Nehanební bastardi

• Česko Hanebný pancharti (viac)
USA / Nemecko, 2009, 153 min (Alternatívna 147 min)

Bolo - nebolo v nacistami okupovanom Francúzsku... Vitajte v Druhej svetovej vojne podľa Quentina Tarantina, kde historická realita ustupuje ľahko brutálnemu rozprávkovému rozprávaniu jedného z najkontroverznejších filmárov súčasnosti... Nemeckých vojakov ešte neprestali bolieť nohy po smelej invázii do západnej Európy, keď mladučkej Shosanne priamo pred očami nemecký dôstojník Hans Landa vyvraždil celú rodinu. Ona sama len tak-tak unikne do Paríža, kde sa ukryje pod novou identitou prevádzkovateľky kina. Na inom mieste hákovým krížom rozkopanej Európy sa pod vedením ľahko vulgárneho amerického poručíka Aldo Rainea formuje nezvyčajná vojenská jednotka. Úlohou jej členov je nielen prežiť na území plnom nacistov a ich prisluhovačov, ale zároveň likvidovať ich elity tak efektne, až sa medzi nimi začne šíriť strach a panika. Hovoria si Bastardi a práve ich čaká tá najťažšia misia, ktorá môže úplne zmeniť priebeh vojny. V jednom parížskom kine sa chystá premiéra nového nemeckého propagandistického eposu a tejto udalosti sa má zúčastniť celý rad nacistických špičiek, možno aj samotný Hitler. Úlohou Bastardov bude preniknúť na akciu a ukázať šéfom Tretej ríše, aké to je, keď je človek mŕtvy. Ale nepočítajú s tým, že priamo pod svetlami premietačky spriada svoj plán pomsty za smrť blízkych ešte aj osirelá Shosanna. A keď sa jeden geniálny plán na spáchanie atentátu pretne s iným skvelým plánom, výsledkom môže byť ešte geniálnejší - neúspech. (TV JOJ)

rostsoft

Úžasný herecký koncert pod taktovkou Quentina Tarantina. Prostě krvavá chvílemi vtipná, chvílemi krutá podívaná přesně jak to od Quentina Tarantina očekávám. Z mého pohledu velmi výtečné dílo, které by měl vidět snad každý. ()

Ospalek

Pět hvězdiček si zaslouží už jenom výkon Christopha Waltze. Jinak ještě scénář - vynikající. U scén dialogu jsem už dlouho nebyl tak napjatý jako u tohoto filmu. ()

mapar

Přijde mi, že tady to už Tarantino přehnal. Film se zvrhl do série vágně souvisejících rozhovorů. Postavy jsou super, jedna vedle druhé. Ale ta typická Tarantinova scénáristická onanie zde dost torpéduje rytmus děje. Jakýkoliv vývoj ve filmu se stane jen a pouze proto, abychom se přesunuli k jinému rozhovoru jiných lidí. Měl jsem trochu potíže udržet pozornost. Jednotlivé části jsou Tarantinovsky perfektní, ale dohromady film spíš prudí ()

mortimerm

Kto toto pustil von? Tarantino si očividne vytvoril vlastný žáner alebo filmový štýl, kde filmový štáb spotrebuje viac krvi ako vody na pitie a divák nevie, či zvracia zo záberu na oskalpovanú hlavu nacistického dôstojníka alebo faktu, že sa rozhodol pozrieť si takýto film. Jasné, určite sa nájdu ľudia, ktorým sa páči Brad Pitt v roli vodcu pofidernej skupiny pomstiteľov, Christoph Waltz s ríšskym krížom na krku alebo všetky prepracované detaily, ktoré je hriech prehliadať, ale v porovnaní s tým, čo celé desaťročia znamenal pomyselný štandard dobrého filmu je týchto 150 minút nielen premárnených, ale aj ľutovaniahodných. ()

Marcel25

Film ma bavil od začiatku až do konca. Výborná réžia Tarantina, vynikajúci výkon Brada Pitta, ale koho musím spomenúť je Christopher Waltz, neskutočne si svoju rolu užíva a pri každej jednej scéne je to vidieť. Tarantino ma dokáže vždy prekvapiť aj keď si myslím, že už som si zvykol. ()

mistr97

Hanebný pancharti je povedený film, ve kterém je zřetelný režijní a scénáristický rukopis Quentina Tarantina. Je příjemné sledovat historické události druhé světové války upravené tak, aby měly šmrnc a vtip a pro změnu minulost nebraly až tak vážně. K úplné dokonalosti však něco chybí a možná také film mohl být o trochu kratší, aby děj získal trochu svižnější tempo. 85 % ()

andreas_tool

Vezměte skvělé herce, dobře to natočte.. a stejně z toho může vzniknout velké ,,PROČ??" Hanební pancharti toho jsou důkazem... Další důkaz, že on ten Tarantino zase tak geniální nebude... ()

olivertris

Další úžasné dílo od Quentina Tarantina. Film humorně vypráví příběh o partizánech a o židovské dívce, která chce pomstu za svou židovskou rodinu, a jejich příběhy se navzájem střetnou. Je to kinematografický zázrak, viděl jsem málo filmů, které by mohly vyprávět fikční příběh společně s humornémy pasážemi a narážkami, a vlastně období okupování Francie, přeměňuje na dechurvocí akční podívanou, která se jen tak nevidí. Velice dobře zpracované, s dobrým námětem, dobrým réžisérem a scénáristou, a film nemá chyby. 10 / 10 , jen tak dál. ()

Polik_

Nejsem vyznavač Tarantina, ale tohle se opravdu povedlo. Zpracování alternativních dějin mi od něj sedlo jako nic předtím, postavy Waltze a Pitta fungují skvěle,  ať už v první polovině filmu sami o sobě nebo potom v závěru společně. Tarantinovský podpis zde můžeme vidět především na poli scénáře, kde se Quentin mnohdy opravdu vyřádil. Jeho jméno z některých scén, jmenovitě třeba z té v baru nebo foyeru při premiéře, přímo čiší. Film mi rozhodně zůstane ještě nějakou dobu v paměti, dobrá práce. ()

Foltest

Quentin Tarantino se ve filmu Hanebný pancharti drží své osvědčené metody, kdy jeho snímky stojí především na prokreslení postav a výborně zpracovaných dialozích. Tady je k tomu všemu navíc přidána i akční stránka filmu, která mě opravdu nezklamala. Jako jediný zápor hodnotím linku s židovskou majitelkou kiha, jež mě zklamala a doufal jsem, že by třeba mohl její vztah s německým vojákem být rozvinut nějak lépe. Na žádný pád ale neříkám, že jejich vzájemný konec nebyl úderný a že mě dokonale nepřekvapil. Popravdě jde pro mě o nejzapamatovatelnější část celého snímku. Moc jsem nepochopil, proč byl ve filmu promítač a Židovčin partner. Ten mohl být klidně vypuštěn.  Příběh je vystavěn zajímavě a mnoho momentů je přímo ikonických. Opravdu každou scénu je navíc nutno si vychutnat takřka se zatajeným dechem. Hanebný pancharti jsou tak snímkem, který rozhodně doporučuji každému ke zhlédnutí. ()

richie_darko

Typický Tarantino štýl tu cítiť asi najviac zo všetkých jeho filmov... V niektorých momentoch to pôsobí skvele, avšak v niektorých to pôsobí trošku "nútené". Prvá scéna, ktorá sa odohráva na vidieku vo Francúzsku je asi najlepšia z celého filmu. Trvá dvadsať minút a neprestajné napätie mi rozpumpovalo srdce, zatiaľ čo Christoph Waltz len sedel a pil mlieko. Doslova len jeden jeho pohyb, ktorý nemá žiadny zmysel v príbehu, dokázal byť napínavý a dokonalý. Takýto je celý film. Áno, Inglourious Basterds nie je práve najlepší film od Tarantina, ale stále má tú jeho kvalitu a štýl, ktorý cítiť z každého framu.  Sú tam samozrejme aj chyby, ktoré ujdú snáď každému, ale po miernom zapozeraní si ich ihneď všimnete.  Celkovo dávam filmu 9/10!!  ()

Xpatrix

Tento filmu má dosť zaujímavý dej. Ako milovníka tematiky 2. Svetová vojna je to celkom zaujímavý seriál aj keď je to skúsenosti dosť ďaleko. Ale nevadí film si ma dostal za svoje spracovanie a herecké obsadenie. Efekty vo filme sú na dosť dobrej úrovni.  Odporúčam každému kto má rád vojnové filmy. ()

Iku75

Honiči v téměř každém komentáři zmíní režiséra Quentina Tarantina , chceš se podívat na recenzi filmu ale je zde oslavován režisér . Filmy od tohohle režiséra přímo nesnáším a nerozumím jim , zlatá Československá tv inscenace . ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (viac)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (viac)