Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

LencaN

Tom Hanks je v Terminálu tak miloučký. Takový ťutínek zmatený :D zábavný filmeček o tom, jak jeden nešťastník cestuje do USA zrovna když v jeho zemi propukla občanská válka a on tedy nemůže ani zpět, ani opustit letištní prostor. Proto tam přežívá, seznamuje se se zaměstnanci, snaží se to jednoduše přečkat. Potkává tam krásnou Catherine Zeta-Jones (která mi tady přišla až nehezky vyhublá) a snaží se jí učarovat. Ta však řeší svoji nešťastnou lásku k jednomu ženáči. Nápad je to moc zajímavý, přitom to nepůsobí nijak depresivně. Naopak je to jedna srandovní scénka za druhou. Herci měli dost prostoru se blýsknout. Vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že Terminál natočil Steven Spielberg, ale holt časy se mění a i režiséři asi musí občas vzít něco méně výrazného. ()

Tomas_PO

Čim viackrát som tento film zhliadol, tým viac emócie vo mne vzbudil. Naposledy, náhodne prechádzajúc okolo televízora, som pri ňom ostal nepohnute sedieť celých 128 minút. No čo už viac môže byť dôkazom dobrého filmu? Spielbergovi sa podaril veľmi príjemný, jemne Vianočný, romantický, až rodinný film zachytávajúci ešte "starú dobrú, tvrdú, no spravodlivú Ameriku". Samozrejme za skvelého hviezdenia Toma Hanksa, Stanleyho Tucciho a Catheriny Zeta-Jones. ()

Fender

Já mám tento film rád, je to fajn oddechovka, která do první poloviny umí opravdu značně pobavit, druhá polovina už začíná být dost předvídatelná a v podstatě zbytečně moc "cukrová", což mě trochu štve. I tak to filmu neubírá určité kvality, které má a rád se na něj vždy podívám. ()

Kecana

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Tomem Hanksem. Pohodová podívaná, složená z milých střípků, co uvíznou v paměti. Terminál můžu vidět každý rok a stále si ho užiju stejně. 9/10 ()

PTuranyi

Vynikajúci príbeh s perfektnou produkciou. Do v podstate smutného príbehu Viktora Navorskeho, ktorý uviazne vďaka medzere v zákone na newyorskom letisku, vnáša scenár množstvo vtipných momentov a hlboko ľudský rozmer, ktorý vynikne vďaka  neprekonateľným výkonom Toma Hanksa a Stanleyho Tucciho. ()

xcomex

...pomineme-li nezbytny zpusob zakonceni, jedna se o vynikajici komedii oplyvajici napaditym humorem, kteremu se da opravdu s chuti zasmat a pobavit se ()

507

Filmek na motivy skutečné události, kdy jeden Íránec žil na pařížském letišti Charles-De-Gaulle 16 let. Zpracováno s lehkostí, jen minimum věcí ve filmu člověku vadí. Po úvodních problémech s neplatností pasu a neznalosti jazyka se hlavní postava (Tom Hanks) začíná učit a poznávat místní zvyky. Pak se napojí dějová linie (plechovka) a romantická linie (Catherine Zeta) a je to už trochu příliš obvyklé. Zpracování však zůstává velmi kvalitní a na konci není úplný happy-end (jen částečný). Za to budiž o hvězdičku víc než by to mělo s happy-endem. ()

Parsek

Ja ke scenari taky nemuzu rict spatneho slova, ale celkove si musi clovek pri sledovani filmu jen stale opakovat vetu: "neptej se sakra nikoho, jestli je to cele verohodne! Mohl by ti totiz odpovedet." Jinak ale pekne podivani. ()

De Large

Kupodivu to nebolo také "plačlivé", ako som čakal. O to viac ma prekvapilo (u amíkov zvlášť), že vzťah Hanksa a Zety-Jones sa neskončil happy-endom. Päť hviezdičiek ale dávam za výkon Forresta :o) Nuž čo, aj keby hral mŕtveho, tak je fantastický... Scenárista sa mohol trošku potrápiť aj s pointou filmu, ale nakoniec nebola až tak dôležitá, aj keď veľmi pekná. ()

Švédy

Povedený film o chlápkovi kterej zůstane zaseklej na letištním terminálu. začátek je velmi zábavný - Hanks se učí anglicky z televize a snaží si přivydělat všemi možnými způsoby, z čehož vznikají dost komické situace. v druhé polovině se ale většina filmu začne motat okolo milostných vztahů a už to nějak není ono. i když konec mě celkem překvapil. pěkné 3,5 * . ()

shinlove

Slyšel jsem hodnocení, že v Terminálu je to poprvé od dob Forresta Gumpa, kdy Tom Hanks mohl naplno předvézt svoje herecké umění. Asi s tím musím souhlasit, protože tohle byl opravdový koncert. Přesto to nebyl tak silný zážítek a proto dávám "jen" 4* ()

Salman

Tak to mě teda hodně nebavilo....:-( ani hanks tomu neal aspoň trochu rozměr....hrozivá blbost...ale možná to prostě jen nesedlo ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)