Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Specs

Hlášky: Quentin: - "Ahoj sem Quentin, Quentin z Montargis." & Quentin: - "Vypadáš jako zadek, ale s jednou půlkou." & psychiatr: - "Vyšetřil jsem ho, není to cvok. Je to malý mentál naprosto neschopný vymanit se z přítomnosti." ředitel věznice: - "Mluvte jasně, doktore!" psychiatr: - "Dobrá, je to neuvěřitelný blbec." & Quentin: - "Víš, že máš oči jako kůň?" & Quentin: - "Mám udělat koně, co se chce projet?" & doktor: - "Nevypadá to moc vážně, mozek není poškozen." psychiatr: - "Zrovna moc k poškození tam toho není. Co mu dáme za léky? Nechtěl bych ho otupit ještě víc, to by vstoupil do knihy rekordů." & Quentin: - "Neviděl jste mýho kámoše Rubyho? Ruby z Pitaux. Velkej, silnej, tmavovlasej, oči jako kůň." ošetřovatel: - "Neviděl." Quentin: - "Musí tu bejt. Zbláznili jsme se ve stejnou dobu." blázen: - "Hóvno!" Quentin: (k ošetřovateli) - "Co mu je?" (Quentin jde k oknům pokojů.) Quentin: (křičí) - "Ruby!" blázen: - "Hóvno!" Quentin: - "Ruby!" blázen: - "Hóvno!" Quentin: - "Ruby!" blázen: - "Hóvno!" Quentin: - "Co je ti, že pořád řveš 'hóvno'?" blázen: - "Hóvno!" Quentin: - "Hóvno!" blázen: - "Ruby!" & psychiatr: - "Máš nějaké přátele?" Quentin: - "Mám jednoho a vy mi z něj děláte zeleninu!" & komisař: - "Je to malý mentálek!" doktor: - "Je to naprostý blbec!" & Vernet: - "Největší pitomec z blázince unese nejnebezpečnějšího chlapa?" & detektiv: - "Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka." & policista: - "Vykradli obchod s žertovnými předměty. Ukradli patnáct Euro a prdící balónek." & Ruby: - "Ještě mu řekni, jak se jmenuju a kde bydlím, ty pitomče!" Quentin: - "Promiň. Tohle je můj kámoš Ruby z Pitoe." & policista: - "Teď už je jasné, že Quentin je mozkem celé operace." Vernet: - "Mozkem?" & Quentin: - "Vidíš tamhlety dvě tlustý báby?" Ruby: - "To jsme my, pitomče." Quentin: - "Sakra. Netušil jsem, že je to tak tvrdý." & Ruby: - "Musíme se rozdělit. Policajti budou prohlížet celej blok. Spolu jsme příliš nápadní. Zlom vaz a hodně štěstí!" Quentin: - "Ale co já teď budu dělat?" Ruby: - "To není můj problém." Quentin: - "Asi se vrátím k adoptivní rodině." Ruby: - "Skvěle." Quentin: - "Oni jsou ale mrtví." Ruby: - "Sereš mě!" & Vernet: - "Nechat si ukrást auto, jsme za blbce. Ale dvě?" Lambert: - "Už šlohli třetí." Vernet: - "Dělaj si snad sbírku?" Lambert: - "Ne naše, cizího Opela." Vernet: - "Aha. Dobrá poslouchejte. Ruby je zraněný, je oslabený a ten druhý je oslaben od narození. Budou-li zítra ráno na svobodě, najdu pro vás příjemné předměstí jen při noční obchůzce." & Quentin: (na policajty) - "Zdravíčko! Zabili jsme Vogela, ale musíte nás rychle pustit, máme teď totiž jiné plány." ()

Pecival

Škoda, že ke konci dochází dech a Veber nedokáže udržet pekelné tempo ze začátku po celý film (hezky demonstrováno podlě mě zcela zbytečnou epizodou s Albánkou). Na druhou stranu asi si toho byl režisér vědom, protože je ten závěr trochu kvapný. Reno a Depardieu vytváří nicméně suprový pár a nudit se nebudete. ()

P1tr

Výtečná záležitost, která slouží jako velice vtipná pozvána na dovolenou do Montarži...:) Ústřední duo je fantasticky sehrané a humorný scénář jim dává spoustu prostoru k vyblbnutí. Pevná režie a dobře obsazené vedlejší role dávají vcelku nejlepší francouzskou komedii posledních let. Pochválit musím také velice povedený český dabing, což poslední dobou lze brát jako zázrak. ()

HomeAlone

Komedia , ktoru som videl uz x krat , ale stale perfektne pobavi s dokonalymi hlaskami ustrednej dvojice . Jedna z najlepsich komedii made in france ()

spikey1

Gerard si tento film vlastně zopakoval, zajímavostí je že když točil tohle téma poprvé on hrál gangstera a Pierre Richard blázna, nyní se situace obrací a Depardieu je v pozici chovance blázince. Tak to chodí, film je oddychový sice trpí touhou po světových ambicích, ale francouzská komedie to je každým coulem. ()

Beer Ceps

Vždy, když někdo citoval „Ahoj, jmenuju se Kentán a jsem z Montargi.“ nevěděl jsem o co se jedná. Po dnešku už touhle absencí neoplývám a mohu potvrdit, že jsem se skvěle bavil. Jediné co bych vytknul je samotný konec, který působí neuceleně, jinak „Ruby!!! Hovno!!!“ ()

tommy187

Fenomén v ktorom si zahrali dvaja z najlepších hercov sveta, Depardieua a Rena; skvelé vtipy; skvelá pointa; nezabudnuteľné prevedenie; a nesmrteľný film. Už viete o aký film sa jedná? Nie, škoda, ešte jedna pomôcka, táto komédia patrí k najlepším na svete. Ešte stále nie? To nie je normálne ..., tak ešte trochu napoviem, je to film aj o spoločnom bistre dvoch chlapov, ktorí ani nevedia o tom, že sú kamaráti a sú dvojka génia s blbcom. Už viete? No jasné, DRŽ HUDBU - ***** odo mňa :). ()

giovanni3

Tuto komedii jsem viděl již mnohokrát s vím, tě ji ještě párkrát uvidím. I tak po letech snižuji hodnocení z 5* na 4*. Důvodem jd hlavně úcta k lepším filmům, kterým jsem udělil 5*, ale hlavně děj této komedie. Ten je "pořád dokola", kdy se sice člověk směje, ale vesměs "na stejné brdo". Každopádně se bavím a 4* po zásluze. ()

sedm.1

Další nevýmečná francouzká komedie s výtečnými herci(a to především zde skvělým Gerardem Depardierem).Má to sice spád a pár opravdu vtipných momentů,ale tuctovost francouzkých komedií to nezvedne ani náhodou. ()

Arius

Vyborna komedia myslim ze Gerard Depardieu a Jean Reno su uzasna dvojica a v tomto filme im to naozaj svecalo skutocne uzasne spracovanie i dokonala praca hercov ()

Rousse

Merde tahle komedie mě ale fakt dostala. Depardieu jako Quentin z Montargis je prostě kouzelný a Reno jako Ruby je taky dokonalé. Některé jeho scény musely být fakt děsný natáčet s vážnou tváří, ale zvládl to na 1. Je to sice jednoduchá a hodně nadlehčená oddychová komedie, která je ale plná milého humoru a vtipných situací, za které by si zasloužila plný počet. Musím ale 1* ubrat za účes Quentina, který je skoro v každém stříhnutém záběru jiný - ty jeho vlasy, které jakoby zázračně během sekundy rostly a nebo se samy stříhaly mě fakt vytáčely! Merde:-) ()

Obivan

Nadmíru zdařilá komedie se skvělou ústřední dvojkou Jeanem Renem a Gérardem Depardieuem. Tenhle film mě dokázal dostat ze špatné nálady. Smál jsem se jako blázen. Ale 85 minut tohoto filmu uteče jako voda a nenudí ani na minutku. Naopak, na některé gagy budu ještě nějakou dobu vzpomínat... A navíc si sympatického blbce v podání Gérárda Depardieua opravdu zamilujete! ()

LadyVader

Když jsem to viděla poprvé, tak mě to nějak nesedělo. Teď s odstupem času, jsem se bavila fakt hodně. Reno a Depardieu jsou super dvojka :-). Kolik srandy se da užít s krávou v krabici :-)). ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)