Vitajte vo Wrexhame

• Česko Vítejte ve Wrexhamu (viac)
Dokumentárny / Športový
USA, (2022–2024), 19 h 55 min (Minutáž: 20–48 min)

V seriáli Vitajte vo Wrexhame sa Rob McElhenney a Ryan Reynolds učia riadiť tretí najstarší profesionálny futbalový klub na svete. V roku 2020 Rob a Ryan spojili sily, aby kúpili nízkopostavených Červených drakov v nádeji, že premenia Wrexham AFC na príbeh outsidera, ktorému môže fandiť celý svet. Obavy? Rob a Ryan nemajú skúsenosti s futbalom alebo vzájomnou spoluprácou. Z Hollywoodu do Walesu, z ihriska do šatne, z vedenia do krčmy, tento dokumentárny seriál sleduje ich rýchlokurz vlastníctva klubu a neoddeliteľne prepletené osudy tímu a mesta, ktorí sa spoliehajú na dvoch hercov, že priniesú nádej a zmenu do komunity, ktorá ich dokáže využiť. (Disney+)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (6)

Vitajte vo Wrexhame (2022)

Nikdy jsem nechápal onu fanatickou zapálenost fanoušků sportovních klubů a Wrexham má očividně ty nejzapálenější fanoušky, přestože hraje horní dolní ligu. Jako kdyby pohled na fotbalový zápas na úrovni okresního přeboru měl na diváky kouzelné účinky vyvolávající okamžité zamilování se do čutálistů. A tenhle v podstatě zkrachovalý klub koupí dvě hollywoodské hvězdy a aby na tom tolik netratili, natočí o tom rovnou seriál. Tomu říkám dělba kapitálu. Když se nepovede fotbalový byznys, práva na seriál určitě nahradí aspoň půlku investice. Tvůrci byli obezřetní a zaměřili se především na fanoušky a celkový kult wrexhamského fotbalu, spíše než na výkony fotbalistů, protože ti i přes značné investice a posily nemají zkrátka co předvádět. Proto jsou některé epizody nezáživné a zahraňuje je krátká stopáž. ()

Sen (2022) (S01E01)

Přehoupli jsme se do nového věku, kdy filmové a televizní hvězdy natahují své šikovné ručičky plné doláčů do ostatních odvětví a využívají přitom svou slávu, aby točily dokumenty o své snaze prorazit na jiném než televizním/filmovém poli. Tentokrát se Ryan Renolds a Rob McElhenney (doteď jsem vůbec nevěděl, kdo to je) rozhodnout koupit chátrající fotbalový klub z Walesu a pozvednout ho na vyšší úroveň. Úvodní epizoda se podařila a i když nejsem velkým fanouškem fotbalu, rozhodně se těším na další nášup. ()

Široký svet Walesu (2022) (S01E07) odpad!

Dějiny historie v dokumentu o fotbale? Hell no! ()

Chuligáni (2022) (S01E10)

Další z těch výplňových epizod, tentokrát o fotbalových dementech neboli chuligánech. ()

Wrománik (2022) (S01E17)

Další výplňová epizoda, která mi totálně sedla. Doteď nevím, do jaké míry to měla být parodie a do jaké míry jsem to měl brát vážně. ()

Činy alebo smrť (2022) (S01E18)

Poslední epizoda a takhle ji museli zpackat tím prostřiháváním. ()