Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Vizuálně po tarsemovsku působivá thrillerová kompozice, která sice často klopýtá v příběhové rovině, ale silné pilíře vytesané právě indickým mistrem bizarně opulentní výpravy, Tarsemem, maestrem Shorem a děsivě živelným Vincem D´Onofriem, drží Celu v mém thrillerovém toplistu zaslouženě vysoko. Odvážné obsazení J.Lo je pak pro řadu kompozičně dechberoucích scén tím potřebným sjednocujícím prvkem a to nejen v kontextu její krásy a křehkosti, ale i kvalitního herectví. Temný a originální thriller, na který se nezapomíná. 90% ()

Heroine

Režisér je výtvarník, herci jsou tanečníci, zápletka filmu zcela nepodstatná. Umím si představit, že někoho snové sekvence Cely neosloví, ale pokud je to váš styl, jako v mém případě, potom prostě musíte dát vysoké hodnocení. Možná i vyšší, než by se uvědomělému divákovi mohlo zdát. Já ale Celu vnímám jenom jako velice působivou procházku lehce morbidní fantazií, jako bonus ještě s vynikajícím hereckým výkonem Vincenta D'Onofria, jenom proloženou nudnou detektivkou. Škoda že tam jen těch pestrobarevných snů není víc. Některé scény jsou velice povedené. A musím ještě dodat, že snad každý znalec Tarsemovy práce, najde jednu scénu na pohled velice podobnou klipu Losing My Religion od R.E.M., který Tarsem režíroval. ()

xmy

V podstatě mix Matrixu, Jakubova žebříku a Se7en s něčím vlastním, originálním navíc. Zahrané a zrežírované docela dobře, avšak o nic převratného se dle mého nejedná. 3*+ ()

Rathalos

Wau,naozaj velmi zaijimavy a originalny namet na natocenie tohto sci-fi thrilleru,ale za povsimnutie stoji aj herecky vykon Jennifer Lopez,vizualna i hudobna stranka,atmosfera a najviac ma ohurilo zobrazenie vrahovej mysli,ktore je dokazom toho,ze fantazia nema hranic,jednym slovom naaadhera,chvalim tento vydareny film...:-) ()

Kublai

Nebudu se bát dát tomuto filmu, který jsem viděl už asi 5x a pokaždé se na něj rád podívám zase. Snaha o inovátorství se cení a vizuální progresivita Tarsema Singha je v tomto filmu velmi citelná... i když počítačové efekty zastarají, pokus o novou formu stále přetrvá ()

helraiser

Průměrnej thriller s Jennifer Lopez. Nápad dobrý, ale zpracování bohužel trochu pokulhává. Dalo se z toho vytřískat daleko více, ale vi tak dobré. ()

Pekisan

Prvy krat som tento vylet do hlavy schizofrenika videl asi pred 8 rokmi a pacil sa mi. Bol som zvedavy ci som z toho nevyrastol. A nie:)) Je to plne uchylackych predstav a snov a tie ja mam stale velmi raaaad:)) Lopezka toho nastastie vela nehovori, takze prevlada vizualna stranka a ta je fakt neuveritelna. A JLo s mini kusou bude navzdy moja Domina! Mnam. ()

Gabretta

No, asi jsem čekala trochu víc. Jennifer Lopez je pro mě víc zpěvačkou než herečkou a z jejího hraní mám prapodivný pocit. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Mně do filmů zkrátka nesedí. Výlety do mysli vraha pro mě byly chvílemi taky už moc. Ale celkově to nebyla úplně špatná podívaná... ()

mupimup

Co může být větší sen pro dostatečně ujetého scénáristu, než vizuelní ztvárnění pokřivené mysli deviantního masového vraha. Velká část filmu se proto odehrává uprostřed noční můry, v duševním světě nešťastníka, který už minul možnost návratu k lítosti, ale ve kterém přesto přežívá část, která si na ní pamatuje. Jenifer Lopez zde představuje jakousi hloubkovou psychoanalytičku, jejímž úkolem je turistikou v magorově kebuli vyhledat tohoto lidského spojence a najít stopu k nalezení poslední dosud žijící oběti. Myšlenka, že nikdo není jen černý, je také nosným sloupem a silou obsahu vyprávěného dramatu. Přesto, že je ženské hrdince věnován lví podíl celkové stopáže filmu, je herecky znatelně zastíněna D´Onofriovým deviantem. Je vůbec zajímavé, že zahrát kladnou postavu, tak aby byla ještě stále přirozená a lidská, je pro představitele druhu Homo Sapiens leckdy těžší než zahrát vyšinutou zrůdu. Čím to asi je? Snímek nepostrádá atmosféru a napětí, je originální, a pokud na tom někomu ještě záleží, rozhodně není hloupý. Pro mě slabší 4 hvězdy. ()

Kingjiri

Příběh moh být určitě ještě o něco propracovanější, protože se příliš drží zažitejch klišé, ale dalo se na něj koukat a představuje minimálně slušnej žánrovej průměr. Hlavní devizou Cely je ale neokoukanej a promyšlenej hlavní námět, díky kterýmu se dalo vymyslet spoustu fantasmagorickejch až uchylnejch scén, který ve výsledku dávaly smysl. Jednotlivý "scény v mysli" byly navíc slušně vizuálně propracovaný a působivý. Jennifer Lopez se mi líbila nejenom vzhledově, ale i herecky. Hodně slušnej hororovej thriller, za mě jednoznačně spokojenost, jehože koupě na DVD rozhodně nelituju. ()

chrispe

Film, postaven především na ztvárnění choré mysli. Není to můj šálek kávy, vážně ne... ale herecké obsazení (nemám na mysli Lopez) můj šálek kávy naopak je. Konečně jsem viděla Vincenta D´Onofria tak, jak ho vnímám i v Zákonu a pořádku (hehe). Místy je film na můj útlocit neskutečně brutální. Je zvláštní, ale nemyslím, že nějak vyjímečný. ()

misbos

I po těch letech je to pořád pecka. Singh je hodně osobitej, a nejde pod nos každýmu, o tom žádná, ale - mě pod nos jde! Beze zbytku. Obrazově je to vypiplaný, má to hlavu a patu, a ty letmý odkazy na gnosticismus (spasitel se vydává hledat duši ztracenou v demiurgově světě a skrze svoje utrpení ji osvobozuje) jsou .... prostě fajn:-). ()

Kadas97

Zaujímavo pojatá kriminálka, kde sa pomocou cestovania do cudzej mysle hľadajú odpovede, kde je ukrytá posledná obeť, ktorej nezostáva práve veľa času. Teraz si budem protirečiť, keď som pri Insidious hovoril, že je ten nápad cestovania do iných dimenzií bez konkurencie, ale mýlil som sa. Cela síce nie je tak atmosférická ako Wanovo dielo, ale po efektovej stránke má niečo do seba. Výkony hlavných postáv sú vysoko nadpriemerné ak zoberieme do úvahy, že jednu postavu hrá speváčka a druhú V. Vaughn, ktorý prerazil predovšetkým v komediálnej tvorbe. Jednoducho je do ďalší z filmov, ktorý si treba nechať uležať v hlave. 8 z 10 ()

Ondr@932

Velmi kvalitní a především originální sci-fi horor se skvělou herečkou Jennifer Lopez a skvělým hercem Vince Vaughn. Asi nejlepší film co jsem s tímto hercem viděl. Pecka. Skvělá zápletka, svižný a napínavý děj. Co víc si přát. 80% ()

Mandalorian

Zatímco jsem váhal nad hodnocením, došlo mi, jak zvláštně a pro mě tedy rozhodně zajímavě je v tomto filmu zpracováván profil psychicky narušeného člověka. Film má výbornou hudbu, dobré dialogy, skvělé herecké obsazení a efektové kontrasty to vše ještě slušně umocňují. ()