Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

L_O_U_S

Příjemné překvapení. Francouzské komedie nesleduju snad kromě Funèse a občas Belmonda, ale tohle se opravdu povedlo. Souhlasím s Pořezem, střih v dobrou chvíli je sám o sobě gagem. A oběma hvězdám jejich role sednou. "Jmenuju se Quentin a jsem z Montargis." (296.) ()

sssssycak

"Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka !" Svižná, nesutečně vtipná francouzská komedie. Dvojici Reno, Depardieu to v tomto filmu společně skutečně "sedlo" a vytvořili komedii, která dokáže zvednout náladu i při 10. shlédnutí. ()

Kuzlo

9.10.2010: Už dlho ma nič tak dobre nepobavilo :) 5* 2.2.2018: Aj po rokoch je to kvalitná zábava, pri ktorej nie je podstatný príbeh, ale dialógy a herecké výkony dvoch Pánov Hercov. ()

kajas

Typická letní festivalová noc. Po posledním vystoupení bloudíte po poli nebo louce a hledáte stan. Ze všech stran se ozývá: "Ruby!" "Hooovno!" Který další film tohle dokázal? :) Po útěku z blázince (mimochodem, geniální, kam se hrabe Shawshank) sice tempo maličko poleví, ale jinak je ta kadence hlášek opravdu neskutečná. "Vykradli obchod s žertovnými předměty. 15 euro a prdící polštářek." ()

wipeout

Komédia ako žáner je sama o sebe odsúdená na svoje postavenie na pokraji uznania oproti iným "vznešenejším" žánrom. A viac ako kdekoľvek inde to platí najmä na ČSFD. Komédia s viac ako 2000 hodnoteniami a hodnotením blížiacim sa ku 80 percent s rokom výroby nad 2000? Áno aj to je možné! Drž hubu je práve, a treba povedať aj zaslúžene, touto vínimkou. Stojí na dvoch superhviezdach s medzinárodným uznaním, ktoré opäť nesklamali a vyťažili z týchto priamo pre nich písaných úloh maximum. A to sa zaobídu bez fekálneho humoru, muzikálových scénok, obscénnych nudistických scén či trápnej romantickej dejovej línie, pôsobiacej ako prívesok na krku, ktorý nikto valstne ani nechce, no aj tak nám to tvorcovia budú tlačiť do hlavy. Touto inverznou metódou sa vlastne dostaneme k charakteru humoru, ktorý tento film obsahuje. A ešte jedna poznámka: klobúk dolu and českým dabingom. Jeden z mála filmov, ktoré si radšej pozriem vo verzii, ktorú nám pripravili naši západný susedia.4,5* ()

Kopik

Pro mě nezapomenutelný hlášky, herci se skvěle doplňují, prostě skvělá francouzská komedie. Nepotřebuje delšího komentáře. ,,Půl prdeláči, vždyť ty žereš jako bagr" ()

Sesitka

Toto byla naprosto geniální komedie. Kdyby tam nehrál Gerard Depardieu tak se na to v prostě nepodívám. Ale Jean Reno tam byl taky dobrý. ()

Lauri

Film který mě provázeí celým dětstvím, vždycky mě rozesmál až do breku a nechal ve mně neuvěřitelný optimismus.Ti dva (Reno/Depardieu) se hledali a v tomhle filmu se konečně našli a dokonale stvořili nenahraditelnou dvojici. I když možná film chvilkami trošku pokulhává, v zápětí ho nahradí mega vtipná scéna a už to jede... od směnárny, přes kino, do věznice, do blázince, do sanitky, do obchodu v prdícím polštářkem až do domu s nebezpečným nepřítelem, kdy film vyvrcholí parádní závěrečnou scénou..:D. Srdcovka jako hrom... takových komedií, prosím, točte více..:) ()

sofiapetra

Chtěla jsem si dát něco lehčího - což se vlastně povedlo, ale na druhou stranou mě to zase nijak zvlášť nepobavilo. Obávám se, že je to trochu přeceňovaný film. Ne kvůli hercům, hlavně Depardieu hrál půvabně (a na chvíli jsem i zapomněla na jeho odporné bratříčkování s Putinem a jinými diktátory), ale kvůli scénáři. Ten humor byl fakt někdy jak z první A. ()

sek

Uvolněná, nenáročná, svižná komedie s výbornými výkony obou hlavních hereckých protagonistů, která velmi příjemně odkazuje ke staré francouzské škole. ()

Had6

Dost veliké překvapení. Když jsem viděl obsazení, tak jsem čekal trošku něco jiného. Jean Reno sice zahrál svojí postavu tak, jak jsme od něho zvyklí, ale Depardieu a jeho Quentin to je vážně něco. Netušil jsem, že je schopen zahrát takového troubu s takovou lehkostí a přitom nepůsobit trapně. Prostě pohodová komedie, která potěší. ()

maverick10

Velice pekna francouzska komedie ktera se opira predevsim o vyborne herecke schopnosti dvou hlavnich predstavitelu. Nemohu si pomoci ale myslim si ze francouzi delaji nejlepsi komedie a tato to opet potvrzuje. ()

Violeta

Tak tenhle film je dokonalá pastva pro vyznavače francouzského filmu, mezi které se počítám. Nepřekonatelný francouzský humor doplněný neuvěřitelně trefnými střihy - naložilo mi to jako už dlouho nic! ()

janek85

Výborný herecký koncert, který mě natolik rozesmál, že jsem se nemoh ani nadechnout.Prostě úžasný film.Přístupnost:přístupný ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)