Poručík Ján Zach sa vracia z Brna na poriečne policajné oddelenia v Slapoch v Stredočeskom kraji. V útvare pri vodnej nádrži na Vltave kedysi začínal a až neskôr sa stal členom potápačskej skupiny brnianskej zásahovky. Napriek tomu, že bol v Brne úspešný a rešpektovaný, rozhodol sa vrátiť domov natrvalo a jeho dôvody vyvolávajú otázky. Navyše sa zdá, že jeho neohlásený návrat zaskočil nielen Zachovu priateľku Alicu. Ak však dúfal, že na Slapoch bude mať pokojnejšiu službu, hneď prvý prípad naznačuje, že to tak nebude. V oblasti jedného z kempov okolo priehrady sa stratilo dievča. Keď nájdu telo, ukáže sa, že poriečna polícia bude mať veľmi veľký problém. (TV JOJ)

Ivana09

Jak jsem viděla v hlavní roli Sandru Novákovou, tak hned mi bylo jasné, kdo to točil (manžel) a že to nebude jen o kriminálních případech, ale o vztazích. Moravec natáčel Sestřičky modrý kód a apod.    Teď k seriálu.. líbí se mi téma, policejní potápěči. To jsem jako seriál ještě nezaznamenala. Moc se mi ale nelíbí, kam to začíná směřovat, motání kolem jejich vztahů. Někomu to vadit nemusí, někdo to naopak přivítá, protože v ostatních kriminálních seriálech se řeší převážně případy, než osoby detektivů. Tady je to pěkné téma, kterého by bylo škoda nevyužít a ukázat něco z práce policejních potápěčů, proto v tomhle případě nejsem fanda řešení vztahů. V prvním díle to bylo jakžtakž vyvážené, vztahy/případ. Doufám, že se v příštích dílech vztahový prostor nerozšíří ()

carl.oesch

Souhlasím, že to zázrak rozhodně není. Ale ve srovnání s (jak kdosi vtipně napsal) Degeškou a Tymiánem je to skoro na Oskara. Dává to jakž takž smysl, je to spíš než detektivka kriminální případ. Je legrační, kolik lidí tady kritizuje jednoduché české policejní případy a přitom teče z přešpekulovaných detektivek a la Poirot. I mně vadí ty vztahovky a ještě víc mně vadí Hádek, ale jinak v pohodě, ostatní herci docela prima. Nováková (ostříhaná hlava jí sluší, ne že ne) s Krausovou u mně patří k těm oblíbenějším a rozhodně je to zábavnější než četéčkářská Osada, ze které ale Chrám a tvrz české kultůry dělá veledílo, po kterém se 90% populace může utlouct. Tohle si ty dvě tři procenta pravidelných sledovatelů (včetně platform, což je můj případ) najde. On ten pohled na vodu a ty nejrůznější plavidla nádherně uklidňuje. A jak kdosi z kolegů poznamenal, na Slapech asi válka gangů těžko probíhat bude a Žďákovský most má už své "slavnější" doby dávno za sebou. ()

mira007

V prvním díle nazvaném Pod hladinou krimi seriálu Primy nazvaného Pod hladinou najde policejní potápěč Adamczyk pod hladinou nahou Johanu Nováčkovou s igelitkou na hlavě, aby pak řešil milostný trojuhelník se Sandrou Novákovou a dalším policejním potápěčem Matějem Hádkem, který se ale bojí potápění, což ví jen jeho šéf Václav Vydra. Pak tam ještě běhá Šárka Krausová a Igor Chmela, kteý si odskočil se stejnou rolí z Případů 1. oddělení. Tak tohle bude asi kostra seriálu, který má osvěžení v zajímavém prostředí - voda, sluníčko, lodičky a v rámci přemnožené kategorie český krimi seriál by to mohlo dosáhnout na koukatelný průměr. ( ikdyž tvůrkyně Lucie Paulová, která stojí za Modrým kódem a Gymplem s (r)učením omezením by musela trochu přidat ) ()

otík

První díl nového seriálu uvozuje to, co u krimi seriálů nemám rád - řeší se tu osobní životy hlavních hrdinů a tak nějak je do toho namotán krimi případ. Tady řešíme milostný trojúhelník hlavních tří postav (a samozřejmě se bude řešit i v dalších dílech - ach jo) a případ dvou ztracených dívek, přičemž první je brzy nalezena nahá na dně přehrady a druhá je dlouho nezvěstná. Pak už to tak nějak dopadne, asi celkem očekávaně. No žádná pecka to rozhodně není a nebude, je to natočeno zcela klasicky, sem tam pár záběrů na hladinu vody a okolí ve stylu novácké Modravy, sem tam záběr pod hladinou, zbytek naprostá normálka. Hlavní postavy extra sympatické nejsou, Nováková se usmívá na oba se amanty, Adamczyk je skoro furt nasraný, Hádek v poho, Tomsa a Krausová vysmátí jak měsíček na hnoji. No uvidíme, ale asi lepší už to nebude. ()

Arsenal83

Na televízne kriminálky z našich končín s prižmúrením oboch očí celkom ušlo, ale fakt príliš dlhá časť len na úkor toho, že polovica času tvorí love story. Adamczykovi stále kriví hubu, takže by mal radšej hrať len hluchonemého A z Novákovej urobili najväčšiu krásavicu oblasti, o čom sa nesporím, keď sú tam len spití rybári, ale keby sa permanentne tak blbo furt neusmievala, jak po použití afrického doubledilda. ()

• Chatový kemp je Častoboř u Slapské přehrady. (sator)