Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

Desmond04

Trailer a povedený marketing mě navnadil tak, jak už dlouho žádný jiný film. A dalo by se říci, že očekávaní bylo do velké míry naplněno. Smile má poměrně originální zapletku, za kterou se jde v podstatě už od první minuty filmu. Na nic se zde opravdu nečeká - divák je vhozen do strastí zlého úsměvu. Vždy, když se daný "Smile" objevil, ovládl mě po těle velmi velmi nepříjemný až přímo zhoubný pocit, přesně takový pocit, který má dobrý horor vytvářet. Výborný herecký výkon předvádí Sosie Bacon, jíž druhou půlku snímku upřímně litujete a zároveň i fandíte. Mrzelo mě, že jsme se nedostali úplně do hloubky toho, kde se dané prokletí vzalo. Je to škoda, protože krátká detektivní práce Rose a jejího bývalého byla velmi dobře provedená. Její bývalý byla taky v podstatě jedina mužská relativně normální postava. Rosin přítel a švagr byli úplně mimo a scény s nimi film spíše sráželi. Co mě úplně odpálilo dekel, byla poslední desetiminutovka. To mělo grády! Silné čtyři hvězdy, k žánrovým legendám typu V zajetí démonu tomu sice neco scházelo, ale v rámci aktuálnější hororové tvorby, je to v podstatě to nejvíc, co jsme mohli vidět. ()

Karin00

Po velice dlouhé době horor, s dobrou zápletkou, vyústěním, herci, atmosférou, občas dost nechutný, pár lekaček, pro mě jeden z nejlepších hororu posledních let! Konečně jsem se zase chvilkama pořádně bála u filmu. ()

Brvis

Jen postížený psychopat by se u tohle Úsměvu usmíval, nebo snad ne? Upřímně nejsem fanda hororů a vyhýbám se jim jak čert kříži, ale jaký že byl tenhle film? Rovnou prozradím, že jsem si nejednou nasral do kalhot, protože zvuk na takhle nízkorozpočtový film byl vskutku excelentní. Bylo tam hodně nepříjemných scén, které nebyly děsivé, ale znepokojivé, doslova jste se na ně nechtěli dívat. Nevím jestli to je cíl hororu, ale minutu co minutu mi hlavou běhala jen jedna myšlenka a to ta, ať už to co nejdřív skončí. Hodnocení tomu nedávám, nerozumím hororům a ani nechci, ale nutno dodat, že herecké výkony na rozpočet byly dokonalé. ?/10 ()

Egito

Dobré provedení atmosférické hudby, avšak nulový příběh…bylo to jak kdyby měla hlavní postava schizofrenii a bludy/halucinace, nemohu říci ze to bylo špatné. Musím vyzdvihnout ze hlavní hrdinka není tak hloupá jako v jiných hororech…u par scén i když to mělo být děsivé nebo nějak znepokojujici jsem se spíše smála jak je to stupidní. Velice předvídatelná dějová linka, klasický triky a nějaký ty “jumpscare”. Totálně mě ale odpálil konec…představte si Marilyna Mansona po kalbě bez make-upu a v kalhotkách, proste k smíchu. Konec opravdu směšný a celkem nesmyslný…ale diky atmosférické hudbě a nějakým dobrým scénám to zas tak hrozné nebylo. ()

Little_Sawy

Co se filmu týče, kdyby to nebylo v kinĕ a já si to nemohla pozrieť na nete, ani bych fo kina nešla. Prvně film zaujme, nemocničné psychiatrické oddělení do kterého byla přivezena mladá dívka, která si říka, že není blázen. Ale vykvitne, že blázen je.. akože halušky, znepokojivé vize jsou jen tak normálny? No řekla bych že nééé. Terapeutka bude svědkem nenormálnyho úsměvu a sebevraždy zároveň, a taky se tá "kletba" přenese na ní, jelikož utrpěla trauma. Bylo tam pár zaujímavých lekaček při kterých to se mnou cuklo taky, né že né. Začátek filmu byl dobrej, pak střed mírně děravej, ale dalo se to překusnout, a když se film blížil ke konci, bylo to zase koukatelný a temný. Takže kdybych měla hodnotiť začátek a konec filmu, bylo by to za 5 hvezd. ()

Royaldell

První polovina velmi kvalitní horor co se lekaček a děje týká, posledních cca 30 minut ale jedno velký wtf. Připadá mi, jakoby to autoři nedokázali dotahnout do konce a ukončili to radši tímhle velkým chaosem, který nám neprozradil absolutně nic. ()

soukyd33

Docela lekačka. Ale nejvíc byl ten zvuk! 😳 Hrozně to připomíná film: Vadí nevadí. 🤔 Film se rozjíždí pomalu, a naopak ke konci se až moc rozjede. Problém je, že je to na pokračování (dnes už klasika), a částečně se nevysvětlilo, jak to vlastně začalo. Herecké výkony super. (Ty ksychty). 😄 Herecké obsazení, neznámé. (Až na jednoho.) Prostorový zvuk výborný. Soundtrack, zajímavý. Poznámka: Ve filmu se přehrává zvuk, co zvedá atmosféru do výšin. 👍 Poznámka: Tahle provedený název filmu, jsem ještě neviděl (neslyšel). Připravte se na to! 😄 Viděl v kině 15.10.2022, Cinestar Praha, Anděl. (titulky) Hvězdiček 4 ()

DowneyLover

Po dlouhé době horor, který mě bavil. Přestože se většina věcí ve filmu dala předvídat, a to včetně jump scare scén, vůbec mi to nevadilo. Dala bych klidně i pět hvězdiček, ale musím ubrat jednu, protože konec filmu mi přišel naprosto mimo - určitě šel vymyslet nějak lépe než tam hodit nějaké "strašidlo".. ()

Sopholojong

Spalujuca, intenzivna, proceduralna, minimalisticka, az kubrickovsky vypiplana filmarcina. S najrafinovanejsimi a najterorizujucejsimi lakackami/twistami siroko-daleko typu "ticho pred burkou a zrazu baf" (house alarm, zvukova stopa na laptope, postava ducha v sere pri posteli, spadnuta hlava sestry, vaznica, falosna psychiatricka, "bodacka" v nemocnici, zaverecny haunted house - "monster mother" a prepinanie sna s realitou), novym "hereckym zbozim" Sosie Bacon (oci po matke, drzka po "fotrovi"), ktora ma sancu vyprofilovat sa do ranku Glenn Close, alebo Emmy Thompson (moc krasy nepobrali, zato hereckeho talentu maju za vagon)... a kameramanskymi figlami majstrovskeho levelu (rotacie "upside down", prechod z kruhoveho okna bytu do panoramy volnej prirody, interierovy celok-detail, pohlady na hlavnu postavu z chladnicky, ci skrine). K tomu ako dezert najlepsia narodeninova oslava v horore/thrilleri ever (mnau) s highlightom "padu cez skleneny stolik". Maly, nizkorozpoctovy (17 mil.) psychothriller s obrovskou navratnostou (200 mil "so far" zaciatkom novembra) a potencialom stat sa milovanou klasikou typu The Shining, alebo Get Out. Silne styri zarezy a a nerozumiem preco nedavam plny "kutac". ()

hanca.uh

Za mě horor splnil očekávání a bavila jsem se - ve smyslu toho, že jsem se v kině trochu bála, trochu byla napnutá, trochu překvapená a trochu se lekala:-). Maličko mě jen "zklamala" rádoby emoční vsuvka s mrtvou matkou, nicméně ta trvala jen chvilku, takže ok a dávám 4 plus:-) ()

MartinSTFC odpad!

Trapné, předvídatelné. Místo budování atmosféry, které by zabralo samozřejmě více práce, se tvůrci vydali klasickou cestou trapných lekaček. Jenže když už se prvoplánová lekačka odehrává v deseti minutách stopáže třikrát, navíc ještě zcela předvídatelně, diváka to spíše vytočí, než vystraší. Film absolutně bez nápadu, celý "smile" nápad mi přišel zcela mimo mísu, nevysvětlený, nelogický. Uvažování a chování hlavní protagonistky absolutně stupidní. Je jasné, že tvůrcům šlo jen o rychlý finanční zisk a sami neměli při točení sebemenší ambice. Navíc všudypřítomná woke propaganda už je opravdu trapná. ()

I.ball

Letos zatím jediný pořádný horor. Vkusná úmrtí, hodně očekávaných, leč nečekaných lekaček (hlavně díky super střihu a zvukovým efektům s hudebním dokreslením) a již léty ostřílený námět. Ten ovšem mohl být využit lépe. Zejména v poslední třetině hororu chybí více originality, nicméně alespoň zůstal věrný svému ústřednímu motivu. Dcera Kevina Bacona jako psycholožka nebyla vůbec přesvědčivá, zato jako poblouzněná psychotická neurotička byla výborná. Kal Penn zcela mimo zažitý stereotyp, což je dobré vidět, i když nemá skoro žádný prostor cokoliv předvést. 80% ()

Rudolf.Benes

Další v řadě z mnoha: Čekáš bubáka, dočkáš se. Čekáš leknutí,lekneš se.V poslední třetině už jsem lekal já.Jestli je to Váš první skouknutý horor, špica,ale pro nás veterány je to jen ohraná fráze, vykradený námět a nic nového. Přesně ten typ flákoty kdy ,,blbý " trailer je lepší než celý film. Dobrý film totiž žádnou reklamu nepotřebuje, nejlepší reklama je co si řeknou lidi mezi sebou . Tak lidi  49/100 ()

Machaut

Tento film měl docela dobrý potenciál. Bohužel však doplatil na totální scénaristické vyhoření v poslední čtvrtině. Dnes už se tvůrci ani neobtěžují hledat nějaký důvod, význam, historii oné kletby. Takže se vlastně nikdo nic nedozví, jen plyne čas do konce filmu. V konečné fázi si uvědomíte, že je to vlastně film úplně o ničem. ()

Holly_Molly

Provedení podobný It Follows, akorát tak o půl třídy lepší. Atmosféra i herci jsou fajn, soundtrack místy nepříjemnej, pár dobrejch nápaditejch lekaček se taky najde ale finále je dost neuspokojivý,...kolem a kolem se o revoluci v žánru nejedná a je to celkem podprůměrnej horůrek u kterýho těžko pochopit z čeho je divácká obec tak šíleně odvařená.. ()

Baru.Class

I přes trošku pokulhávající konec hodnotím film jako jeden z nejlepších hororů roku 2022. Děj se rozjede hned v úvodních pěti minutách, výborné a hlavně NEOKOUKANÉ lekací sekvence, včetně nepříjemně napjaté atmosféry v průběhu celého filmu dokreslují přesně to, co od tohoto žánru očekávám. Velmi velmi pěkné, 4/5. ()

vinducha

Tak já tam panu Finnovi fláknu 5 , protože takhle nepříjemnou atmosféru ,  prakticky budovat od začátku a udržet laťku do konce , to se ocenit musí . Nehledě k tomu , že mě po projekci v 5 ráno probudilo šramocení na půdě , které jsem tam tedy jinak jaktěživ neslyšel . Paráda a očekávám od tvůrců další pecku. ()