Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (Cinemart SK)

Trageeed

Nejlepší postavou filmu je digitální sjetý medvěd, zbytek stojí za starou bačkoru, hlavně ve chvílích, kdyby to mělo být vtipné... Jako s partou přichcaných kamarádů ok, ale kult z toho nebude... ()

Sopholojong

Jedna skvela sekvencia s ambulanciou a hnusnou smrtou Margo Martindale, jedna dobra uvodna so zozratim Hivjuovej frajerky a vsetky ostatne solidne, tie ktore obsahuju "nalajnovaneho" medveda. Ten medved je ale hrozne natrikovany, herci mu do toho hraju katastrofalne v mode "Wayans Brothers production" (ten narek detektiva na streche), konverzacie su typu "Scary Movie" a "In Loving Memory" Liotta to ako jediny pobral decentne. Keby to do ruk chytili sofistikovanejsi scenaristi a zrucnejsi reziser (k vedeniu hercov), s tymi R-kovymi bitunkami a pomerne originalnym nametom sa mohlo jednat o podobny fenomen ako onehdy Hangover. ()

futislav

Je škoda, že se nedají dávat půlky hvězd, nebo jich tam není deset. Je to přesně dvě a půl. Jsem na rozpacích, jestli to měla být komedie, protože za břicho se asi nikdo nepopadal. Pár humorných scén tam ale je. Horor to také není, na to je tam málo napětí. I když končetiny létají a střeva hřeznou. Na drama je to silně ochuzeno o myšlenku. Je tam všechno tak nějak napůl, konec nemastný, neslaný a proto čistých 50% . ()

gogo77

8/10 .... clovek si isto povie... ze jooj to bude blbost ...fikcia jak vysita... ovsem omyl... film je podla skutocneho pribehu ktory sa stal v USA v narodnom parku v roku 1985 ... a cuduj sa svete Elizabeth Banks, krasna a talentovana herecka, si povedala ze to zreziruje, co bolo tiez odstrasujuce ale ooops omyl c. 2... film je samozrejmw nafuknuty aby ste sa mali na com uchechtavat a tak vam ani nepride desive kwd budu lietat nohy ruky mozog a creva na vsetky strany ked si mily medvedik snupse trosku koksu a stane sa zurivou bestiou ... fakt podarena zalezitost ktora vsak uz doma a nie na platne nebude taka dobra ()

Polux

4/10 | Banks opět (po kolikáté už?) dokázala, že by na place měla maximálně tak roznášet kafe, protože cokoliv kreativnějšího je nad její síly. Malou naději, že navzdory Banks u kormidla nepůjde o úplnou katastrofu, slibovalo produkující duo Lord a Miller, bohužel velice záhy se ukázalo, že nedojde svého naplnění. Není to vtipné, není to akční, není to brutální, není to napínavé (natož strašidelné), není to zábavné, je to jen nudné, debilní a odbyté. Zkrátka takový ten typický příklad filmu, který od úvodních titulků jede na volnoběh a divák během jeho sledování vytrvale doufá, že už to nebude trvat dlouho a konečně se to pořádně rozjede, protože tvůrci si pro něj jistě přichystali pár es v rukávu, aby při závěrečných titulcích zjistil, že nerozjede a nepřichystali. Pojmy jako gradace a klimax totiž nemají tvůrci ve slovníku. Naopak v něm mají slovní spojení kolísavé tempo a absence atmosféry. | Naprostá většina zde vystupujících postav jsou totálně nesympatičtí idioti, kteří si nezaslouží nic jiného než bolestivou a krutou smrt (a naneštěstí zdaleka ne všem se jí dostane), všechny ostatní jsou "jen" otravné, trapné, nebo nudné. Úplně pro každou z nich pak platí, že není dostatečně sympatická, šílená, nebo bizarní na to, aby byla vtipná, zábavná, nebo alespoň něčím zajímavá. Chudák Liotta, svou bohatou kariéru zakončit zrovna v braku jako je tenhle si fakt nezasloužil:-(. Nechutně digitální medvěd bije do očí pokaždé, když se objeví v záběru a ne, nesouhlasím, že něco takového by se skutečným zvířetem natočit nešlo, protože rozhodně šlo, jen tvůrce filmu nesmí být úplný tragéd (viz legendární Bart the Bear v The Edge), což se tady bohužel nestalo. Gore sice v ději přítomno je, ale jen ve stopovém množství, tj. v přesně opačném poměru, než by člověk od historky o zfetovaném rozzuřeném medvědovi očekával. | Je sice fakt, že už samotný scénář není žádné veledílo (do berserkového módu se medvěd přepíná zcela náhodně podle momentální nálady autora, takže někdy je někdo brutálně napaden a zabit a jindy je někdo jiný ignorován a ušetřen, přestože oba stojí metr od sebe a obě události od sebe dělí doslova pár vteřin), ale šikovný tvůrce si dokáže s něčím takovým poradit a alespoň jej natočit dravě, stylově, nebo nápaditě po audiovizuální stránce, případně je schopen dodat filmu solidní retro atmosféru, když už je děj zasazen do půlky 80s. Ne tak Banks, jejíž invence končí u několika triviálních zpomalovaček, pár záběrů z podhledu a statického snímání scény všude tam, kde by bylo záhodno použít ruční kameru. | Pochválit lze jen úvodní sekvenci s turisty (Hivju jako jediný pochopil, v čem to vlastně účinkuje) a relativně krátkou stopáž (premisa na více než hodinu a půl děje stejně nestačí). Zasmál jsem se všeho všudy jednou (náhodný headshot), hned několikrát si zaklepal na čelo, finále prozíval a zbytkem se pronudil, takže nemám jediný důvod si tohle představení ještě někdy zopakovat. Nezbývá, než litovat, že se podobná látka neocitla v rukou někoho mnohem schopnějšího. Banks je průměrná herečka, ale především mizerná režisérka, která kupodivu stále dostává další a další šance a k tomu s projekty, na které se absolutně nehodí. Doufám, že tohle byla jedna z posledních příležitostí, jak nás o tom přesvědčit. | PeZet () (menej) (viac)

Martinko991

Dosť veľké sklamanie po sľubne vyzerajúcom trailery, človek sa sem tam aj zasmeje a film má zopár zaujímavých postáv, pri lepšej réžii sa však z filmu dalo vytiahnuť ďaleko viacej. ()

Wojtusss

Medvídek co děla neplechu v lese že se zfetuje a vraždí lidi je docela divný. Jestli se to stalo tak nevím co se stalo doopravdy. Za mě 3/10 a to jsem hodnej 😁. ()

redsparrow

První půlhodinu už jsem začínal mít pocit, že se mnou fakt něco není v pořádku, když už se raději vyhýbám komediím, které to mají v popisu práce, neboť jsem se u nich nezasmál zhruba 20 let. Ale nakonec to nebyl takový trapas a já se místy i docela pobavil. Mělo to na víc, ale třeba v tom E. Banks žádné vyšší ambice neměla, moc bych to nehrotil. Body za sanitku a jízdu držkou po asfaltě. ()

Miroslav.Zac

Boha jeho, to byla blbost! Myslím to samozřejmě v dobrým. Navzdory jiným názorům mi nepřišlo, že by byl film nudný nebo zdlouhavý. Otravnost postav je taky irelevantní, protože většina z nich moc dlouho nežije. Prostě taková správná kravina, která si na nic nehraje. Jen pobaví a zapadne. ()

Majrek

No jo, byla to blbost, ale proč ne? Příjemně bezmyšlenkovitá gore komedie s několika málo opravdu vydařenými fóry ve stylu několika "Mášeněk" a medvědů... Aneb:  "Kdopak mi tu šňupal můj oblíbený koksíček?" ()

Feacher

Komedie pro méně náročné diváky asi v pohodě, mě to zas tak nebavilo a obecně mě to prostě nenadchlo. V době Aligátora a Piraní by film určitě vyniknul lépe než dnes. Občas jsem se ale zasmál, herecky fajnový a nápad přecejen něco do sebe v rovině komedie-thriller má... 55%! ()

flyer.nick

Já dostal co jsem čekal, totální kravinu. Mohlo to být o půl hodiny kratší a o sto procent brutálnější, ale vzhledem k nízkým očekáváním to nezklamalo, vlastně ani nemohlo jak byly ty očekávání nízké. Nejvíc mne teda baví, jak jsou takovéhle filmy schopné mít lepšího CGI medvěda než kdejaký miliardový trhák. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023