Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

annash

Tenhle film má scénář silný jako elektrické sloupy a příběh plynoucí tak příjemně a jemně, že máte chuť už ze začátku příst blahem. Musím pochválit herecké výkony, a to zejména Hankse, který se se svou rolí cizince-prosťáčka popasoval opravdu dobře. Některé scény vážně chytaly u srdce, některé na druhou stranu baví na sto procent. Jediné, co kazí téměř dokonalý zážitek, je konec. V závěru mi to přišlo neúplné a neucelené, vlastně ani nevím proč. Každopádně mě závěrečné titulky zanechaly chtějící něco trochu jiného. Ale i tak je to samozřejmě výborný film. ()

unclejack

Fantastické , Hanks ma nesklamal. Ja som sa bavil , súcitil s opusteným mužom na míle od domova a vôbec - priznám sa - môj obľúbený film s Tomom Hanksom. Podarené 4 hviezdičky. ()

laurence

Spielberg přináší dokonalou satiru byrokratického systému a letištní Forrest Gump dostane svou dobráckou jednoduchostí každého. ()

Estetik 1

Terminál je, a ani se od Spielberga nedalo nic jiného čekat, nudný a přeslazený kýč. Ocenil jsem několik vtipů, hlavně v první třetině filmu (sdílení kalhotek, které patřily Cher). V poslední půlhodině už na humor nezbylo místo, zato dostáváme plnou dávku patetického dojímání se. ()

Johanita

Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale nakonec jsem jednu ubrala - a to za závěr a jak k tomu všemu došlo. Je jasné, že film tohoto typu musí končit happy endem, ono ale taky zálěží, jak se k němu dojde... a je fakt, že po prvních dvou třetinách filmu jsem čekala více. Každopádně Toma Hanks je skvělý, příběh je milý a zápletka zajímavá. Určitě stojí za shlédnutí. ()

Unrelix

Tento film vykresľuje absurditu byrokracie, kde rozhoduje farba razítka a text formulára o osude človeka. Diváka dojme a pobaví snaha hlavného hrdinu filmu prežiť nežiadaný v samostatnom svete letiskovej haly. Hláška filmu: „Ty musieť byť hladový!“ „Ne, ja byť prežratý“ :) ()

PeteBuck

Nebol to zlý film, ale čakal som viac. Dosť som sa nudil. Niektoré scény boli úsmevné, iné dojímavé, ale inak sa film neskutočne ťahal. Ako tak to zachraňoval Tom Hanks. Nemôžem si pomôcť, ale mne nesadol. ()

oSiSko

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Tom Hanks je úžasný, úžasný herec a toto sú presne pozície, kde nemá konkurenciu. Film o človeku, ktorý ešte nie je skazený dnešnou dobou a dokáže sa celý obetovať pre druhých. ()

Fjera

Příjemná komedie s nemotorným Hanksem a výborně sekundujícími "přáteli z terminálu." Skvělá hudba Johna Williamse. ()

MrKrahujec

Pozoruhodné. Režie - můj oblíbenec Spielberg, v hlavní roli další můj oblíbenec Hanks, a přesto to ve výsledku vychází jen tak-tak. Spileberg se už totiž natolik položil do svého renomé, že se zde do značné míry ztrácí v prázdné ekvilibristice: scény a záběry jsou sice dokonalé, ale za cenu rezignace na vnitřní logiku, což by nevadilo tolik, kdyby na toto téma už neexistovalo několik starších filmů (v jednom hrál hlavní roli Jean Rochefort). Tady je divákovo očekávání, jak to bude pokračovat, napínáno až k nesnesitelnosti (taky by se ovšem dalo říct: jaká další nejapnost přijde) a ve výsledku je stejně servírována dokonalá americká limonáda, vlastně stejná, jaká zničila i jiné podobné projekty typu "Lepší už to nebude", a další. ()

jackalsc

Příjemný odpočinkový film. Výborný Tom Hanks, dobrá hudba. Měl být ale o půl-hodinu kratší. A měly být vypuštěny typické americké sračky, na které jsem háklivý. Jak tu někdo píše. Chyběl ještě tisk a zástup celého tleskajícího města. Kteří milují Navorskiho, protože zachránil možná nějakého dědu v nějakém prdelákově. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)