Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

himor

Nemám v láske francúzske filmy, oni majú taký divný druh humoru. Ale na druhej strane mi celkom sadol. Legendárne HOVNÓÓÓ sa tak udomácnilo, hlavne na festivaloch. Ako celkok je film vtipný, dômyselný, svižný a nenudí. Depardieu je cvok a tak sa aj správa a musím povedať že mu to ide...Reno s jeho velkými očami ako kôň hrá ako vždy, nijak zaujímavý výkon. Ale film je legenda, tak dávam 85-90%. ()

topi80

Francouzská komedie jak ze staré školy, možná ještě lepší. Nepřeberná zásoba hlášek a gagů, z nichž nejpůsobivější jsou takové ty nenápadné (fotka koně, jeřáb vracející klec zpátky za zdi blázince, hospitalizovaný psychiatr a samozřejmě hóóó-vno). Nemá to slabinu a člověk se baví od začátku do konce. ()

EmilHS

Jedna z nejlepších oddechových komedií co jsem kdy viděl. Vtip střídá vtip a nenudíte se tady ani chvíli. Nemůžu si vzpomenout na žádnou slabou scénu nebo nějaký špatný vtip nebo hlášku. Jedině škoda, že je film tak krátký :/ :D. Nejlepší hlášky: "Co ukradli?" "Prdící polštářek a 15 eur." / "Jsou na venkově.-- Kolem byly krávy." / "Jednou jsem zkoušel vycvičit pavouka. Dával jsem mu jednoduchý pokyny: sedni, lehni, ale on neposlouchal. " / "Ty jíš?" " Ne. Právě kadim." ()

No Remorse

Nejlepsí komedie ever tečka ! Tohle se prostě nikdy neokouká, můžu si to pustit kdykoliv a vždycky se u toho královsky bavim. Českej dabing naprosto skvělej a Kentán z Montarži v podání excelentního Gérarda Depardieu a jeho bistra u dvou přátel. ()

Clark_Kent

Tyhle francouzský veselohry a komedie, mě vždycky náramně zvednou náladu. Reno a Depardieu a celej pytel srandy. Kentán z Montarži Forever! ()

hrumsrt

Jeden téměř němej, druhej zase mele pantem, co se dá.. Drž hubu! je příběh jedinečné bromance vznikající přímo ze stěn vězení, kde se ve stejné cele setká pořád dokola mluvící Quentin a věčně mlčící Ruby. Dva zlodějíčci, které s dávkou důvtipu spojí smysl pro ironii tamních bachařů, jenže kdyby jen tušili, co za dvojku právě dali dohromady.. Quentin sice když se rozdával rozum, tak chyběl, ale za to má sílu, se kterou může trhat auta, a to se geniálnímu Rubymu přesně hodí, a proto jejich nové spojení otočí proti bachařům a využije jejich jedinečnou chemii nejen pro útěk, ale i pro pomstu.. Drž hubu! je skvělá komedie dokud stojí na špičkování Rubyho s Quentinem a nechává vyniknout jejich komediální a herecký um, ovšem malinko nestíhá vystavět natolik šikovný příběh, i když je mu příjemným osvěžením ona kriminální vrstva. Přesto jako nenáročná komedie mile potěší, i když jsem se vyloženě smíchy netrhal.. Tak přeci jsem možná měl držet hubu. 75% ()

Prubner

Film má slušné tempo i vtip, ale zhruba ve dvou třetinách začíná bohužel ztrácet dech a konec je už vysloveně odfláknutý. Škoda, chtělo to jen trochu "donosit" scénář. ()

Zdenda

No žádnej zázrak, ale pořád jde o slušnou porci zábavy. Navíc můj oblíbenec Reno (koho nejní, že? :) A i Gerard hraje v poho, tudíž sečteno a podtrženo lehký nadprůměr... ()

Havala

Kvalitní francouzská komedie zakládá na dvou esech francouzské filmové kuchyně. Nejvíce co mě překvapovalo byly neskutečně ztřeštěné akce Gerara Depardieu. Bučení krávy - jsme na venkově, adalší scénky trhaly bránici. Opravdu se jim to povedlo, jen tak dál. 83% ()

petisek

Výborný Gérard Depardieu! Takého idiota som už dávno nevidel. Jean Reno sa predstavil v svojej tradičnej úlohe a je tradične dobrý. Francis Veber opäť raz potvrdil, že Francúzi ešte vedia točiť komédie. Rozhodne odporúčam. ()

imarvin

Překvapivě vtipná a svižná komedie. Ačkoliv se drží milionkrát natočeného schématu i námětu, humor i vtipnost dokonale fungují. Hodně šarmu dodává i ústřední dvojice (Reno x Depardieu). Příjemná oddechovka na sobotní odpoledne. ()

herrbierer

Naprosto skvělá komedie, kterých v by v dnešní době rozhodně mělo být víc. Inteligentní, ale přitom úderný a nijak sofistikovaný humor. 85 minutová stopáž způsobuje, že film na první pohled tak trochu smrdí málem, ale má jednu nespornou výhodu. Ve filmu není navíc nic, co by tam být nemělo. Nedočkáme se v podstatě žádné vaty. Jeden gag střídá druhý a co víc, všechny jsou skvělé. Ani u jednoho jsem si neříkal, že ho tvůrci mohli klidně vypustit. Jean Reno odehrává svůj klasicky vysoký standard a Gérard Depardieu tu podává jednen z nejlepších výkonů své kariéry. Francis Veber zkrátka nezklamal a naservíroval nám další lahůdku, na které budete těžko hledat nějaké vady. ()

Cortesz

Francouzské komedie byli vždy skvosty a tohle je jedna z nich. Už jen kvůli obsazení hlavní dvojice Reno+Depardieu, kteří spolu tvoří nerozlučnou dvojku. Příběh je sice jasnej jako facka, ale dokonale pobaví, k tomu kopa vtipných situací a dialogů, Renovo "drž hubu" je vždy skvěle načasované a k potrhání smíchy. Depardieu mě mile překvapil v tom jak skvěle a uvěřitelně zahrál toho dementa. Dal bych 5, ale občas to mělo hluché místo, i když na tu stopáž je to zanedbatelné. Konec mě překvapil. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)