Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

dejvy

V současné nadprodukci českých vztahových komedií člověk neustále čeká, že přijde něco, nad čím by mohl říct, že "toto" se konečně povedlo. O novém kousku "Buď chlap!" se to ovšem říci nedá. Co se nepovedlo? Oznámkujme si nejdůležitější složky filmu. Režie - dobrá. Herecké obsazení - chvalitebné (trochu můj problém s Prachařem). Scénář - nedostatečný. A to je kámen úrazu většiny současných českých komedií. Absolutní absence vtipu. Naprosto stupidní příběh o stárnoucím mamánkovi, který se vydá na jakýsi výcvikový tábor, vedený stejným ztroskotancem, jako je on sám, aby jsa zocelen, získal srdce své dávné dětské lásky!!! A když se ztratí ve slovenských hlubokých hvozdech a jeho poslední hodina se blíží, vydá se ho dotyčná hledat s doprovodem rodinného zájezdu, kytarou a věncem buřtů k táboráku. Oba se nakonec šťastně setkají za přispění tolerantního medvěda a jsa nesežráni šťastně žijí dodnes. ()

JB001

Nechápu tady ta nízká hodnocení. Viděl jsem to v pohodovém duševním i fyzickém rozpoložení s tím, že v  promítacím sále jsem byl úplně sám a nemohu tudíž hodnotit reakce diváků. Já se občas zasmál i nahlas, ale i když je to comedy, tak to má i hlubší přesah. Oslovil mne pozitivně hned úvod filmu evokující mé mládí včetně toho fotografování. Měl jsem stejnou Praktiku a medvěda se mi taky nikdy nepovedlo vyfotit. Fotil jsem totiž dívky mého srdce a některé byly i mnohem víc sexy než Tereza Ramba. Nicméně dvojka Prachař jr. a Terka mne pobavila a Sokol taky. Suma sumárum nadprůměrná česká romantická komedie na kterou se rád podívám někdy na Netflixu znova ()

motyka52

Dám tomu dvě, protože si myslím, že film, jehož "příběh" je totálně vycucaný z prstu a nedává vůbec žádný smysl, si víc nezaslouží. Tím spíš, ža zrovna nehýří ani vtipnými momenty. A potenciálně zajímavé scény (medvěd) zabíjí naprosto rutinní režií. Přesto ale musím říct, že se mi na to nekoukalo tak špatně jako na některé jiné rádobykomediální sračky z posledních let. Za nikoho mi nebylo trapně, Prachař a Sokol jsou OK a Terezka je tady nejvíc cute minimálně od koupací scény v Bobulích (nebo šukací scény v Rafťácích, vyberte si). Na hodinku a půl zabití času v letním kině to bohatě vystačí. ()

soukyd33

Poznámka: Bloudit po lese, není dobrý nápad. Najděte potok, a pak jděte po jeho proudu. Poznámka: Nejsem si jistý, kdo koho vlastně lovil. Či kdo koho zachraňuje. 🤔 Poznámka: Ty děti si mohli odpustit. Opravdu se to tam nehodí. Film má být o něčem jiném. Takže: instruktor super. A to jeho odhalení je také super. 😄 Zajímavý nápad na scénář. Hvězdiček 3 ()

v0jt1s3k

Po x letech jsem se rozhodl zkusit českou komedii a po tomto zážitku se tomu budu další dekádu vyhýbat. Pan režisér by se měl věnovat práci jakékoliv, ale jiné. ()

vinducha

Film vystavěný tak , že se člověk nemá čas ani chvilku nudit . Je tam i docela dost slušně vtipných hlášek . Ale , je tu opět 1 velké ale , u T.Ramby mám poslední dobou ten samý problém jako u E .Křenkové , holky to vás učitelé na konzervatoři neučili tu výslovnost , nebo na to prostě jen jebete. Zas tak vykouřenej ještě nejsem , abych musel zpětně přemýšlet , co jsi v té předchozí větě vlastně prohlásila a co tím bylo míněno. A to jsem rodák z KH , středočeský kraj , jakoše bich český rosumět měla. ()

Frood

Na jedno podívání OK. Střídají se vtipné a hluché pasáže. Tereze to sluší. Tatranská příroda je krásná. Děj je dost předvídatelný, ale to u tohoto typu filmů nevadí. ()

naytsirk odpad!

Po delší době si dovolím dát odpad…Že to bude u českého filmu je mi líto, ale nedá se nic dělat…Tohle bylo opravdu špatný od začátku do konce…brrrr ()

Sa.sa

No asi takto.. Tatry jsou nádherné to se musí nechat a hlavně na nich je to postavené... 🥰🥰 Zvířata také a jsou fajn...🥰🥰 Námět takový nevýrazný, ale celkem fajn... Obsazení ujde... Když se to vezme dokola a dokola tak to byla slušná podívaná na kterou se ale rychle zapomene... ()

mia.com

Ech, tak jednu hvezdu davam za nadhernou prirodu a druhou za Sokola, ktery byl jediny zajimavy a vtipny. Zel sam cely film utahnout nemohl. V traileru jsou opravdu VSECHNY vtipne hlasky z celeho filmu, ale ten samotny je nejaky unyly. Cekala jsem to zajimavejisi, vtipnejsi a sviznejsi. ()

Pythonator

Podivný miš maš průměrně blbého českého filmu a dobrodružného strhujícího filmu. Mohla to být paráda: sympatický hrdina Prachař, skvělý Sokol, překrásná příroda, divá zvěř, Terezka jako ozdoba a překrásná scéna s medvědem a pokora k přírodě. Bohužel do toho nějaký český chudák musel vmíchat nesympatickou matku s autistickým chlapečkem a podobně trapné artové snahy či telenovelácké pindy nespokojené ženské. Kdyby to bylo víc napínové a víc vtipné, mohla to být pecka. Zůstala jen romantika a sem tam pěkná scéna především díky přírodě. ()

PoprockCZ

Čekala jsem hloupost, ale vlastně to byl moc milý film a překvapivě ani nehýřil obávanými klišé. S hlavní myšlenkou, že "V životě je nejdůležitější plnit sny. Ať už svoje nebo někoho jiného." plně souzním. Ačkoliv se ve filmu vyskytuje mnoho nelogičností (funkčnost potopeného foťáku, interakce se zvířaty...) a v hodně místech se pracuje s nadsázkou, ve výsledku mě to neuráží a musím konstatovat, že mám ze zhlédnutí příjemný dojem. ()

marketan

Film jsem viděla ve vyprodaném sálu v HK v akci "Dámská jízda". Byla to nuda! Krásná tatranská příroda, celkem sympatické herecké výkony, ale velmi slabý a málo duchaplný děj. Pozitivně naladěný sál plný žen se jen velmi zřídka zasmál a často to byl smích spíše ironický. ()

Benigni

Hezké lokace, pěkné světlo i atmosféra, ale scenáristicky a režijně úplně mimo filmovou mísu. I přestože to má poměrně dynamický střih, herecké situace jsou takové neucelené, nedotažené. Všechny obrazy vypadají jako by to byla jenom nějaká "zkouška před ostrou". Jako nejslabší hodnotím výkon Jakuba Prachaře, nicméně výkony Ramby, Chýlkové, Bareše divákovu pozornost upoutají. Škoda, že ve filmu nebyly žádné skutečně vtipné momenty, jen pokusy o humor a trapné situace. Dávám jednu hvězdu za snahu o dobrodružnou komedii, což je žánrově v české kinematografii velmi vzácným kouskem. Nenáročného diváka, který vyhledává nízký humor, nebo kulisu k žehlení si to ale určitě najde. ()

dh22 odpad!

Ach jo! Na předpremiéře říkali: chtěli jsme tam dostat ode všeho něco - dobrodruřství, napětí, humor, pro děti, pro ženy, pro muže.. Tak se to povedlo jako pejskovi a kočičce. Nedá se to žrát! Scény na sebe nějak nenavazují - velké skoky i časový nesoulad. Humor žádný. Fakt jsem se nezasmál ani jednou! Snaha dojmout trapná.. Jestli je energie od Innogy kvůli tomuhle i o jen pár haléřů dražší, tak potěš odběratele! A prý uvažují o pokračování? Dejte prachy raději jinam, nebo někomu jinému! ()

Chlu.da

Obrovská škoda tolika nevyužitého potenciálu. Scén s výcvikem, že kterých by se dalo vytěžit ještě spoustu vtipných situací a dialogů, bylo na můj vkus zoufale málo na to, že právě o tom film měl být. Kolem a kolem to ale byla fajn oddechovka 🙂 ()

mdf

Posledních pár let je pře Langmajerováno a Prachařováno. Pár rádoby vtipných věcí,by se našlo,Ramba dobrá,pěkné lokace,jinak nic co by stálo za řeč. ()