Modrý kód

• Česko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (viac)

Seriál z prostredia urgentného príjmu v nemocnici Rubava prináša prípady inšpirované skutočnými osudmi pacientov, lekárov a zdravotníkov.  Modrý kód sa vyhlasuje pri neštandardných situáciách, od náhleho ohrozenia pacienta na živote až po mimoriadnu udalosť, napríklad hromadné nešťastie, kedy musí byť v pohotovosti celé oddelenie a všetky zložky záchranného zboru. Seriál Modrý kód nás prenesie na urgentný príjem nemocnice, kde sa boj o život pacientov začína. Verne zobrazuje realitu lekárskeho prostredia, pretože na jeho príprave spolupracoval široký tím odborných poradcov z radov záchranárov a lekárov. (TV JOJ)

hirnlego

Můj nový oblíbený nejhorší seriál & názorná ukázka toho, že herci jsou prostě společností přijímaní prostituti. Odmítám připustit existenci reality, ve které by tohle neměla být parodie (třebaže potenciál je silně nevyužitý), na to je tam moc indicií, v čele s názvy epizod a Rubavou. Geniální výběr hudby do zpomalených záběrů, geniální dialogy, geniální herecké přechody ze smrtelného dramatu do ležérní konverzace o počasí... Směju se nahlas, moje duše hnije a vzkvétá zároveň, k tomu mi dopomáhejte měchy pod očima Laurinový. Snad bude mít některá z postav nějakou typickou repliku/gesto, aby se na to dala aplikovat chlastací hra. ()

topi80 odpad!

Naprosto nejminimálnější podmínkou seriálu z nemocničního prostředí je to, že byste se aspoň od jedné z postav seriálu nechali léčit. Po zhlédnutí této besídky herecké a tvůrčí neschopnosti jsem se rozhodl absolvovat totální endoprotézu u MUDr. Cvacha z Nemocnice na kraji města. Ten byl sice jako lékař nepoužitelný, ale minimálně jsem mu věřil, že opravdu čte ty zahraniční lékařské články... ()

Isherwood

Čisté dno, kde nejlépe hrajícím hercem je poloožralý Roman Skamene a nejméně odpuzující prvek celkově je sterilní inscenační kamera. Během pár minut mi ‚guilty-pleasure meter‘ vyběhl do červených, takže čtyři díly byly čistým potěšením z tvůrčí pokleslosti, ale v pozadí nenápadně stoupající míra retardace rozsvítila varovné kontrolky už v páté epizodě. Prát si to pravidelně rovnou do stehenní tepny asi nebudu, ale doufám v příjemná letmá setkání na hraně lobotomie. Místo hvězdičky si domyslete rozšafného bláznivého smajlíka. ()

mmiram odpad!

To je ted nejaka soutez kdo natoci nejvetsi sracku? To uz neni ani k smichu, to na to vazne nekdo kouka? Asi 10 minut mi stacilo a uz nikdy vic! A jeste kdyz to prerusi nejaka super reklama treba "ahoj veterane".. tvl to mne ho vyndej:D Je mi z tehlech poradu a vubec celkove televizni zabavy, hruznejch rusicich upoutavek a reklam fakt na bliti.. Fakt nejlepsi si obcas stahnout nejakej film, radsi si precist knizku a na tv vubec nekoukat. ()

mira007

Pozitiva: 1) obsazení 2) závěrečná písnička 3) někdy i něco málo realistické operační akce ( které v prvním díle nebyly, takže to poztrácelo asi většinu diváků) Negativa: prostě typický nijak se neodlišující asexuální vztahový seriál ( dokonce i Sanitka Renče měla akčnější a dramatičtější atmosféru a vytříbenější charaktery, které bavili - Budař, Kolesárová, Dlouhý, .. ) Moc tomu nepřidá, že všechno zařízení, interiéry, oblečení je jako vyprané v pervolu a září čistotou - takhle se realistická akce, atmosféra nevycucaj z prstu ()

Galéria (2 076)

• Jednoho z pacientů si zde zahrál JUDr. Petr Pečený. Zakladatel a zpěvák české rockové kapely Doctor P.P. (rublik05)
  • Přístroje, které mají herci k dispozici na place, jsou plně funkční a dokonce by se s nimi dalo operovat. Přístroje jsou blokovány proti případnému náhlemu sepnutí. (Duoscop)