V supertechnické budoucnosti, kdy svět ovládají nadnárodní společnosti, středisko LETAC, které má na starosti zavádění moderních technologií do služeb zákona, vytvoří pod vedením dr. Darrela Lindenmeyera jakéhosi novodobého Frankensteina počítačové éry, speciální verzi tréninkového programu pro výcvik policistů. Jde o SID verze 6.7 (sadistic, intelligent, dangerous - tedy sadistickou, inteligentní a nebezpečnou) virtuální bytost, která vznikla sloučením osobností více než sto padesáti zmapovaných psychopatických a sociopatických sériových vrahů. Středisko má v plánu trénovat policisty jejich nasazením proti SIDovi ve virtuální realitě. Než je však program výcviku schválen, je třeba provést testy s využitím vězňů. Jedním z dobrovolníků je také bývalý policista Parker Barnes, odsouzený za to, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a zabil psychopata, který předtím zavraždil jeho manželku a dítě. Jenže pak se SIDovi podaří s pomocí nanotechnologií uniknout z virtuálního světa do světa skutečného, kde rozpoutá děsivé peklo. Zdá se, že Barnes je jediný, kdo může v ulicích Los Angeles toto novodobé Frankensteinovo monstrum zastavit. S pomocí psycholožky Madison Carter se Barnes dostane z vězení a pustí se do pronásledování své ďábelské kořisti. (oficiálny text distribútora)

honajz

Russell Crowe jako jakýsi Joker, neměnný Denzel, co se akčních filmů týče, trochu zajímavý nápad a kritika médií a popkultury pro masy - a plno nelogičností a nedořečeností. Divné je, jak tvůrce virtuálního projektu furt pobíhá na svobodě a dokonce ho nikdo z ničeho nepodezírá, divné je, že Denzel musí být nevinně zatčen, takže se vymyslí totální ptákovina se zastřelenou ženou; v baráku má SWAT vrahouna, co drží rukojmí, ale střílej po vlastním atd., atd. V určité chvíli už to začne být na jedno brdo a nuda k uzoufání. ()

Lacike

Neskutočne blbá vykrádačka Demolition Mana, ale po každej stránke v oveľa horšom prevedení. Najväčšiu invenciu tvorcovia prejavili, keď vymenili farbu pleti u kladnej a zápornej postavy. Filmu chýba hlavne humor. Russell Crowe sa ako psychopatický záporák o neho snaží, ale je to len trápny prehrávajúci pajác. Denzel Washington hádže smutné pohľady a to je všetko. Ostatní sú nevýrazní aj keď pár známych ksichtov sa tu nájde. No a akčných scén tu veľa nie je a sú prinajlepšom priemerné. Russell Crowe je nezničiteľný a má podobne nadľudské schopnosti ako súčasní komixoví hrdinovia, ale je to prevedené v zastaranej a dnes už smiešnej CGI podobe. Ani pred rokmi ma ale tento film neohúril, takže to evidentne žiadna pecka nikdy nebola. Výsledkom je mierny podpriemer a strašne blbý film. 4/10. ()

Dale

Keby nemal tento film taký rozpočet a tým pádom aj také hviezdy nebolo by to ani na *, no práve vďaka Denzelovi sa na to dá miestami pozerať. ()

JohnCZ

Je to blbé a pocitově silně béčkové, ale herci to táhnou hodně nahoru. Denzel Washington jako vždy dobrej, byť opět ve své klasické roli zlomeného dobráka zrovna nepřekvapí, ale Russell Crowe, sic přehrává jako sviňa, jako pošahaná AI je prostě vtipnej. ()

corpsy

Brett Leonard stále fičal na kybernetických spektákloch. A snímok, ktorý sa mohol stať jeho najväčším a najoceňovanejším hitom, sa zastavil niekde na pol ceste. ()

Lokutus

Vynikající sci-fi thriller, kterému se atmosférou, spádem a celkovou sledovatelností drží Matrix velmi daleko za zády. Mimořádnou působivost občas narušují jen digitální efekty, na kterých je znát, že technika v době vzniku tohoto snímku ještě nebyla schopna něco podobného vytvořit. Vše je však bohatě vyváženo vynikajícími hereckými výkony, skvělou hudbou a prací s kamerou, nemluvě o řadě nezapomenutelných scén - především Symphony of Death jen velmi těžko najde srovnání... ()

Skip odpad!

Teda musím říct, že je to vlastně také umění, když má někdo k dispozici dva skvělé herce a natočí tak nehoráznou kravinu. Také si říkám, jestli náhodou ti dva nebyli sjetý, když četli scénář. No prostě příšerný film. ()

vegetol.mp

Super švanda s charismatickým hlavním hrdinou a správně úchylným záporákem. Svižný soundtrack a scéna z Horečky sobotní noci jsou už jen příjemné bonusy. A Leonard jako režisér válí. Jen škoda nevyužitých super herců ve vedlejších rolích (Forsythe, Fichtner). ()

kombajn

Ok, nepřemýšlejte nad tím, že "nanoroboti" staví androidí tělo ze skla. Občas se android projeví nadlidsky, ok není člověk... Občas je na škodu, když jsou autoři moc konkrétní. Myslím, že je to mírněji ztřeštěné a méně fantasmagorické než třeba Trávnikář. Nicméně je to čistokrevná sci-fi a myslím, že je škoda, že tu nešla v kinech, protože tu chodí daleko horší věci. A Russell Crowe jako zloduch? Poprvé mi přišel sympaticky lidský! ()

Jimmi

Celkom divny klon Demolatora so Sly-om. Celkom dobre herecke obsadenie ale inak dost velka kravina.Na viac ako 2 hviezdy to nema ()

bourec

Film sem dnes viděl asi po třetí,a musim uznat,že až dnes sem dával při filmu pozor,a konečně sem věděl jak,co a proč.A proč to má jen 49%.Neni to žádný veledílo,ale napínavý to je.80%. ()

Phos4rus

Skoda penez na takoveto filmy. Kamera vas nezaujme, hudba je strasna(film byl by lepsi bez ni), a strih neprehledny. Denzel Washington a Russel Crowe si svoje odpracovali, ale je to jako, kdyby jste meli pracovniky, kteri by na vas kaslali. Nehlede na debilni, opravdu debilni(slusne slovo se nehodi) scenar. I kdyz zajimavy napad se tomuto filmu uprit neda...Za Denzela, Russela a zajimavy napad jedna(cela!)hvezda. ()

kjakob

Věřím tomu, že zkušenější režisér by si s tímto námětem poradil líp. Žádná zapamatovatelná scéna, žádné emoce. Vize budoucnosti tu patrná je, ale je tak nerozvinutá, že ji stejně nevnímáte. ()

lennyd

Pro trénink policistů je vytvořen ve virtuální realitě vytvořen prototyp zločince SID 6.7 (Russel Crowe) (sadistic-intelligent-dangerous), který obsahuje osobnosti více jak sto padesáti usvědčených zločinců. Než se ale nasadí SIDa do ostrého provozu, je testován na odsouzených zločincích, konkrétně jej testuje bývalý policista, Parker Barnes (Denzel Washington). Jenže hlavní programátor SIDa se nechce smířit s jeho jen virtuální podobou, a za pomoci nejnovější technologie mu zajistí tělo androida. A kdo je na SIDa lépe připraven než Parker Barnes? ... Sci-fi filmy, navíc virtuální realitou docela můžu, takže jsem se na Virtuozitu docela těšil. Sice mne ale tento film až tak nenadchnul, ale zklamaný taky úplně nejsem. Nějak mi tady nesedlo herecké obsazení, hlavně Russel Crowe do záporné role mi moc nezapadnul (možná bych zkusil přehodit oba herce, třeba by to dopadlo jinak). Potěšil mne ale docela vtipný konec... ()

fefee

Veľmi podarené super Sci-fi B-éčko, svoje muchy to má ale klasika 90-siatych rokov, ešte k tomu skvelý Denzel v hlavnej role s Russellom, radosť pozerať toto už retro sci-fi s pc efektami starých grafík. (3,5*) ()