Ricky Gervais: Armageddon

Scenár:

Ricky Gervais

Účinkujú:

Ricky Gervais

Tabu? To Rickymu Gervaisovi nic neříká! A tak se ve svém komediálním speciálu o konci lidstva pustí do politické korektnosti i přecitlivělých lidí. (Netflix)

Milky.

Zasmál jsem se, chlap mluví dobře, provokuje dobře, ale hodně jeho vtipů mi přišlo, že strašně tlačil na pilu aby urazil co nejvíc a byl co nejmíň korektní, než aby pobavil. Prostě taková provokace za každou cenu a pak to okecat aby to zase zmírnil. Nemělo to prostě koule se hned po dokončení věty prakticky omlouvat. ()

honajz2

Moje nejoblíbenější satiry jsou ty, které střílí do všech ostrými, ničeho se nezaleknou, ani nejkontroverznějšího tématu a hlavně se nebojí střílet do všech stran, navzdory svým názorům, které z toho ale jsou poznat mezi řádky a tak v nich divák dostane naprosto všechno. Proto mám rád (do určitého období) South Park, kde Parker se Stonem přesně takovou satiru dělají, i když za hranicí vkusu. A těší mě, že Ricky Gervais to v Armageddonu zvládl kupodivu taky, ačkoli dává své názory (stále mezi řádky) jasněji najevo, ale přesto zůstávají nevnucujícím se vlastním pohledem na věc a to je prostě dobře. Jen se to těžko někomu doporučuje, vzhledem k tomu, jak drsný humor zde občas zní. Nekorektnost je podle mě jenom klad, který je obzvlášť v době plné unikátních sněžných vloček beroucích vše smrtelně vážně potřeba. A překvapilo mě, jak moc konzistentní celá ta hodinka byla, jak chytře a trefně o některých tématech dokázal mluvit a hlavně mě překvapuje, že mě dokázal stand-up bavit hodinu čistého času, vzhledem k tomu, jak mě moc nebere a vlastně ani nezajímá. Takže jsem asi připravený na Plavbu do Kambodži, kterou už jsem málem viděl, než jsem zjistil, že je to celé stand-up. Každopádně Armageddon mě na tu hodinu dokázal pobavit, dokázal si ze současné přecitlivělosti udělat správnou srandu, jen občas se o nekoreknost snažil až na sílu, takže tomu nedám plný početl, ale na čtyři hvězdy to určitě je. A možná se sebevykrádá, ale jak ho teprve postupně poznávám, tak mi to ani nemůže vadit, jelikož ho tak detailně ještě neznám - a obzvlášť jeho stand-upy ne. Jen mě zaráží, že zrovna tohle je na Netflixu, protože to jde tvrdě proti jejich selfpromu, ale holt se jim asi horší finanční situace a tak občas přijdou s úlitbou pro ty, kteří už by si Netflix chtěli zrušit kvůli jejich pravidlům a poklesu všeho, ale pak uvidí tohle a ještě jim nějaký čas dají. 4* ()

Alementina

Vlastně těch opravdu vtipných momementu je málo, za mě je to hlavně kritika dnešní společnosti, zopakování si názoru, co si myslí většina normálních lidí, jen se bojí říct nahlas, protože dostanete okamžitě nějakou nelichotivou nálepku.  Přesně se trefil do všech nepopulární témat, a nelze s ním nesouhlasit, ale moc mi nejde se tomu smát. Děsí mě to, kam směřujeme. ()

Slasher

Hřejivá hodinka. Je super vidět někoho o takové velikosti, kdo si nejen vytrvale říká, co chce, ale ještě k tomu vyloženě provokuje namyšlený levičácký debílky; omezovače, zakazovače a pohoršený moralisty. Není to nutně pořád vtipná sada, ale píchá přesně do vosího hnízda. Vesměs mi tu přišel shodný obsah jako letos v kongresáku (logicky), kratší o něco. Chce to další Golden Globes speciál ! ()

ScarPoul

V zásade je to tradičný Gervais. Nedá sa s ním nesúhlasiť ak nie ste úplný Cunt. A hoci už nemá také cha cha momenty ako mával kedysi, stále je do značnej miery hlasom jednej generácie. Svojou satirou a svojou provokáciou nastavuje zrkadlo, baví a možno aj naštve, ale to k tomu patrí. Tento jeho novodobý triptych stand upov mám celkom rád, hoci nie sú pre mňa také skvelé ako jeho staršie veci. A zároveň musím napísať, že mi trošku chýba Ricky ako režisér a filmová postava. After Life bol super, ale príde mi to veľmi dávno. Každopádne vianočný špeciál o pedofiloch, debilnej woke culture a zvieratách. ()