Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Braga

Francis Veber komedie prostě umí. Příběh postavil na obvyklé "nesourodé" dvojce dobrák-hlupák vs. tvrďák s citem a Depardieuho tentokrát neobsadil do role toho drsného (jako v Uprchlících či Otec a otec), ale naopak toho prostoduchého. A bylo to výborné rozhodnutí. Depardieu podává velmi přesvědčivý výkon a je radost ho sledovat. To je prostě Pan Herec. Zdatně mu sekunduje i Jean Reno v roli toho "tvrdého" a oba si vzájemně hodně sedí. Ostatní herci více či méně (ale beze zbytku výtečně) přihrávají. Námět filmu jako takový není nijak objevný, ale scénář je napsaný chytře a zajímavě (až na posledních zhruba pět minut filmu), hláška střídá hlášku a humorných scén rozhodně není málo. Film má švih a spád a těch 85 minut uplyne jako nic. Výborná práce. ()

Etherium

Luxusná Francúzska komédia, s výbornym hodnotením, no tak som si to teda pozrel a naozaj je to zábavné, dvojica Reno a Depardieu sa k sebe hodia a tvoria skvelú dvojicu, trocha lepší koniec by som ale chcel, inak super. ()

ir.hools

Šla jsem na to do kina a ani jsem nevěděla co je to zač, kdo v tom hraje a co od toho očekávat...v kině jsem brečela smíchy a smála jsem se ještě dlouho při vzpomínce na bučící krabičku nebo prdící pytlík :)) Film je skvělej, člověk se zasměje, ale jsou tam i dojemný chvilky...Podle obsazení hlavních rolí je jasné, že to stálo za to...Gerard Depardieu v trochu netradiční roli sympatickýho blázínka Quentina, který v nabručeném kriminálníkovi našel kámoše...a Jean Reno, kriminálník Ruby, který nemůže vystát bláznivého a vlezlého Quentina a snaží se ho za každou cenu zbavit...to je situace, která přináší mnoho humorných chvilek, kterým se zasměje snad každý :) povedenej filmeček 90% - 5* ()

endrix

Tak tohle není typická komedie. Přišlo mi to spíš jako komediální dokument, protože jsem při filmu věřil, že takhle nějak by z vězení utíkali Obelix a Leon. Výborně jsem se bavil a jestli něco naplňuje význam slovního spojení situační humor, pak je to tenhle film. Zprvu mi trochu vadila určitá zkratkovitost, ale ono by to bez toho nakonec nešlo. Ano, daly by se najít i výtky. Depardieu je občas až příliš velký imbecil a Renovi jsem nevěřil, že v reálu by ji jeho parťák už dávno nedržel, ale je to přehnané tak akorát, aby to stále dobře bavilo. ()

gezper

Sice mě na tom tak trochu pořád něco nesedí, ale chca nechca je to extra vtipná jízda, vydatná porce hlášek a gagů. Dvojka "gangsterů" Depardieu-Reno je k pohledání. Vysoké hodnocení je tudíž nezbytnost. [80%] ()

albiebennett

Drž hubu - Film je tak stupidní až je naprosto geniální. Gérard Depardieu ve své životní roli. Nikdy bych neřekl, že je schopen zahrát tak výborně komickou postavu jako je Quentin. Dobrý voják Švej je proti Quentinovi velmi slabý odvar. ()

othoson

Nebudu zde vypisovat skvělé hlášky z filmu, protože je stejně skoro všichni znáte.Myslím, že povinností každého milovníka komedií je shlédnout tento klenot francouzské kinematografie... Já osobně bych tento film předepisoval na trudomyslnost ;) ()

Desmi

Moje absolutně nejoblíbenější komedie !!! I po 236. shlédnutí zůstává vtipná, neokoukaná a náladu zlepšuje na počkání... =) Od komedie nelze očekávat více ! ()

klapqua

Hoooooovno... Rubyyyy....Námet na zborový pokrik Pohoda 2012!:) Jednoznačne skvelá komédia, ktorá neomrzí ani po milióntom pozretí, skvelý Jean, skvelý Gerard, čo viac si priať? Smeje každý jeden raz ako o dušu!:) -Co ukradli? -15 euro a prdíci polštářek! ()

Hilly

Takto oslovuje herec Jean Reno svého filmového parťáka Geralda Depardieua, který je tuze hrdý na to, že jest Quentin z Montargis. Vězeňské hlášky o ochočení pavouka, afričanovi z Martiniku, kousání mimo bolavý zub a další se stávají okamžitě legendárními a každý si vryje do paměti roztomilý a tupý výraz hlavního hrdiny či opilého jeřábníka. Zde se projevuje herecké umění a univerzálnost G.D. - jednou jej vidíme v roli dominantního Kryštofa Kolumba a v jiném snímku slabomyslného zlodějíčka, kterému dělá radost hračka bučící jako kráva a prdící balonek. Netajím se tím, že zrovna neoplývám láskou k Francouzům a dabingům a vlastně jsem snímek nikdy neshlédl v originálním znění, ale koho by neodrovnal výrok policejního komisaře "Takže, hledá se zabiják, blbec a jeřábník" i v češtině? Snímek též poukazuje na to, že být hloupý může být kolikrát velice krásné, naivní, a že je tu pořád možnost to těm "chytrým" nandat. ()

TonoM

Drž Hubu:Velice povedená Francouzká komedie,která mě velice pobavila i když jsem jí viděl již několikrát,film sám o sobě není až tak kvalitní,ale originální scénář s dobrou režií Francise Vebera a hlavně skvělou a vtipnou dvojicí Gérardem Depardieuem a Jeanem Reném dělá s dobrého filmu , skvělý fim 80% ()

Tuty

Mám rád francouzský humor, který není hnaný do extrémů, tomuhle filmu se to daří zejména díky prvotřídním výkonům Jeana Reno a Gerarda Depardie. Po druhém a každém dalším shlédnutí to ale baví méně a méně... ()

LencaN

Řehtací komedie s duší - několikrát se řehtáte, že vám míní rupnout břicho, ale přitom jsou tam citlivé chvilky, ať už hledání přítele, strach o nově získaného, smutek oddanost, láska, stesk a malování si zlatavé budoucnosti. Herci jsou vybraní suprově. Depardieu hraje roztomilého a srdečného blbce skvěle a Reno k němu vytváří ten správný protipól chladnosti. Na konci se komediální nota trochu utlumila, přeslo to více do akční tóniny. Takže to je špičková komedie líznutá kriminálkou. Teď se trochu divím, že na první zhlédnutí mi tato chuťovka proklouzla mezi prsty, ani jsem si ji pořádně nevychutnala, až nyní jsem Drž hubu! věnoval dostatečnou a zaslouženou pozornost. ()

Sakikura

Nemám co dodat. Moje nejoblíbenější francouzská komedie, které se i po desátém shlédnutí směju stejně jako poprvé. Jean Reno a Depardieu tady tvoří dokonalou dvojici. Filmy o debilech, pokud nejde o přenosy z naší politické scény, mám zkrátka moc ráda a "Drž hubu" je přímo král filmů o všech možných individuích, imbecilech, kriplech, jeřábnících a zabijácích. Nezbývá mi, než dát 5* za nezapomenutelnou masáž bránice. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)