Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

petrik11 odpad!

Tak toto ani náhodou. Dej stupidný, hercov zháňali asi niekde v pomocnej škole. Klasický bleklivák, normálne bežných Američanov začínam ľutovať. ()

Pitryx odpad!

Děsně nesympatická hlavní postava. A zase se zde řeší pitomosti, které mne vůbec a ani trošku nezajímají. Dal jsem první půl hodinu a chopil se rychloposuvu. Zachytil jsem dvě nebo tři dobré scény a na konci slušnou obludu. Což je na skoro dvě hodiny spektáklu skutečně hodně málo. ()

AlexUnited

Od áčkového hororu, ktorý vymetá kinosály čaká hororový fanúšik asi viac. Nápad dobrý a originálny (čudujem sa, čo sa dá ešte na tomto poli všetko vymyslieť), taktiež objektívne priznávam odsýpajúci dej, pri ktorom som sa nenudil. Avšak logické diery sú príliš veľké (no aby si polícia s prístupom do všelijakých databáz sama nedokázala všimnúť isté prepojenia medzi prípadmi) a záver, ktorý sa točil o riešení nejakej starej traumy takisto o ničom (pritom mňa hneď napadol šalamúnsky (síce možno nie úplne etický) spôsob, ako by sa dala elegantne celá kliatba a (samo)vražedná reťaz ukončiť) ()

Rayen1

První dvě třetiny jsou skvelej psycho-horor, kdy furt čekáte, co kde kdy vybafne, co se stane, o co tu vlastně jde. Zlomí se to v momentě, kdy za Rose přijde psycholožka a začne slintat... Tady jsou celý ty dvě třetiny, který jsou výborně vystavěný, totálně zabitý na zbytek filmu. Přitom stačilo nechat ty super dvě třetiny, nějak se v tom nenimrat co-proc-jak a nechat ten konec, kterej byl mimochodem taky divnej. Takový divný TO od Kinga... A s těma snovejma scenama mě taky srali, něco se stane, a ono se to jakože nestane - líný scénáristi, mlátil bych je holema za to... ()

koty2201

Mňa Úsmev mimoriadne bavil ako horor a už som zvedavý na tohtoročné pokračovanie. Fakt, že som prijal tento film pozitívnejšie ako je priemer hodnotení, je zrejme spôsobený tým, že som veľa hororov nevidel. Nie je to môj obľúbený žáner, ktorý aktívne vyhľadávam a sledujem. Uvedomujem si, že reťazové odovzdávanie si niečoho temného a vražedného, nie je ani zďaleka nejaká originálna myšlienka. Takýchto paranoidných survival hororov je určite požehnane. A už som podobný koncept videl aj ja sám viackrát v iných creepy filmoch. Zrejme som sa tým zatiaľ nestihol prejesť. Za mňa odviedol režisér Parker Finn dobrú prácu a skúsil v tomto koncepte priniesť niečo, mnou nevidené. Hlavnou hrdinkou je psychiatrička Rose Cotter (Sosie Bacon), ktorá rieši prípad mladej študentky Laury Weaverovej (Caitlin Stasey), ktorá videla samovraždu svojho učiteľa, ktorý sa usmieval a pred ňou sa umlátil kladivom. Tá hovorí, že má vidiny ľudí, ktorí sa vydávajú za jej blízkych a smejú sa strašidelným úsmevom. Následne sa usmeje aj ona a pred doktorkou spácha samovraždu. A doktorka začne mať vidiny usmiatych ľudí. Ako dieťa bola svedkom samovraždy svojej psychicky labilnej matky (Dora Kiss) (preto sa rozhodla podobným ľuďom pomáhať). No a postupne zisťuje čo je vo veci a či sa s tým dá niečo robiť a či to prežije. A práve to ma najviac bavilo. Tá nepokojná a temná atmosféra a to tajomno okolo tejto reťaze samovrážd ľudí, ktorí sa tesne predtým usmievajú. A to je teda dosť creepy. Scenár dobre pracuje s tou psycho časťou, kedy vás prekvapujú momenty vo filme až do konca. Fakt som si nebol istý, či sledujem niečo skutočné alebo halucináciu hlavnej hrdinky. Ku koncu to už bolo trochu predvídateľné, ale až tak mi to nevadí.  Herecky ma hlavná predstaviteľka Sosie Bacon veľmi bavila a klobúk dole. Caitlin Stasey bola vo filme síce chvíľu, ale je na plagátoch titulnou postavou a bola asi najviac desivá. To sa musí uznať. Potešil aj Kal Penn, pretože som nečakal komika v horore a tu stvárnil Rosinho nadriadeného; zrejme riaditeľa nemocnice. A ešte mal fajn úlohu Rosin ex, Joel a teda Kyle Gallner, ktorý jej ako policajt pomáhal rozlúsknuť túto záhadu. Technicky je to veľmi krásne natočené a kamera spojená s nasvietením je tu skvelá. CGI je slabé vzhľadom na rozpočet, ale tak čo už. Preto som sa na niektorých veciach skôr zasmial ako vydesil. Kostýmy a masky sú však tip top a také nechuťárny som dlhší čas nevidel. Občas je ten gore dosť detailný. Zasadenie deja v rámci hororu neprekvapí, ale s výberom som spokojný. Zvukovo je to samozrejme zvládnuté na úrovni, keďže zvuky sú 60% z hororového zážitku a fakt som sa párkrát mykol. Hudba je tiež dobrá a podmanivá. Darí sa jej navodiť mrazivý pocit na chrbte.  Takže ak má niekto rád takéto psycho zážitky a nie je otrávený podobným konceptom príbehu, tomu môžem tento film odporučiť. Ja som sa bavil, aj párkrát vyľakal a som spokojný. ()

Skrivan

Ano, rozhodně to má své mouchy. Hlavní postava (byť jinak sympatická) si někdy počíná dost zvláštně a některé scény působí spíše úsměvně (haha), i když by neměly. Celková atmosféra filmu mě ale natolik strhla, že nemůžu dát nižší hodnocení než plný počet. Do kina jsem šel bez nějakého většího očekávání a odcházel jsem zděšený v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Jasně, část z toho byla způsobená lekačkami, ty tu ale měly své místo, neboť ukazovaly, co hlavní hrdinka prožívá. Kromě nich tu ale byla opravdu tísnivá, úzkostná atmosféra (podtržená podivnými, nepříjemnými záběry), která houstla čím dál tím víc a věrně odrážela duševní rozpoložení naší hrdinky. I díky tomu, že se většina postav chovala totálně nesnesitelně, byla po většinu času nebohá Rose na všechno prakticky sama. Ano, zápletka dost připomínala například Kruh, ale přesto byl tento film o dost jiný a samotný konec mě prostě úplně dostal. ()

AndrewNewman

Film, v ktorom tvorovia kašlú na postavy, na dialógy a podstate na všetko. To jediné, o čo im ide, je servírovať jednu creepy scénu za druhou. Počas celého filmu, aj keď hlavná postava podnikne nejaké vyšetrovanie sa nedozvieme, prečo sa deje, to čo sa vo filme deje. Aj horor podľa mňa potrebuje nejakú zmysluplnú podstatu a to Smile rozhodne nemá. Len sa tvári ako nervydrásajúca psychologická dráma, ale je to len pozlátko. Dokonca sa Parker Finn nebojí inšpirovať snáď každým kultovým hororom v histórii. Od Kruhu, po Votrelca cez duchariny James Wana a tušim som tam počul "trkotať" Predátora či nie? Úsmev je skrátka povrchová psychologická rýchlokvaška pre divákov, pre ktorých by skutočné psychologické drámy boli skrátka prisilná káva. Čo sa hereckej stránky týka, poviem to asi takto...najodpornejšia pre mňa bola scénka v ktorej si Sosie Bacon naozaj nechutne vychutnáva burger...takže asi toľko k jej prirodzenej charizme a atraktivite. ()

wowylgu313

Obrovský ale opravdu obrovský zklamání... 40% maximálně. Tak moc jsem se na tento počin těšil až jsem na konci filmu jen smutně koukal, co to jako mělo bejt. Převážně času nuda, trailer tak moc zaujal, obsah taktéž ... Ale film samotný? To co jsem čekal že tam bude tam nebylo a to co tam bylo, byla hrůza. Pointa alá fantazi démon/ka velmi nepovedené. Snažilo se to vytvořit nějaký hlubokomyslný příběh ale nevyšlo to. A přitom SMILE a obrázek psycho vypadajících usměvavých osubek by byl tak super kdyby to bylo jinak natočené, jinak napsané a jinak uchopené. Bohužel ... ()

tsatsiki

Napínavý, dobře zahrany a dobře napsaný horor.Celý Film jsem zhltl a čekal jsem, jak dopadne, bál jsem se konce, aby tím celý film nezabili, ale překvapivě byl dobrý a nečekaný.Jen mě bylo líto kocourka.Za mě rozhodně 4*. ()

Facerr

Finnovi se nedá upřít jedno, strach a napětí v divákovi vyvolat opravdu umí. Ty nájezdy kamery, ten hudební podklad, všechno mi sedlo. I když se masakrální orgie s démonem rozjedou o pár minut později, než by bylo záhodno, je to parádní kousek. ()

kacir

S Úsmevom si tento film ešte niekedy rád pozriem. Konečne po čase pozerateľný hororík, raz ma miklo to mu nezabudnem. ()

xxmurphyxx

Ako sľubne to začalo tak biedne to skončilo. Celé sa to ťahá a ťahá, snaží budovať niečo viac a .....na konci zas vyleze nejaká dva a pol metrová olezlá transka a pár minút ponaháňa piču v dome a koniec. A ten koniec, akože... to s pokračovaním nemôžu myslieť vážne omg. ()

Arigato

Po dlouhé době konečně intenzivní horor, u kterého i mě u pár scén zamrazilo. Zvukově je film prakticky bez chyby, práce s kamerou funguje skvěle a celkově mi přišlo, že kvalitní zpracování vyzdvihlo naprostou bezmoc hlavní postavy. Poklona před Sosie Bacon za kvalitní výkon. Škoda několika scenáristicky slabších míst, kvůli kterým těch pět hvězd nakonec neklapne. ()

J.Mayen

Perfektní film, který osobně považuji za nejlepší horor roku 2022. Svým způsobem mi silně připomínal Stáhni mě do pekla od Sama Raimiho z roku 2009. Neskutečný herecký koncert Sosie Bacon, kterou jsem do té doby neznal. Tahle dáma má našlápnuto na solidní hereckou kariéru. ()

PaTeXx

Ale jo, asi tomu tu obligátní troječku dám. Nemůžeme čekat zázraky, scénář byl prostě laciným polotovarem několika desítek hororových předchůdců. Na druhou stranu atmosféra byla velice dobrá už od prvního úsměvu až do konce. Chování postav mi nepřišlo nijak katastrofální, což je u hororu dost důležitý aspekt a často to bývá tvrdým kamenem úrazu nebo jakousi špinavou skvrnou, která se sakra blbě čistí. Jumpscary byly dobré, nic víc, nic míň. Podtrženo, sečteno - nevyhoním si z toho, ale na zabití nudy to ušlo. ()

blondboss

Hororový snímok, ktorý sa s ničím nemazná a ktorý vytvára a graduje ponurú až skľučujúcu atmosféru typickú pre moderný kvalitný horor. Tak ale ako Finn krásne posúva dej, tak ho zakončí minimalisticky a neohrabane s priveľmi predvídateľným vyvrcholením. Trošku je to škoda, lebo tento film mal našliapnuté do iných dimenzií. Každopádne ale štvrtú hviezdu nechávam, lebo v rámci žánru je to jeden z tých lepších snímkov uplynulého roka. 70 % ()

HanzoBureshi

Nejsem nějak nadšen, ale rozhodně ani zklamán a film mě neurazil. Místo zabijáka tady máme opravdu jen úsměv, jako není to úplně ještě špatný nápad, ale bojím se projektů, co někdo vymyslí za pár let. Celkově příběh ušel, ale přijde mi to takové chudé a bez napětí. Co se týče nahánění hrůzy a pocit strachu, to tu nebylo ani z 1/3, chtělo by to trochu nějak více opepřit . Konec a jeho finále v domě se mi ale docela zamlouvalo. ALE pokud vždy zabijí lidi věc takového druhu, vždy bych ocenil, kde se ta věc aspoň vůbec vzala. Na mě to působí jako docela průměrný snímek (prý horor), který stojí ale aspoň jednou za zhlédnutí. Mé hodnocení: 5/10 ()