu nebavily. Celkem slibný rozjezd v ordinaci a pak takový průšvih. Usínal jsem a to se mi stává velmi zřídka, prostě film o ničem, o trubce která sama potřebuje léčení, natož aby pomáhala někomu jinému. Totálně rozhozená troska (zvlášť scéna na oslavě stojí za zmínku), nesympatická, hysterická a ještě nudná. Budování atmosféry nula, pár ošuntělých lekaček pro děti. Celkem dokážu pochopit, že každý vidí napětí a horor v něčem jiném, ale přerostlý Iggy Pop ve slipačích? To snad ne... Dvě hvězdy za nápad a jdu si pustit Annabelle 2. Snad si spravím náladu při scénách s míčkem nebo v kůlně, které samy o sobě stačí, aby podobné hokus pokusy jako je Smile, spláchly do nenávratna. ()

ciapok

Sosie Bacon, pre mňa v premiére, zahrala luxusne. Iba kvôli nej som si film v krátkom čase pozrel trikrát. Aj komparzistka, jej pacientka, slušne zahrala. Zvuková stránka taktiež prvotriedna. Ale akosi od hororu očakávam, že mi vysvetlí prečo sa bojím. Ja ale stále neviem, mám sa pozerať ako sa niekto predo mnou zabije či nie ? Je to nákazlivé, alebo sa mi pomstí iba moja matka, ktorej som nebol dostatočnou oporou, keď mi bolo 11 rokov ? Sorry, chcem sa báť pri filme, ktorý dáva zmysel. Tak málo chýbalo, aby tento kúsok bol s plným počtom môj splnený filmový sen.... ()

Dalajlada

Pravda. Je to vykradačka snad všeho včetně místní samoobsluhy. Ale děvčica magora hraje skvěle a atmosféru to má fajnovou. S kamerou si vyhráli. Z psychologického hlediska by se dalo uvažovat o tom, že traumata člověka dokáží dlouhou dobu naoko klidně spát, dokud nejsou nějakým, většinou vnějším, vlivem opět zpuštěna. ()

JenTR

Začátek dobrý, pak slabší. Čekal jsem víc těch psycho lidí. Pak samozřejmě nechápu některé věci, ta paní zabila kocoura, takže to se nepočítá? Kromě toho jaktože ona tomu nemohla utéct? Na konci ji kamarád ani nepomůže, jen čumí...ale napětí tu bylo, občas jsem se chvíli bál, jakž takž OK koukatelný horror. ()

Magicbaobab

Usměvavá (či úsměvná) hlavní hrdinka a její záliba v 10ml vína... no co říct, závěr ve mě nevyvolal jen úsměv, ale skutečný řehot. ()

Hexx

Tak tohle jó! Hodně slušný horor s atmosférou, která by se dala krájet a zejména něco co tu ještě nebylo. Napínavé od začátku až do konce, po celou dobu mě to drželo v naprosté pozornosti. Trošičku to chtělo lepší zápletku, něco více do hloubky či překvapivý element a samozřejmě nechyběla klasická záležitost - nikdo hlavní hrdince nevěří. Jinak ale spokojenost a určitě jeden z předních hororů letoška. ()

Aceboris

Asi takto si predstavujem psychologický film s prvkami hororu. Od začiatku až po koniec výborne prepracované a nuda nehrozí, je rozdávaná pomalými dávkami a ku koncu graduje. Samotný scenár neprináša nič nové , ale aj tak je to zaujímavé. Hlavná protagonista, psychologička zažije niečo neuveriteľné, do nemocnice privezú pacientku, ktorá tvrdí, že vidí niečo ako duchov ktorí sa usmievajú, ale nie normálnym úsmevom, ale zlovestným. Dookola opakuje, že zomrie. Samozrejme jej neverí až do chvíle keď sa pred ňu postaví a sama si rozreže tvár. Od tejto chvíle Rose. zažíva také situácie pri ktorých si sama o sebe začína myslieť, že jej preskakuje. Najhoršie na tom je to, že jej nikto neverí, priateľ a ani jej sestra. Priznám sa , že tie necelé dve hodinky zbehli veľmi rýchlo. O tom, že sa jedná o podarený kúsok svedčí aj jeho ziskovosť, 17 miliónov stála produkcia, ale zarobil okolo 200 miliónov čo je veľmi slušné. Za mňa 7/10 . ()

Zyi

I found the underlying boundaries and shame transformation story very grounding, BEWARE SPOILER But the ending seemed to try to cater to "horror fans", therefore it concluded by taking away the possibility for transcendence. That saddened me. I think that we, humans, go mainly only towards more connection. The story also correlates to my life. Why do I then watch this, what I can say is the closest we got to Jeff The Killer-vibe movie? Because this story (which is, as I said, also of My life) is always on a scale, and currently this content fits my energies. END OF SPOILER ()