Ricky Gervais: SuperNature

Scenár:

Ricky Gervais

Účinkujú:

Ricky Gervais

Ricky Gervais se ve svém druhém stand-upovém speciálu pro Netflix rozpovídá o pravidlech humoru, rozmazlování koček nebo o tom, proč určitě neexistuje žádné nadpřirozeno. (Netflix)

majec4

Ja som sa pobavil dostatocne. Nemam ho napozeraneho z inych specialov ale jeho humor evidujem dlhodobo. Nesklamal. Tym ze ho nemam az tak napozeraneho mi niektore vtipy prisli mega zabavne. ()

nonick1

Po shlédnutí několika nepříliš povedených stand-up vystoupení v podání humělců z českých luhů a hájů jsem nabyl dojmu, že tenhle formát nebude nic pro mě - nemalou měrou k tomu přispěl i nepovedený film Městečko International Falls, avšak Ricky Gervais mě dokonale převědčil o opaku – a to už svým předešlým projektem „Humanity“. Je pravda, že se změnil… ale ne tak jako Caitlyn Jenner ;-) ()

Fifer

Dám vám hádanku: Kdo je v roce 2022 relevantní? Je to filmový kritik s nickem "xxmartinxx" (alias Svoboda), který tu fňuká, a o kterém většina z vás nikdy neslyšela? Anebo jeden z nejslavnějších komiků současnosti, kterému Netflix platí obří sumu za každý stand up? You decide  :-). A proč vlastně xxmartin hodnotí všech ty Gervaise, CKje, proč se na to dívá, když jsou tak unfunny? Je to forma masochismu? Vlastně jsem zjistil, že u antiwoke komiků mě ještě víc než ten materiál baví právě tenhle zástup woke kritiků, kteří se přivalí se svou klasickou tirádou "old boomer" "not funny" "transphobic" "you can't punch down"...blah, blah, blah, heard it all before. It's so old it sounds like boomer arguments now. Hlavní argument kritiků je, že Gervais s Chappellem jsou staří a nerelevantní. Přitom jestliže Gervais ve svém stand-upu komentuje, kdo je dnes vlastně žena, tak se dotýká problémů, který řešíme právě teď. Jak respektovat právo člověka na zvolení genderu, a zároveň toto právo sladit se zákony a pravidly, které  často nelze dobře vymáhat, pokud by k změně pohlaví stačilo prohlásit, že se tak cítím (ženské sporty, ženské věznice, ženské azylové domy, zákony platící pouze pro muže či ženy atd.)? Pokud se tomuto tématu woke komici záměrně vyhýbají, tak jsou to naopak oni, kdo je nerelevantní. Gervais část stand-upu točil ještě někdy na začátku covidu, takže se zdá, že spoustu materiálu už jsme slyšeli od jiných (Chappelle, Louis CK), což je samozřejmě nevýhoda toho, že čekal tak dlouho, než to pustil na Netflix. Gervais má ale tak dokonale vypracovanou formu, že v jeho případě nevadí, když jste podobný vtip už slyšeli. A rozhodně tu najedete i mnoho vtipů, které jste neslyšeli. K tématu Gervais vs. woke a trans activists asi netřeba dodávat nic víc. Who needs a film critic to tell them if sth is funny? Slovy komika K. Kisina: "SJW activists and woke critics are so stupid. Watch them make Ricky Gervais Netflix show a huge success by reacting to it." Věnováno M. Šrajerovi a M. Svobodovi, který už mezitím stihl sepsat třístránkovou recenzi na Kinoboxu. Ta recenze je v podstatě ctr-c ctrl-v z Pinknews, Daily Beast a dalších 10 woke webů. Mohl si ušetřit práci a jen tam hodit link :-). ()

warrenur

"man, who really doesn't need to do this." - presne tento otvarak vystihuje, ze Ricky si tymto proste chce ulahodit a pobavit i seba. Sexizmy na uvod boli stavnate a tiez pobavil ten v reakcii na tweet. "HER penis, you fucking bigot!"...wow :D Ironia s "vogue komediou" bola na mieste....pretoze "rozmohl se nam tady takovej nesvar", ze totiz je medzi nami kvantum utlocitnych dusiciek, ktore by sa mohli niecim citit dotknute a napriek tomu sa idu zucastnit, alebo si len pozriet, ci vypocut komika....heh, trapni masochisti/-ky. :) Rypnutie si do cancel-culture..zial natacane to bolo asi davnejsie. Nepotesila ma ani absencia reakcie na Smith-ov breakdown na Oscaroch, na ten som sa ozaj tesil. "Do I whine?!" Vyvratenie "Supernaturalneho" - reinkarnacia z dvoch Napoleonov, :) ghosthunter-shows, Rihana a Beyonce posielaju svoje motlidby do Oklahomy, a ja, blb, som poslal iba peniaze. :D, par faktov zo sveta maciek a psov, rutina s vymyslenim AIDSu ako "Bozieho hnevu" bola genialna, pobavila i, hoci mi uz znama, premisa s potratmi - Bethoven vs. Hitler, Rickyho 600$ lekarska prehliadka, bity o tuckoch a zvlast perzonifikacia toho 300kg na zeriave stala za to. :) "Trans...that's why I include them....Vicky Gervais a jej lezbicke balenie...a rasisticky "basically cold chinaman" ma dostal. Pedofilny ucitel uz bol len ocakavany, dalsi v rade, "Yeah, I finger you..v zaver turetov syndrom. Tak celkovo ma Ricky neprekvapil a ani nemal tie veci vystavane tak ako naprikli Louis CK. Avsak celkovo som sa pohodovo bavil. Ricky je genialny one-liner. Odporucam, ak nie si "citlivka". ()

djfun

Co na tom, že Netflixácká mládež půlku džouků nepochopí a druhou půlku možná nekousne a vtipná jim nepřijde. Jak řekl Ricky: "Netflix už mě zaplatil, takže jebat". Přesněěě: zaplať za to Gervais, protože Ricky je Bůh! Bůh xenofóbní, šovinistickej, pedofilní, genderově rozmrdanej transkou do oteplený řiti fluida:) Vidno, že všichni Angláni ještě neklečej. Satira nemá a nesmí mít hranice, zvlášť v dnešní době, a proto pohoupejte Rickovi koule! Aneb jak říkával Bukowski: svět patří těm, co se neposerou. Pokud se mezi ně trochu počítáte, máte teď šanci, posrat se - smíchy:) ()

Rockerman

Rickyho mám moc rád z předešlých one man show, ale především ze seriálu Po životě. Mám rád jeho nekorektní humor, ale přece jen je cítit jistou opatrnost a proto někdy neříká všechno naplno, jak by nejspíš chtěl (nebo ne?). Je neskutečné kvůli čemu se dnes lidé dokážou urážet, co vše se nesmí říkat a z čeho si nelze dělat legraci. Na to Ricky trefně poukazuje, ale myslím, že to ty bláznivé levicové aktivisty a "progresivisty" nepřesvědčí. ()

GMVajgl

Zatímco Louis CK má máslo na hlavě a začal být opatrnější, tak Ricky Gervais si ještě servítky nebere. Říká věci bez obalu a bez omluvy, jak to má být. Někdy je vulgární, někdy zas nihilistický a nezodpovědný, ale většinou se trefuje do černého. ()

bararich8

Je to pořád Ricky, ale tak nějak je to pořád stejné. Občas to je fakt dost infantilní humor, ale sám před tím varuje :) Nicméně jsem se u toho celkem pobavil, na chvíli mi to však stačilo. ()

Kalimero13

Polovina komedie, polovina na prdel sedící přednáška, jak by si měla společnost místama vytáhnout hlavu ze zadele. A kdo má pocit, že snad některý z vtípků je nevhodný nebo se dokonce sám cítí uražen, tak pro něj je přesně ta "edukativní" část. ()

BigBang

Gervais má osobní šarm, jeho anglický cápkovský přízvuk je chvilku i cool. Má sílu ve stručném vtipu, anglickém banteru, který vyžívá coby moderátor. Delší pořad už mě rychle začal nudit, hlavně opakování toho, že tenhle vtip je tak tuze nesprávný, že ho Netflix najisto vystřihne. Přitom je politicky třaskavý asi jako Televarieté. ()

arkie

Ricky sa snazi byt stale relevantny, ale uz mu to po rokoch slavy moc nejde. Takze pocujeme bud recyklovane stare vtipy, humor pre ludi, co nedokoncili zakladnu skolu, alebo najnovsie transfobne vtipy. Co by nebolo zle, keby boli vtipne. O to horsie je, ze on vie, ze je to lacny pokus, ale asi uz nevie vymysliet nic lepsie. ()

gemi

Žervé je skoro tak vtipný, drsný a nekorektní jako Carlin a definitivně zábavnější než Birbiglia. Super, zasmál jsem se! ()

ŠpetaMarek

Ten historkovy konec tam byl nejak navic a cekal jsem nejakou celkovou pointu, ktera se samozrejme davkovala celou dobu, ale chybel punch pro mene chapave. Nicmene za to poceni a smich u 100% nekorektniho humoru, kde si snad napsal seznam o cem uz neni vhodne vtipkovat a pak ho do posledniho bodu splnil, si Netflix zaslouzi lehke pozdvihnuti oboci a ukazku na tohle by meli davat po konci kazdeho poradu ()