Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiálny text distribútora)

NorseSword24

Tento film má niečo čo my trochu chýbalo u seriálového Sandmana. A to snovo vyzerajúce scény. Nehovorím že to Sandman nemá ale mohlo by to byť lepšie. Tento film ich má viac a síce niektoré vyzerajú moc krikľavo a gýčovo, tak sú aj také, ktoré vyzrejú fakt dobre. Napr. hneď úvodná scéna na púšti. S čím mam problém je ten divný filter ktorý vyzerá ako z vtedajších policajných krimi seriálov. Tento štýl Miami oranžovo saturovaných farieb sa mi nikdy neľúbil. Ale asi najviac ma potešila scéna v snovej miestnosti ktorá akoby z oka vypadal videoklipu Losing my Religion od R.E.M. Tu miestnosť som okamžite spoznával a hneď som začal googliť či to ma voľačo spoločné. A stačilo si otvoriť profil režiséra. Volaké originálne nápady ako úchylky hlavného vraha sú zaujímavé. Ale okrem toho herci sú taký obyčajný. Scenár tiež nijak extra wau. A teda jedine čo to tak pre mňa ťahalo sú tie snové sekvencie a vrah. ()

VerteX

Vezměte si jednoho šíleného psychopata (teď nemyslím scénáristu), dvojici naivních vyšetřovatelů, naviják na střeva a spoustu barviček a získáte Celu, která je příkladem obscénosti a děsivosti moderního filmu. Obsazení Jennifer Lopez jen posílilo ploché a nevýrazné herecké výkony, snad jen Vincent D'Onofrio je o chlup lepší. Na druhou stranu, námět není nejhorší, jen je hůře zpracovaný. Pokud by se filmu ujal jiný režisér, možná by vznikl unikátní psychothriller podobný Kostce, ale takto mi nezbývá než dát 70%. ()

MilesTeg

Nádherné scenérie a šílené prostředí lidských představivostí, průměrná Jennifer Lopez a skvělý Vincent D´Onofrio. Jednou na shlédnutí, podruhé se k tomu už nevrátíte. ()

Rypley

Cela je jeden z mnoha thrillerů, jejichž příběh se točí okolo masového vraha. Nejde tu však tolik o pátrání po osobě, která hrůzné činy páchá, ale spíše o důvodech proč to dělá. Tento film však nepatří mezi psychologická dramata. Přiklání se spíše na stranu hororu a tudíž si můžeme více užít vizuální stránku myšlenkových pohnutek . A to je to, co na tomto filmu obdivuji, obrazové zpracování je úžasné. Ačkoliv samotný děj je celkem průměrný, herecké výkony taktéž, snad až na Vincent D'Onofrio v roli samotného vraha, bylo by mé hodnocení třech hvězdiček. Bohužel, nebo bohu dík, jsem ne zcela objektivní. Mým koníčkem je malování, kreslení a tak mám velice rád i ve filmech hezkou kameru, dobrou výpravu apod. dalším aspektem je má obliba spisovatele Cliva Barkera. Jeho knihy jsou temné a světy jím vytvořené zcela fantaskní a někdy „trochu“ zvrácené a přesně takové jsou i výlety Jennifer Lopez do mysli sadistického vraha Carla Starghera v tomto filmu. Ukazuje nám temné zákoutí a noční můry odehrávající se v hlavě narušené osoby. Nemyslím si že tento film překoná např.film Sedm, ale řekl bych že fanoušci těchto žánrů (thriller, horor) by jsi ho určitě neměli nechat ujít. ()

GodKnows

Jeden z filmov kde štýl spolu s hudbou dominuje a z priemerného thrilleru robí nadpriemerný zážitok. Hudba mi pripomínala film Seven a k tomu úchylne prekrásny bizarný svet psychopata Straghera ma skutočne dostal. Jennifer Lopez mi vôbec nevadila, Vaughn trochu hej ale D´Onofrio bol fakt hustý.......škoda že časť filmu odohrávajúca sa mimo mysle vraha bola miestami dosť slabá, ale napriek tomu u mňa jasné 4*......... ()

Brinkley

Vizuálně vělmi povedené dílko. Snové scény byly vskutku nadpozemské, místy úchylné, rozhodně však originálně zpracované. To ostatní z Cely vem ďas... Abych se připojila k diskusi na téma J. Lopez: je to sice pěkná ženská, ovšem i přes její herecké limity jsem pořád radši, když filmuje, než když se dá do zpěvu... ()

mica_micova

Jelikož nejsem fanda kriminálek a nesleduji je, děj mi nepřipadal jako ohrané klišé :). Nakonec, krimi je od toho, aby někoho zavražděného nebo skoro-mrtvého hledali, ne? :) Spíš mě zaujala ta sci-fi část filmu. Za mě - zobrazení nemocné mysli Vincenta D´Onofrio zaslouží 5*. ()

PavelU

Vizuálně úchvatné, příběhově průměrné, ale herecky vyvážené. Celkově neobyčejný film, kde se dá navštívit někoho mysl, zcela s ní splynout a nerozeznat fikci od skutečnosti. Pakliže jsou lokace adekvátně střídány, disponují věrohodnou výpravou, přimějí diváka k civění na obrazovku, aniž by ho snímek nudil, jedná se tak o skvěle natočený film. To samozřejmě není vše, podstatná je i hlavní postava, Jennifer Lopez tu exceluje, dodává filmu tu pravou tvář, v kontrastu s oním sériovým vrahem tvoří vzájemný protipól. Výsledkem je poměrně nekonvenční sci-fi, v němž se sny stávají skutečností, ačkoli mohou být děsivé, každá myšlenka má svůj důvod. Pro dnešní domácí projekce jako stvořené, technologicky na špici. Radost pohledět. ()

gemi

Psychedelické sci-fi, které má něco ze Saw (resp. naopak, protože toto je starší), něco z Noční můry v Elm Street, něco z Alenky v říši divů... Je to vlastně zajímavý artový horror, akorát mu místy spadne řetěz. Těžko říct, jestli je to režií nebo scénářem. ()

rivah

Jednoduchý příběh se zvláštní atmosférou (jak tu někdo říká "obskurní obludárium"), plnou ohromujících fantaskních efektů.(50%) ()

Demonic189

Keď forma zvíťazí nad obsahom. Ako klip by to fungovalo o dosť lepšie, avšak pozrieť sa to rozhodne dalo. Mladučky D'Onofrio v časoch, keď mal 85kilo, Hank z Breaking Bad, Lopezka, Vaughn, obsadenie teda tip top. ()

Smrtholka

Film se zvláštní atmosférou jako nikdy, snové výlety jsou něco tak vynikajícího a podobné těm z obrazu Chirica a Dalího. Mńam, to já mám ráda. Scénař sice nebyl nijak výjimečný, jednoduše zde obsah přebil formu, a to totálně. Lopezová mi sedí výborně, vypadá zde jako by ty děti měla ráda.:o) ()

SharpChick

Bytostně nesnáším Lopezovu, přesto se na její filmy dívám... (lehká masochistická úchylka) Tenhle její film maximálně ukojil moje zvrácené choutky. No považte, prvně ji buzeruje otec Edwarda za to, že její výzkum nepřináší žádné výsledky... Pak když se dostane Carlovi do hlavy, tak ji on sám chytí - další Jennifeřina prohra (uplně nejlepší když ji nasadí ten obojek). Takže chudáček obětavej Vaughn ji musí zachránit (za to mu Carlík vytahuje střeva... :( ) a úplně nejlepší konec, když za Vincem Lopezová přileze a on ji pošle do háje.... A ještě jeden detail, v některých scénách je tak dokonale nalíčená, že ji skoro nejde poznat.... Jojojo, takhle kdyby skončila vždycky, to by se mi líbilo... A jinak k filmu: kliše základ s novým a zajímavým provedením. Protože kolik filmů dnes uvidíte s tak úžasně nechutnýma, morbidníma, zvrácenýma a perfektně udělanýma záběrama (a nepočítejte totální béčka)? Prostě solidních 65% ()

Edit13

Námět mi přišel velmi neotřelý. Snové scény se mi velmi líbily. Zaujal mě například rozporcovaný kůň s fungujícími orgány. D´Onofrio podává skutečně skvělý herecký výkon v podobě psychopatického vraha. ()

Tiiso

Působivě vyrobený snímek. Ovšem je nutné podoktnout, že vizualní stránka věci je nadřazena příběhu. Žánrová roztříštěnost snímku trpí nedostatečnou zkušeností režiséra. Příběh je vyprávěný z hlediska filmové realizace kvalitně, to ano. Ale ze samotné podstaty děje už tak ne. Má slabé místa, vyšetřování kriminalisty neobsahuje dostatečný náboj. Postava detektiva, ačkoliv má ve filmu značnou úlohu, působí ploše a nerealisticky. A to proto, že veškerou pozronost na sebe strhávají úžasně provedené výlety vědátorky, do mysli duševně nemocného člověka. Tyto výlety jsou vytvořeny s detailní pečlivostí a nesou sebou opravdu velmi silný náboj. Je to parketa, na které se Singh cítí dobře a která mu opravdu jde. Úsilí si sráží sám ve výběru hlavní představitelky. Casting zvolil Lopezovou, a já si nemohu pomoci, ona není herečkou dosti přesvědčivou na takovou roli. Je příliš manekýnová a příliš umělá. Nemoc a úchylnost záporné postavy je ve filmu dostatečně ohavná na to aby ji člověk neměl rád, ale ne zase natolik aby ji člověk zdravě nenáviděl nebo aby dokázala vzbuzovat opravdový filmový strach. Takže se přede mnou odehrával počin, který v některých svých okamžicích byl opravdu hodně silný, ale na druhou stranu zase opravdu hodně slabý. Co s tím, když člověk sleduje film a zároveň občas koukne na čas, kolik ještě minut zbývá? Průměrné tři hvězdy, za nadprůměrné snové pohledy a vizualizace. ()