Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

muti

Nebyť tých lacných lakačiek, tak by to bolo lepšie. Niekedy je menej viac. Fakt tam boli zbytočné a pôsobili skôr rušivo. Oveľa zaujímavejšie a desivejšie pôsobili deja vu momenty kde si Rose nebola istá čo je pravda a čo nie. Vo filme je problémom číslo jedna, že v racionálnej dobe ľudia okamžite zavrhnú nadprirodzeno a nálepkujú veci okolo seba slovami ako head case, ghost alebo proste mental. Zlu to prispieva a môže pôsobiť ďalej. Príbeh preskakujúceho zla je zaujímavý, hlavne ten koncept, že chce smrť takú či onakú, a keď ju nedostane tak si ju vezme. Najdesivejšie vyznala myšlienka - why is this happening? Because your mind is so inviting. Pozor na to čo pozývame, mohlo by to prijať naše pozvanie. PS: vo filme dostanete tip na dobrý darček pre synovca. PS2: chcelo by to prequel Smile in Brazil ()

blazma

Opět po delší době jsem se dostal k horroru a jsem rád, že aspoň trochu plní očekávání. Nebylo to špatné... jasně nebylo to ani nejlepší a nakonec z toho je docela blbost. Předvídatelné a ke konci už čekáte co se stane, takže ani moment na nějakou lekačku daleko dopředu předvídáte. Nic méně pořád se na to dá koukat a je to daleko lepší než jiné horory poslední doby. ()

Nikolas__

Tenhle ten horror je po celou stopáž hrozně povedenej, možná v nějakých scénách v závěru tomu malinko začne docházet dech, ale nic podprůměrného. Jsem za to fakt rád, protože 2022 opravdu NEBYL nejlepší rok na horory, Smile to tak nějak zachraňuje i když občas na mě působil trošičku mainstreamově, což moc nemusím. Jinak kamery, scénář, plot, herci a postavy se vyvedli, když už ne na výbornou tak vždycky alespoň na dobrou. Podle mě váš to nezklame, ale není to žádná pětková bomba. ()

Fin_429

Prostě si nemůžu pomoct, ale když jakákoliv postava promluvila, měl jsem pocit, jako bych sledoval film od studia Asylum. Krásná atmosféra tam sice byla, to je pravda, ovšem ty dialogy a ti herci - bože ti herci! A teď to ještě spojte s tím, že film připomíná spíše náhodně poskládané leporelo a máte z toho jedinou kladnou věc a to tu, že se u něj opravdu bojíte. A přitom byl ten trailer tak dobrý... ()

JohnCoffe

Dobrá, hutná atmosféra a hudba podporuje zážitek z filmu. To že se na film se mnou s chutí podívala manželka do konce, už o něčem svědčí. 80%. ()

Jack_F.

Za mě spolehlivě nejlepší horor za letošek, a dost možná i za posledních pár let. V porovnání mě to bavilo více, i než třetí Conjuring. Po pomalejším rozjezdu s dostatečně působivým startem, se pak rozjede nepřijemná! podívaná, kdy vám začne být úzko, protože víte, že tohle je přesně ten pocit, co u horororů s nadpřirozeným kontextem milujete! ;) Ignorujte přechytřelé uživatele s trapnými dvěma hvězdičkami a níže, protože tohle skutečného fanouška hororů prostě bude bavit! V kontextu jakéhokoli hororu v období jednoho roku, co jsem měl tu čest v kině vidět, je tohle 10/10. ()

Repa_02

Doporučuji lidem, kteří se rádi smějí. Film mi tak trochu připadal jako němý horor protože se mluvilo v podstatě jen na začátku. Jinak skvělý závěr kdy si duch úsměvu zahrál na Ghost ridera a potom to krásně zakončil happy endem. Hrůza a děs v každé minutě filmu, když jsem během filmu potřeboval na záchod, byl jsem velice rád že v kině hraje písnička sucker for pain, která mě trochu uklidnila. Vynikající hudba která sama o sobě už nahání strach. ()

kritkMd

Šel jsem na film s očekáváním dalšího Béčkového hororu, ale byl jsem mile překvapen. Celý cast hrál fakt dobře a ještě jsem viděl Kumara co fakt dodělal po všech průserech školu a stal se doktorem. Sosie Slaniňáková hrála vyděšení sakra dobře a i u toho skvěle vypadala. Zápletka taková generická a ještě že jsem neviděl celý trailer, jinak bych měl spoustu částí vyspoilerovaných. Usmívací zrůda se neobjeví do finální části filmu, a za to jsem rád. To že udělali jumpscary z normálních věcí, normálních lidí byl daleko lepší nápad, než tam dávat tu below average cgi zrůdu. U konce hororových filmů je nějaký plotwist o happyendu vždy očekáván, ale zde nám byl doručen tak dobře, až jsem si myslel že to happyend skutečně bude. Na film jsem šel s žádným očekáváním, a hodnocení filmu velice pomohlo, jelikož mě mile překvapil. :) :) :) ()

Karamel.Tygr

Extrémně problematická message. Vzít si takhle citlivé téma mentálního zdraví a traumatu a pak ukázat, že pro nikoho není naděje se z toho dostat je hodně kruté vůči velké části diváctva a taky sakra nepřesné. Vždycky je naděje. Držte se a fuck this movie. ()

Jablickar

Celkem slušný horůrek s dobrým scénářem a nápadem. Ke konci už film nudil, 117 minut na horor je celkem dost, ale jako celek dobrý. ()

Hopeman

Veskrze úsměvnej film , kterej hodně vykuchává své předchůdce. Nicméně napětí i mráz po zádech dokáže vyvolat. Mě osobně film připomínal Fallen, ale ten byl ve finále za hajzlsympaťáka. Disciplína královská takže 4*. ()

Velislav

Príjemne strašidelný snímok od debutanta nielen v žánri. Chlapec je učenlivý, vie pracovať s príbehom a bolo by to ešte lepšie, už či to vykráda napr. It Follows, alebo nie, ak by neprišlo podľa môjho pocitu, možno až k prílišnému uvoľneniu napätia v záverečnej tretine filmu, kedy by som skôr očakával intenzívnejší dosah na diváka. Prevažne seriálová herečka Sosie Bacon bola pre mňa doteraz neznáma, ale viem si ju predstaviť v podobných úlohách v budúcnosti. Jeden z lepších a atmosférickejších hororov posledných pár rokov, ktoré navštívili naše kiná. Videné v kine. 7/10 ()

jouzy

Alespoň po dlouhé době film(horor), který jsem dokoukal do konce. Jinak herci na hovno, děj, předvídatelná vykrádačka spousty lepších filmů. Ale, jinak jedna hvězda za to, že jsem se až tak nenudil a jak jsem psal, dodíval jsem se do konce. Pár hororových prvků tam přeci jenom bylo. ()

Ace.A.T.L.

Já se dost těšil a to upřímně. ALE. Ne, že by to bylo špatný. Hudební podtext luxus, některý scény jsou parádně hutný a atmosféra by se dala krájet. Ale dojede to na to, na co hodně dalších filmů. Navnadí to a konec to zabije. Ukázat všechno najednou, ikdyž je to od začátku parádě nastartovaný je škoda. Člověk pak už ani nechce vidět finále, protože je mu jasný, co přijde, ať už v jakýkoliv variantě a spíš si chce v sobě nechat ten pocit z první poloviny filmu. Ale i tak je to film, na kterej se asi podívám někdy ještě jednou. Za mě silnější 3* a DOPORUČUJU ()