Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Hrabka

Dobré momenty to určitě má, zápletka tupoučká, ale na druhou stranu svojí netradičností zajímavá. První polovina určitě více než dobrá, ve druhé půlce jsem se začal trochu nudit, je zdlouhavá a už tak nebaví. 60% ()

Jamal

Tom Hanks jako Viktor Navorski je velmi přesvědčivý a vtáhne nás do děje na letiště, kde se budeme cítit, jako kdyby jsme s ním na letišti opravdu žili. ()

juta

Byla docela sranda sledovat Viktora, jak se pomalu adaptuje na nový život na letišti, jen jsem pořád nechápal, proč vedoucí nepodnikne nějaké kroky, které by urychlily jeho odchod z letiště, ale to už by pak bylo o ničem že? ()

paascha

Hm,další z filmů, o kterých jsem přesvědčený, že jsem je už komentoval...Ale co, asi ne, tak hurá do toho... ehm, do čeho ale? Očekávání bylo velké, zklamání přiměřené, výsledek neurážlivý, celkem průměr. Bez ohledu na jména. ()

Fiftis

Úžasný film, v ktorom mi nechýbal ani príbeh ani zábava. Nemohol som od filmu odtrhnúť oči, pretože ma tak veľa zaujal. No a Tom Hanks, opäť predviedol svoj nadľudský výkon, ktorý snáď nejde ani opísať. Jasný palec hore a skvelé bodovanie nesmie chýbať. Bola dobrá voľba obsadiť do hlavnej úlohy Toma Hanksa. Neviem ako by to inak dopadlo. A tiež Catherine Zeta-Jones bola úžasná. Najlepšia bola chipsová scéna a tiež scéna kedy Viktor opúšťal letisko. ()

Shakers

Silná trojka (Spielberg, Hanks, Williams) sa zišla, aby nám ponúkla ďalšie zaujímavé dobrodružstvo, aj keď tento krát je to skôr dráma s kúskom komédie a romantiky ako dobrodružstvo. Prekvapil ma hlavne príbeh do akého sa pustili, ale keď sa do toho pustili oni, tak som sa do toho pustil aj ja. Film ma prekvapivo bavil, dej bol dobrý, vtipné scény na pousmiatie, Hanks perfektný, Catherine Zeta-Jonesová kočka ako vždy a aj keď celý film strávime uväznení na letisku, je to dosť zaujímavé na to, aby to nenudilo. Spielberg je macher. 89% - 4* ()

ajuska

Celkem zajímavý příběh, je tam pár velmi dobrých situací, ale celkově jen lehce nadprůměrný film, který působí dost nevyrovnaně. Je vidět, že tu byla snaha o svěží a inteligentní humor, ale připadá mi, že Spielbergovi v půli cesty došel dech. ()

lamps

Opravdu krásný snímek, postavený především na geniálním hereckém projevu Toma Hankse. Bez něj by to měl i mistr Spielberg hodně složité, ale takhle mohl vzniknout vtipný i dojemný romantický příběh, kterému snad lze vytknout jen to, že se jedná o skutečně trestuhodné plýtvání Spielbergovštinou - schéma celé druhé poloviny neodpovídá největšímu režisérovi dnešní doby, nýbrž řadovému hollywoodskému pohádkáři na téma "romance pro celou rodinu"... Přesto, už jen s přihlédnutím k mé platonické lásce k přenádherné Catherine, fajn biják :)) 80% ()

filmfanouch

Dobrý film. Ale mohlo to být i lepší. Sledovat Victora Navorskyho baví a divák k němu i něco cítí. Pak se do toho ale zapojí Catherina Zeta-Jones a z krásného filmu o tom jak přežít na letišti se stává další nucená romance která v tom filmu musí být. Chápu že Victor někomu musel říct svůj příběh ale mohlo to jít i jinak. ()

Pepinec

Kéž by se nám bývalo stalo něco podobného hned po příletu… Tom Hanks i přes svoje utrpení žil můj sen, Catherine bych rád vyseknul poklonu za nečekanou krásu, a Štefanovi za ještě víc nečekané ukočírování potřeby prosazovat se za každou cenu jako Alfa samec ve výběhu. P.S: No a také je to patrně jediná vzpomínka na večer s Luckou... (Filmfest Hurghada 2012, 9/67) ()

Big Bear

Začátek úžasný, konec už byl standard. Já měl vždycky problémy s fiktivními zemičkami ve filmech ...Pak tomu méně věřím. Bohužel... Hanks coby obyvatel terminálu i krásná Zeta-Jones hráli pěkně a celkově to bylo velmi inteligentní a příjemné. * * * ()

JohnnyD

Podľa skutočného príbehu, no až príliš vyumelkované. Tom Hanks je tradične skvelý a vo filme je dostatok humoru a (možno až príliš) emócií, no napriek tomu sa jedná o jeden zo slabších Spielbergových filmov (Navždy, Jurský Park II, Hook...). ()

Boogeyman

Limonáda tak sladká, že vám budou trnout zuby. Tom Hanks je Pan herec, ale v roli naivního, natvrdlého, zároveň zručného, chápavého a vynalézavého východoevropana uvězněného na terminálu amerického letiště z důvodů, které není třeba popisovat, působí nepřirozeně a chvilkama dost leze na nervy. Partička loserů, zaměstnanců letiště, která podivnému cizinci nejprve nevěří a znepříjemňuje mu již tak dost neutěšivý pobyt, aby mu nakonec k vysněnému cíli pomohla doslova s nasazením života a kariéry je tak klišé, že se musel červenat sám Spielberg. Ale když překonáte tu přeslazenost, díry v logice jako „léky pro kozel“ nebo „musíte říct, že máte strach se vrátit“ a přistoupíte na to, že Terminál je naivní pohádka, budete se příjemně bavit, tak jak je u Spielberga zvykem. ()

Stegr

80% - Komedie na sobotní večer jako dělaná, skvěle jsem si užil herecký galakoncert Toma Hankse i dobře odvedenou práci Stevena Spielberga... ()

Rosomak

Steven točí dobré i horší filmy. V těch dobrých většinou uvádí nějaké klišé, které se mu podaří ozvláštnit, dát mu styl, rozměr a důvod. V těch špatných pak prezentuje klišé bez jakéhokoli kontextu, ve své schématičnosti a plochosti. Bohužel, Terminál je ten druhý případ. Není zde nic nového a to staré je využito pouze k efektu poetického dojetí. Zkrátka, nemá to žádnou uměleckou hodnotu. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +všeobecně herci, k ději jsem byl přikován -slabší hudba, film v druhé polovině trošku selhává, filmu chybí emoce a samozřejmě jako mínus hodnotím český dabing/// Tom Hanks jako vždy exceluje a i ostatní postavy jsou pěkně napsané, zvláště Chi McBride nebo Diego Luna. Zvláštní je, že jsem byl jakoby po celou dobu k filmu přikován, prostě jsem se nenudil a film sledoval pozorně, což není obvyklí jev. Slabší se mi zdá romantická stránka filmu, jednak si nehraje na doják, ale o to je zase uvěřitelnější. Jinak více se mi líbila romatika mezi Zoe Saldana a jejím protějškem. Jiná stránka filmu je příběh, údajně podle skutečné události. Jestli tomu tak je tak to potěš, každopádně jsem se do reálií filmu trošku hůře dostával. Celkově je to však příjemný film./// Celkem 64%/// ()

Ruut

UPDATE 2023: Časem ještě více zraje. Skvělá romantická komedie.-------Mnohem lepší, než jak jsem si to pamatoval. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)