Väzeň na úteku a muž zo skupiny "Návrat ku koreňom" sú nezvestní. Spája ich malá chata v lese a skutočnosť, že neďaleko sa našlo telo odsúdeného. Zrejme ho zabil muž, ktorý sa v lesnej skupine snažil vyliečiť svoju "dušu" a samovražedné sklony. Veliteľ Otakar Vopěnka požiada Zacha, aby so Zdeňkom neťahali do práce svoje súkromné problémy. Napriek osobným sporom sa Zach a Zdeněk správajú profesionálne a pracujú ako tím. To ich opäť zblíži. Alice sa však čoskoro bude musieť rozhodnúť, či za sebou nenávratne zatvorí dvere. Podpráporčíčka René Krejčí má ďalšie problémy – jej sestra opäť pije a ona sa musí rozhodnúť: ak má dostať synovca do svojej osobnej starostlivosti, musí zmeniť zamestnanie. Práporčík Jakub Rydlo vyhľadá Zachovho bývalého parťáka na útvare v Brne a vracia sa na Slapy s vedomím, že Zach im celý čas klamal. (TV JOJ)

otík

Ve tmě jsou tam možná scénáristi. Tento krimi příběh je zase ukázkou totální neschopnosti scénáristy. Jedna mrtvola je naprostá náhoda a není to vražda, druhý pohřešovaný zase není mrtvý. Jediné, čím tento díl může zaujmout, je úvodní porce pánské erotiky. Dokonce ani tolik mnou kritizované vztahy v tomto díle moc nejsou. Hádek se opět chová jako naprostý citový jeliman, Nováková slastně vrká s Adamczykem a Krausová řeší, zda do konce seriálu její role vydrží nebo bude přesunuta do paneláku. Děs. ()

fafejt001

Už  se  to  nějak  natahuje . Polonazí  lidé  hledají  kořeny  a Rydlo  ,  prý ,  zjistil  pravdu . Stále  boj  o  Pavlíka  a  podivný  trojúhelník  je  čím  dál  podivnější . Jěště  ,  že  je tam ta  voda, slunce , příroda . Jinak  by  to  bylo  úplně  naprd ,  tedy  na  nic . ()