Princezná

V stredovekej ríši vládne kráľ s kráľovnou, ktorí majú dve dcéry, princeznú a jej mladšiu sestru Violet. S tichým súhlasom kráľovnej sa princezná zdokonaľuje v bojovom umení, pri čom ju vedie Linh, neter jedného z kráľových poradcov Khaia. Keďže kráľovná neporodila žiadneho syna, kráľ zamýšľa vydať princeznú za lorda Julia, bezohľadného syna diplomata, ktorý opovrhuje kráľovou pokojnou vládou, pretože je presvedčený, že silný kráľ by mal vládnuť pevnou rukou, či skôr krutou železnou päsťou. Princezná sa za neho nedokáže vydať a opustí ho priamo pred oltárom. Rozhnevaný Julius so svojou sadistickou pobočníčkou Moirou a skupinou brutálnych žoldnierov sa násilím zmocnia hradu, zajmú kráľovskú rodinu aj všetkých dvoranov. Princeznú uväznia v najvyššej veži hradu, kde čaká na nútenú svadbu s Juliom. Keď do nej vstúpia dvaja žoldnieri a chystajú sa ju znásilniť, dievča ich zabije a vydá sa zachraňovať svojich najbližších. Po páde do jazera princezná unikne smrti a vkradne sa späť do hradu, kde sa vyzbrojí spolu s Linh a Violet, a všetky tri ženy sa vydajú poraziť Julia, jeho žoldnierov a oslobodiť kráľovstvo. (TV JOJ)

Zaks

Jednoduchý rozprávkový príbeh o záchrane princezny sa zvrháva na nadupanú akčnú jazdu plnú stredovekých fightov, niekedy aj slušne brutálnych. Už na pohľad nie úplne krehká princezná sa v štýle počítačových hier postupne prebojováva cez všetky prekážky až k ultimátnemu záveru, ale páčilo sa a na zmiernenie napätia nechýbal ani občasný humor. ()

Hexx

Dnes se vrátíme do minulosti tam, kde dvě ženštiny totálně zneschnopní obrovskou převahu mužů v boji na blízko. Zní to jako pohádka, což ostatně i trošku je, ale kupodivu to nějakým způsobem funguje, ať už díky Janičce Králové, nebo "Kazatelovi", případně povedenými akčními scénami. Samozřejmě jako bonus bičík paničky Kurylenko, od které bych si klidně nechal naplácat na zadeček. ()

Jimclark

O princezně, která zachránila den. 🤨 V jednom nejmenovaném království. Nevíme kdy, a nevíme ani kde, a že by mě to jako fakt zajímalo. Natočené to bylo dost dobře, a dokonce jsem u toho ani neusnul, protože je to po dlouhé době jeden z mála filmů, který je svižný a má rozumnou stopáž, ale stačí to vidět jen jednou. ()

mdf

Prostě když si odmyslím úplně všechno i to,že to je debilita na entou, tak drobounká holčička, dostane dvě bomby od frajera který má asi 1,90 a 140 kg, ale samozřejmě se zvedne,nic jí není frajera rozkope a další taky. Neříkám,že Xena,byla nějaký Terminátor, ale aspoň nějak vypadala. ()

momomoo22

Princezná, ktorá dáva vojakov dole od prvých minút v štýle akčných hrdinov. Najprv som bola skeptická, ale nakoniec tie súboje boli pekné. A bol to štýl jazdy od začiatku do konca. Klasické moderné dielo so silnou feminizaciou. Politická korektnosť, ale afroludia sú tu spomenutí a len sa občas mihnú ako dvorania. Za to sú tu aziati čo ale je logickejšie. Vizuálne to bolo pekné až na digitálne efekty, ktoré pôsobili príliš lacno, no nebolo ich tak veľa. Nenáročný akčný film, ale dobre pôsobiaci. ()

Meraxes

Čo čakať od filmu s názvom The Princess? Odľahčenú a zábavnú, videoherným spôsobom natočenú mlátičku a rezačku v ktorej sa musí princezná presekať z vrchu veže až na spodok a zachrániť svoju rodinu pred slizkým a zľahka narušeným uzurpátorom. Na rôznych poschodiach ju čakajú rôzne nástrahy, super borec bol týpek s rohmi, a musí naplno využiť svoje znalosti bojovým umení, ktoré má ako každá bežná princezná samozrejme rozsiahle. Prečo sa to deje a ako je možné, že sa niečo takéto vôbec môže diať sa dozvedáme v postupných flashbackoch. Úplne ako videohra, už som len čakal kedy nájde lekárničku a svojím spôsobom som sa dočkal. Dej, ak sa o nejakom vôbec dá hovoriť, je samozrejme veľmi jednoduchý a predvídateľný, vizuálne efekty sú očakávateľne mizerné a Joey King sa do podobnej role proste nehodí, pôsobila strašne ťažkopádne. Choreografia súbojov by sa síce dala pochváliť, ale miestami predsa len pôsobili súboje trochu neohrabane a tiež sa nemuseli báť nejakého gore. Ale je to relatívne (fakt nie moc) drsné a krvavé a niekoľko rezných rán schytajú všetci vrátane princeznej. Ide síce o strašnú kravinu, ale uvoľnenú a zábavnú a vcelku som si ju užil. Taká rozprávková variácia na Evansov Serbuan Maut. Nejeden rodič bude dobre zaskočený, keď svojím deťom pustí film s názvom The Princess. 3* 59% ()

bambulka

Je sobota večer, máte kocovinu a hledáte něco u čeho nemusíte přemýšlet a když náhodou zaspíte, tak to nevadí, protože to můžete dočumět kdykoliv, třeba i příští sobotu s další kocovinou, čímž porušíte vlastní slib, že už nebudete chlastat. C'est la vie. No prostě se medieval mařka, kterou naučili kung-fu místo kung-pao musí probojovat z nejvyššího patra věže a natrhnout musculus gluteus maximus celé bandě, která odpovídá těm nanicovatým banditům od Cornela z Pokladu na stříbrném jezeře. Akorát o 600 let dřív. Myslím, že se zde vyblblo dost tvůrců a klidně bych tenhle film, i když nechytí za srdce nebo není o sofistikované loupeži, mohl vidět i v červených číslech. Go for it. ()

Blackcream

Parádní jednohubka s neoriginálním myšlenkou, za to ale ve velmi orginálním pojetí. Super odkazy na Rebelku (rezavé vlasy a touha po vlastních rozhodnutí), Smrtonosnou past (pohyb v tajných (občas úzkých) chodbách a The Raid (probojování se skrz věž(ák) ) jen shora dolů. Příjemná je též stopáž 90 minut. Když nebudete vědět na co, tak na tohle klidně koukněte. ()

maaca

Adaptace klasické pohádky o princezně se zlatou hvězdou pro malinko větší děti a otevřenější rodiče. Jen tahle princezna je trochu emancipovanější (rozuměj o hodně víc nas***ná). Pro mě skvělá béčková pohádka. ()

MatoPalkes

Veľmi zábavné béčko, keď prijmete fakt, že tá hlavná hubinka by vôbec bola schopná zdvihnúť nejakú zbraň bez zlomeného zápästia. Ale to jej nasrané vydychavanie sa bolo super. Jednohubka jak vyšitá. ()

pribislav

Princezna si nechce vzít svého zlého snoubence, a tak se jednoho rána ve své vysoké věži probudí a vydá se na záchranou misi sebe samé, své rodiny a celého království. Snoubenec se sice celou dobu tváří dost nakvašeně, ale kdyby vás nechala holka stát u oltáře, asi byste z toho taky neměli radost. Ale jinak za celou dobu nic tak hrozného neudělal. Ani královští rodičové neskončili pod gilotinou, pouze v hladomorně. Oproti tomu princezna zběsile pobíhá po hradě a koho potká, toho zavraždí. Nevím kdo je nakonec větší sociopat? Pokud si někdo dělal čárky nad mrtvolama, dejte vědět kolik jich bylo. ()

cenitel

Děláte si ze mě už prdel? Snad nemyslíte vážně. Dnes už ve světě filmu, kdy byli agenti FBI, MI6 atd. TOP lidi na zabíjení. Toto je jak John Wick ve středověku v podobě mladé holky, která by přeprava asi všechny současné ženy MMA a jiných bojových umění. Absolutně vyšperkovaný kombinace. Film vznikl pro jediný účel, kde se přeskočil nějaký ten začátek a byli jsme vpuštěni rovnou do samotného děje. Šlo o zabíjení chlapů mladou ženou. Tolik jich dává jen John Wick nebo James Bond, trochu šílenost, jak pobila všechny Juliinovi chlapi s pomocí Lin. Herečka bohužel nesympatická. Bylo jasné jak tato akční pohádka skončí. Jen se chtělo k tomu prokousat. Delší stopáž ani nepřipadala v úvahu. Film opět ukazují na vyrovnanost mezi muži a ženami. 5-7let zpět takový film logicky nemohl ani vzniknout. Zase jen vyšší moc, aby se všem zavděčila, žlutým, černým, růžovým, zeleným atd. ()