Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

Heywood odpad!

OTŘESNÉ, ODPADOVÉ. Špatný scénář, mizerně zahrané, hloupě vystavené a před odpadem to nezachránila ani ta matka příroda. Už dlouho jsem neviděl nic tak doslova blbého.. ()

Sharlis

Zapletka i prva polovica super, bavilo, ale bohuzial od cca polky potom to rozuzlovanie i zaver dost slabe. Od polky totiz zmizol humor :-/ ()

HanzoBureshi

Medvěd je podle filmu na koksu, ale podle mě asi nebyl zrovna jediný. Dopředu bylo celkem jasné, že to nebude nic moc, přesto mě to ale mrzelo. Celé je to prostě random, takže ani ty zoufalé postavy nebavily a pokud se něco týká komedie, tak jsem se možná dvakrát pousmál, ale po komediální stránce to je teda bída. Jediné, co mi přijde dost vtipné je "PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ". 98% filmu bylo zcela vymyšlených a nechápu, proč takhle klamat diváky. Nějaká brutalita tady na mě nefungovala a někdy se medvěd ani neukázal a lidi létali sem a tam. Někdy to přišlo i trapné. Věřím, že se někomu tato malá blbina zalíbí, ale já to tentokrát nejsem. A to ještě hodnotím dost pozitivně. Mé hodnocení: 3/10 ()

Sebule

Dostal jsem, co jsem čekal. Docela fajn jednohubka, která má několik vtipných scén, ale na druhou stranu jsou některé scény a vtípky trochu trapné. Medvěd hodně fajn, když se objevil na scéně, bylo o zábavu postaráno. Do toho docela fajn hudba, která vnesla takový komediální prvek. Ke konci už mě to moc nebavilo a ztrácel jsem pozornost, ale jinak na jeden večer ideální. Žádný zázrak to není, ale tragédie taky ne. :-) Hodnocení: 6/10 ()

PeteBuck

Kamoš mi to popisoval ako takú strašnú volovinu, až to bolo vtipné. Keď ho najbližšie stretnem, tak mu poviem, že nebolo. Pritom z toho námetu sa dala vytrieskať celkom slušná čierna komédia, niečo na štýl Burke and Hare. Ale zatiaľ čo spomínaná britská komédia od Landisa mala jasný priamočiary dej s pár odbočkami, skvelými hercami, atmosférou a úžasnými vtipmi, tak toto akoby nevedelo, čo je. Nechápal som, či ide o komédiu, drámu, horor, alebo čo to vlastne je. Ďalším problémom bolo more liniek s mnohými postavami, ktoré sa potom nejako preplietli, ale výsledkom bol zmätený guláš, ktorý neskutočne nudil. Útrpné dialógy, otravné postavy, trápne vtipy, proste nič moc. Ľutujem Raya Liottu, že toto bol jeho posledný film. Istá snaha bola, ale takú scenáristickú a režisérsku impotenciu som už dávno nevidel. A pritom námet bol úžasne uletený, ale fakt zabitý. P. S.: Jedna totálna sprostosť z filmu: Ak by medveď na jeden šup zhltol celý balík koksu, tak by ho to určite zabilo, ledaže by to bol nejaký Ozzy Osbourne alebo Keith Richards medzi medveďmi. ()

Kushina

Taková rádoby komedie se sjetým medvědem, co zabíjí vše, co mu přijde do cesty jen kvůli tomu, aby si dal kokain, který vyházel nějaký dealer z letadla. Celý to nedávalo moc smysl a příběh i herecké výkony dost jednoduché. 50% ()

brasek

Snímok sa snaží byť za každú cenu vtipný a to je problém. Ako komédia je to nevyvážené, príliš veľa postáv ktoré nejako nepasujú k sebe. Ako thriller to má málo atmosféry a niektoré scény sú potom trápne. Je to taký nie príliš podarený hybrid. ()

Easykill

Bože ty to nevidíš? Nebo nechceš vidět? Kdyby to stupidní CGI nebylo tak ubohý, tak by to možná bylo celkem fajn, ale tady tím sundali celý film. Dokoukal jsem dokonce i když jsem tady měl nutkání jít od toho pryč. No vydržel jsem už jen kvůli rayovi, všechna mu čest. I když tady nebyl úplně nejlepší, je to jeho poslední role. Na druhou stranu, párkrát jsem se zasmál a líbilo se mi jak je ten milej, feťáckej medvěd řezal i když mohli klidně přidat. Procenta nejspíš odpovídají, víc ani Ň. ()

Dr_Berry

Jak už napovídá název, tak se jedná o absurdní taškařici se zvířátkem v rauši. Mnohem lákavější je přívlastek "Na motivy skutečné události". Trailer sliboval nabušený guilty pleasure, ale velkým upozorňujícím vykřičníkem bylo jméno na režisérské židličce. Elizabeth Banks, ať už je krásná nebo někdy i vtipná, tak si všechno vystřílela už v nabušeným traileru. Film ničím nepřekvapí a jediné vtipné nebo akční scény jsou už v ukázkách. Mohl by to být super malý filmeček, který by dostal štempl zaručené zábavy. Takhle šel proti medvědovi s prázdným zásobníkem. ()

david141474

Když jsem šel do kina, tak jsem neměl očekávání, snad jen to, že to bude pořádná kravina, no a co se nestalo, film byla kravina, ale neskutečně vtipná. Nikdy jsem se v kině nenasmál jako u scény u snahy zastřelit medvěda v chatce. Sakra ještě teď mám úšklebek na ksichtě. Byla to strašná krávovina, ale skvělá. Medvěd šílenej, ale vtipnej. Většina filmu je spíš komedie, hororovej nádech je jen u pár scén, třeba u scény s otevřeným břichem, no ta scéna byla pěknej hnus, nic pro slabší povahy. Ale pokud se chcete pořádně zasmát, tohle je to pravý. Já se u filmu malém pochcal smíchy. Děj se točí okolo koksu, jak nečekané když je to už v názvu. Postavy jsou skvělý. Herci jsou solidní. Humor je božskej, letos nejlepší. Tohle je poslední film herce Raye Liotty, takže mu je i věnován. Nechť je mu Země lehká. No a soundtrack je taky skvělej. 9/10 Zatím nejvtipnější letošní film! (Velký Špalíček - 11.3.2023) ()

Maraboy

No čekal jsem trochu lepší zábavu, až na pár vtipných hlášek či okamžiků je to pěkná nuda, herecky to stojí celkem za hovno a příběh je hodně slabej. 20% ()

Tomas_PO

Medveď na kokaíne, navyše (čiastočne) založený na reálnom príbehu, dáva nádej na 'zajímavou podívanou'. Napokon je z toho bežný podpriemer s občasnými zábleskmi srandy. ()

jimik13

Zdejší recenzenti si asi myslí že píší o filmu navrhnutém na Oscara, který se má brát vážně. Jinak si zkrátka neumím toto hodnocení vysvětlit. Medvěd na koksu je na motiv skutečné události, ale dále už jen co by kdyby.... a celé je to navíc pojmuto jako jemná parodie. Postavy uvažují přehnaně a na scénáři se Jimmy Warden vyřádil. Ostatně dialogy jsou někdy vtipnější než co se děje na plátně. CGI nezaostává a je kvalitní. Na závěr ani nechybí ten Kokešák, který je neskutečně najetý celý film. Kdo nemá rád přehnané věci, tak by se na takový film ani raději dívat neměl.  85% ()

Slepejsek

Film pro -náctileté naivky: od krve a vnitřností vážně i převážně nevážně přes chcípající dospělácké prudiče až po morální poselství zprostředkované třeba samotným čertem (nebo matkou medvědicí). Chybí jen "kozy ven!", ale ty jsou pro ještě o level starší... Místy je mi na zvracení, místy se řehtám v totálně nevhodných (ale filmaři plánovaných) místech, místy mi bliknou bratři Coenové, takže? (Popcornové hody) ()

matous20063

Po shlédnutí traileru jsem byl extrémně overhyped. Bohužel to taková jízda není. Kdyby to byla totální píčovina tak by filmaři udělali líp. Uplně nevím čím se film snaží být, humor mu nechybí ale v některých částech se to snaží být hororové, ale to jen díky jumpscarům a tak se film ničí tak nějak sám o sebe. Na druhou stranu, film vás hodí hned do děje a i díky kratší stopáži se u filmu nenudíte. Humor který je tady teda méně než jsem čekal tak je fajn a zasmějete se. Film nemá hluché místo. Herecké obsazení je taky nečekaně dobré, herci jsou fajn až na toho malýho kida který přehrává víc jak Nicolas Cage. Schrnul bych to tak že lepší než film samotný je je spíš název a námět, ale pokud potřebujete vypnout a zregenerovat zničené mozkové bunky tak se film skvěle hodí. RIP Ray Liotta. 60% ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023