Pod hladinou

• Česko Pod hladinou (viac)
Česko, 2023, 7 h 34 min (Minutáž: 51–70 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Hudba:

Petr Malásek

Matěj Hádek, Sandra Nováková, Marek Adamczyk, Filip Tomsa, Šárka Krausová, Václav Vydra nejml., Igor Chmela, Petr Buchta, Petr Lněnička, Mikuláš Moravec (viac)

Poručík Jan Zach (Matěj Hádek), profesionál z brnianskej zásahovky a držiteľ potápačskej licencie P4, prichádza doplniť útvar poriečnej polície v Slapoch pri priehrade na Vltave v Stredočeskom kraji.  Čaká ho priateľka Alice (Sandra Nováková), vyšetrovateľka z krajského policajného riaditeľstva v Zbraslavi. Vracia sa aj preto, že chce zachrániť ich vzťah, ktorý bol doteraz len vzťahom na diaľku. V priebehu akcií, ktoré polícia podniká na zemi, na vode a pod hladinou vodnej nádrže na Vltave, sa ukazuje, že s poručíkom Zachom nie je všetko v poriadku. Vždy si nájde dôvod, prečo sa nepotápať. Alicu znepokojuje, že ho trápia nočné mory, trpí nespavosťou, je uzavretý, nesvoj a  akýsi iný... Hoci Jan tvrdí, že je všetko v poriadku, Alice požiada o pomoc priateľa a kolegovu Zdeňka (Marek Adamczyk), ktorý si na ňu vždy nájde čas. Zachovo podivné správanie si všimne aj veliteľ Vopěnka (Václav Vydra), ktorý chce Zacha prinútiť, aby sa priznal, prečo sa bojí potápať. Ten to popiera a odhodlá sa ponoriť pod hladinu... (TV JOJ)

Recenzie používateľa Ivana09 k tomuto seriálu (4)

Pod hladinou (2023) (E01)

Jak jsem viděla v hlavní roli Sandru Novákovou, tak hned mi bylo jasné, kdo to točil (manžel) a že to nebude jen o kriminálních případech, ale o vztazích. Moravec natáčel Sestřičky modrý kód a apod.    Teď k seriálu.. líbí se mi téma, policejní potápěči. To jsem jako seriál ještě nezaznamenala. Moc se mi ale nelíbí, kam to začíná směřovat, motání kolem jejich vztahů. Někomu to vadit nemusí, někdo to naopak přivítá, protože v ostatních kriminálních seriálech se řeší převážně případy, než osoby detektivů. Tady je to pěkné téma, kterého by bylo škoda nevyužít a ukázat něco z práce policejních potápěčů, proto v tomhle případě nejsem fanda řešení vztahů. V prvním díle to bylo jakžtakž vyvážené, vztahy/případ. Doufám, že se v příštích dílech vztahový prostor nerozšíří ()

Voda (2023) (E02)

Když to natáčí Moravec, tak se nemůže čekat seriál čistě krimi,ale spíše úroveň Modrého kódu a sestřiček (když je režíroval).  Upřímně mě Hádek dost znervózňuje. On je potápěč a nemůže jít pod vodu. To tam je celkem houby platnej. Jestli takhle bude většinu seriálu, tak potěš koště. ()

Vojna rybárov (2023) (E03)

Tenhle díl mě absolutně nebavil. Nic se tam tak první půlku, snad i tříčtvrtinu nedělo. Furt se tam řešila Nováková s Hádkem a Adamczykem. Případ nic. Opravdu mě seriál přestává čím dál tim víc bavit. Takové pěkné téma a řeší se tam hovadiny, škoda. Uvidíme, co další středa. ()

Preteky s časom (2023) (E04)

Tři chlapci utečou z tábora, jeden se vrátí a dva se hledají.  Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Konec výbornej. ()