Na Slapoch vypuklo šialenstvo, húfy nadšencov a amatérov prichádzajú hľadať poklad. Na sociálnych sieťach sa totiž objavila správa o lúpeži šperkov, ktoré majú byť ukryté pod hladinou vodnej nádrže. Niekto sľubuje vysoké nálezné. Namiesto pokladu však hľadači nájdu telo mladého muža spolu s dôkazmi, že s lúpežou má veľa spoločného., Poručík Zach s podporou kolegyne René Krejčí pokračuje v tajných ponoroch. Jakub Rydlo nie je rád, že René pomáha Zachovi, pretože mu nedôveruje. Jeho podozrenie narastá po tom, čo René so Zachom absolvujú spoločný ponor. Alica a Zdeněk majú pocit, že nový vzťah, v ktorom už nie je Zach, im vyhovuje. (TV JOJ)

JenTR

Může mi někdo vysvětlit, když tu holku unášel na člunu, proč prostě nevyskočila do vody? Hned by jí vylovil policejní člun a byla by osvobozena bez problému. Ne, ona tam sedí jak trubka a čeká až zastaví, aby ji pak mohl podříznout. ()

otík

Snad trošku lepší díl než předešlý. Krimi případ je slušný, je tu hodně pátrání, případ sám o sobě je i docela zajímavý. Bohužel zase se tu řeší mraky citových výlevů hlavních hrdinů, to už myslím vůbec nikoho nezajímá. ()

sator

Pták Hýl obecný pro svou důvěřivost snadno upadal do čižbářských léček. Proto se slovo „hejl“ stalo ve slangu označením pro důvěřivého naivku, kterého není těžké oklamat. Příjmení Hejl, Hylský nebo Hýlovský nebo místní jména Hejlov, Hýlov svědčí o pozornosti, kterou naši předci hýlům věnovali stejně jako rčení „věšet lidem hejly či bulíky na nos“. ()

• Pták Hýl obecný pro svou důvěřivost snadno upadal do čižbářských léček. Proto se slovo „hejl“ stalo ve slangu označením pro důvěřivého naivku, kterého není těžké oklamat. Příjmení Hejl, Hylský nebo Hýlovský nebo místní jména Hejlov, Hýlov svědčí o pozornosti, kterou naši předci hýlům věnovali, stejně jako rčení: „Věšet lidem hejly či bulíky na nos.“ (sator)