Je láska náhoda alebo osud, ktorému človek nemá šancu uniknúť? A môže mať osud zmysel pre humor?
Jonathan Trager a Sara Thomasová sa stretli v newyorskom obchode pri kúpe rukavíc. Hoci ich kupovali pre svojich partnerov, medzi oboma preskočila iskra a vianočné nakupovanie sa zmenilo na romancu. Jon mal záujem o ďalšie stretnutie, lenže Sara zapochybovala, takže si nevymenili adresy či telefónne čísla. Zrejme obaja však tajne dúfali, že to za nich vyrieši osud. Po niekoľkých rokoch, keď obaja stáli pred vlastnou svadbou, sa rozhodli, že osudu dajú ešte jednu, poslednú šancu. A keďže bol ten osud akýsi ospalý, rozhodli sa mu pomôcť. Jonovi v pátraní po Sare pomáha jeho najlepší priateľ a Sara tiež žiada od snúbenca pár dní voľna, aby mohla s priateľkou letieť z Kalifornie do New Yorku, kde by pri troche šťastia mohla stretnúť svoju „spriaznenú dušu". Obaja totiž zistili, že jeden druhého potrebujú. Svoje posledné slovo má však predsa len osud... (TV JOJ)

Tyny

Příběh o náhodách. Příběh o tom, že osud dokáže zamávat s celým vašim životem a ani se to nemusíte nikdy dozvědět. Líbilo se mi, že hlavní postavy se do ničeho nenutili, nebyli tam přeslazené scénky ani ultra vtipné vynucené momenty, na kterých si někteří režiséři obzvlášť zakládají. I když je to vskutku obyčejný film, tak má v sobě určitou energii, která diváka, jakožto mně, velmi bavila. ()

Dado

Niekedy človeka sklamú filmy, na ktoré sa teší aj niekoľko mesiacov pred ich príchodom do svetových kín. A inokedy ho zase veľmi príjemne prekvapí kúsok, o ktorého existencii sa dozvedel počas úvodných titulkov v televízii. Veľmi dobrým príkladom druhého spomínaného prípadu je práve Serendipity. Zdanlivo nenáročná a občas poriadne presladená romantická snímka s nádychom komédie, ktorú ťahá medzi výnimočné žánrové tituly predovšetkým zaujímavý a pomerne neobvyklý námet spoločne so sympatickou ústrednou dvojicou a neobyčajnou scenáristickou schopnosťou vytvoriť vytvoriť reťazec náhod, ktorý je natoľko neuveriteľný, až sa napokon pevne obmotá okolo diváka a ten celú nepravdepodobnú hru na osud zhltne aj s navijakom. To, že celý príbeh napokon doputuje do ľahko čitateľného záveru, nie je v tomto konkrétnom prípade žiadnou slabinou, ale nevyhnutnou čerešničkou na celej torte, ktorej chuť si v budúcnosti určite rád pripomeniem. (75%) ()

lennyd

Byla to náhoda? Nebo snad osud, který spojil na jediný večer Jonathana (John Cusack) a Saru (Kate Beckinsale). Díky další náhodě se potom mnoho let neviděli, ačkoli oba tušili, že ten druhý někde poblíž je - ale osud se nedá jen tak oblafnout, a pokud někdo k někomu patří, osud se postará, aby všechno bylo tak jak má ... Serendipity lze klidně brát jako etalon romantických komedií - z daného žánru nikterak nevybočuje ani jedním směrem. Je to takový ten film, který si pustíte, pokud je za okny sněhová vánice, s přítelkyní (přítelem, manželkou, manželem - nehodící se škrtněte) si uvaříte kotlík dobrého čaje, přitulíte se k sobě a pustíte si televizi. Příjemné herecké obsazení (Cusack i Beckinsale se k sobě výborně hodí), zajímavá zápletka (dávkování je přesně takové, abyste se nemuseli bát, že by se snad k sobě oba hrdinové nevrátili) - co víc si od romantické komedie přát? Snad jen, aby si tvůrci filmů odpouštěli názvy jako "Serendipity", hrozně těžko se pak takovýto film hledá - snad nikdy se mi to slovo nepodařilo napsat napoprvé :) ()

Tomik.

Velmi příjemná záležitost. A i když se nejedná o bůhví jak dlouhý film, zanechal ve mně hned několik pocitů a námětů k zamyšlení. Pravda, je to takový ten klasický styl romantických komedií "počkat si do konce a všechno dobře dopadne", nicméně něco je v něm přece jen jedinečného. Ať už ta nezapomenutelná vánoční atmosféra (možno sledovat kdykoliv jindy samozřejmě), krásná hudba a velmi dobře zvolené herecké obsazení (Kate je tady hříšně okouzlující). Opravdu moc pohodový film. A jedna věc je jistá. Když zasáhne osud / náhoda, nedá se nic dělat a člověk musí poslechnout hlas svého srdce. Zní to klišovitě, možná až moc dospěle a v praxi to samozřejmě není tak jednoduché, nicméně tady jsme jasně viděli, jak by to mělo vypadat. A i když to byla víceméně pohádka, zrnko pravdy na celé té myšlence určitě bude. Na druhou stranu je třeba dodat, že v souvislosti s tímto přichází jedna věc, za kterou jsem nucen odebrat jednu hvězdičku. A to je fakt, že takto před svatbou utíkat od oltáře a rozpomínat se na staré lásky, oživovat staré vazby a city, se prostě nedělá. Být třeba v kůži oné nevěsty, necítil bych se zrovna nejlépe. Takže za toto jedna hvězdička dolů, cítím, že to není úplně v pořádku, a proto si nemohu dovolit maximální hodnocení. Rozhodně se ale nenechte odradit. Jedná se o velmi dobrou romantickou komedii, která si určitě zaslouží vaši pozornost. :) ()

Diego

Občas se najde film, který vás uchvátí, ne celkově všechny, prostě vás a tohle je můj skrytý uchvatný film...a to s těma pihama používám na holky už roky, i když třeba žádné nemají: )) ()

Aven

Příjemné překvapení. Svěží film, který ani chvíli nenudí. Motiv osudu v romantické komedii mohl dopadnout všelijak, o to víc mě potěšilo, že s filmu nevzniklo jedno velké klišé. ()

cross

Nevidím důvod, proč se jednou za čas nepobavit u naprosto klasické romantické komedie... Jen škoda, že se takové věci v reálu opravdu nestávají. ()

Scar

Jedna z mála romantických komédií, odohrávajúcich sa počas Vianočných svitkov, ktorá vás očarí aj v inom ročnom období. A hlavne jeden z mála romantických titulov, ktorý si získa aj mužskú priazeň. Dvoma slovami - zvláštne príťažlivé. ()

Myrreczech

Příliš přeslazená prkotina s osudem v hlavní roli, který do všeho zasáhne, ale přesně tak, jak by si to nikdo nepřál. Navíc s naprosto špatným happyendem, Kate je schopná kvůli náhodě po x letech vletět do svatební síně a přerušit svatbu někoho koho skoro vůbec nezná ... a co se vlastně stalo s Cusackovou snoubenkou? Spáchala sebevraždu? ()

Pedross800

Ježíš tady je to samá neskutečná náhoda za náhodou, božínku to je hovadina ale kardinální :-))) P.S. a to si občas říkám že to s těma "náhodama" někdy přeháněj jihokorejci....ovšem tohle je ve srovnání s jejich romantickými filmy normální odpad! ()

Pit

U mňa je zárukou kvality už len KATE, neviem prečo mám na ňu strašne pozitívny pohľad aj v slabších filmoch. V tomto mi do toho fakt dobre zasadol aj John a ako pár to fungovalo na jedničku. Pekný oddychový romantický snímok. ()

jenik71

Příjemná romantická oddechovka pro všechny, kdo mají tento typ filmů rádi. Výběr obou představitelů byl velice šťastný. John Cusack se určitě bude líbit všem ženám a velice sympatická Kate Beckinsale zase mužům. Kromě těchto představitelů hraje hlavní roli ve filmu náhoda. Náhodou se potkají, náhodou se spolu míjejí a náhodou se opět šťastně sejdou. A "náhodou" se celkově povedl i tento roztomilý film... ()

Pecival

Nad naprosto nereálnou zápletkou a těmi náhodami lze tentokrát přivřít oko (nejen kvůli žánru), ale řekněme, že to je specifikum tohoto snímku. Zbytek je zcela standartní doplněný o scény jako je bruslení při zasněženém New Yorku. Naštěstí tu je extra hezoučká Kate Beckinsale (jejíž postava to ale asi nemá v hlavě moc v pořádku - no psychiatr :) a sympaťák John Cusak, jinak by to byla fakt bída. Největší problém je, že hlavní hrdinové se na obrazovce téměř nepotkají. ()

sedm.1

Krapet originální,ikdyž velmi často přitažené až moc za vlasy,přesto mile zahrané(Kate Beckinsale je kočka a John Cusack sympaťák),jiskřivé,romantické,občas vtipné,dám tomu kýčovité hodnocení:pěkné 8D! ()