Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Vron

Přes oblibu Spielberga a Hankse je tohle podle mě krok tak mimo, že mě to asi nikdy nepřestane udivovat. Film je až smutná slátanina všeho možnýho, jako by se snažili vervat snad všechny prvky filmové romantiky, dramatu a s tím spojené komedie do jednoho celku. Snažil jsem se tomu dát druhou nebo snad i třetí šanci, ale i když jsem odhlédl od jakési urážky Slovanů (běžně mě to neirituje) a tendencí Američanů přetvářet si Evropu nebo i její dějiny a mytologii podle toho, jak se jim to hodí (častokrát bez sebemenší úcty ke své "Matce"), pořád mě ten film nijak nenadchl a jen jsem koukal, co to byl Spielberg schopen stvořit. Je mi to líto, ale jednoduše nejsem s to pochopit, čím si tenhle film zasluhuje úctu, kterou mu prokazujete... a to i přes komentáře ostatních. Možná mu dám někdy ještě další šanci a přehodnotím, ale obávám se... ()

Miro_CZ

Hodně zajímavej film. Dlouhou dobu je to skoro až smutný když vidíte Viktora jako takovou hloupoučkou ale přesto naprosto dobrosrdečnou bytost, která poslechne na slovo šerifa z letiště. Ale když se začnete snažit vnímat celej film jako takovou satirickou komedii, tak se budete bavit až do konce. ()

Don82

Konečně jsem se dostal k tomu lehčímu dílku od Spielberga. Poctivý film, se smysluplným a promyšleným scénářem a vynikajícím Hanksem. Z první půlky dýchá filmařský rukopis Spielberga, včetně všemožných narážek a příjemného humoru. Druhá polovina více otvírá romantickou rovinu, který se mi zdála až moc plytká a atmosféra, tak pěkně rozjetý na začátku jde rázem hodně pod průměr. Ale aby to nevyznělo tak negativně, určitě si každý najde svůj pohled na příběh a o příjemný pocit po shlédnutí filmu jde především. ()

elixir

Hlavní důvod těch, kteří s filmem nebyli až tak spokojeni, nejspíše bude ten, že se na něj dívali, jako na další film Stevena Spilberga, tudiž čekali nějakou perlu, ale dostali lasturu, jen ji nejspíše zapomněli otevřít.. Není nad to, dát si ranní sprchu v umyvadle a v pyžamu si promenádovat po terminálu :) Film se dá vystihnout jako jednoduchý, pestrý, přátelský a milý. ()

Stanix

Po třetí zhlédnutý snímek Terminál s více než zaslouženým titulem originál není ničím jiným než situační drama-komedií, pokud se tak dá alespoň zjednodušeně formulovat, na nic si nehrající. Nejúžasnějším prvkem je zde, krom Tomášova minimalisticky-sympatického dobráckém projevu "ála Forrest", právě opozice v podobě krystalicky čirého iracionálního byrokratického zla, jež nás v současnosti obklopuje více a více aniž bychom proti němu bojovali. Bohužel ve stránce této jediné je film realistický, to ostatní je "pouhá" úsměvná zábavná utopie. ()

hero_bk

Skvělý příběh filmu přebije i příšernou "americkost" filmu a naprosto jasně nalajnované postavy na pomezí dobra a zla. Člověk se i zapřemýšlí, jak snadno by se podobný film mohl stát skutečností - tedy vaše bezprizornost, nikoli americký konec :) Skvělý výkon Toma Hankse tento film táhne vysoko, ale na 5 hvězdiček to nestačí. ()

kosoj

Štefan Špilas si navařil tolik špaget, že se to za ním táhne ještě teď. Žánrový hardcore. Takový most Chaplin - Valentino - King Kong. Vynikající hudba občas nesedí k obrazu a evokuje 2. světovou válku (nebo vánoční sám(a) doma). Dá se to ustát, ale nedrží to pohromadě. ()

ANTYCHRYST

Velice milá filmová podívaná, kde Hanks hraje excelentně pana nežádoucího na Usa letišti. Postupně se seznamování s různejma postavičkama na letišti a samozřejmě se skvělou a krásnou Zeta - Jones. Jednoduchý zcela jistě, dojemný a romantický příběh, kterej pohladí na duši a celej film pak držíte palce ať vše dobře dopadne. Parádní hudba to celé podtrhuje. 90 % ()

MindTuber

Terminál je film, který vám zvedne náladu, alespoň ve své první polovině, kde se čerpá z originálního námětu. Právě vržení postavičky cizince Viktora Navorského, kterému vdechnul podobu Tom Hanks se svým nechápajícím kukučem do nové vlasti v podobě letištního terminálu, dělá tento snímek zábavným. A tak si nějak sledujete, jak se Viktor vypořádává s různými mnohdy komickými situacemi, aby nakonec rozbořil jazykovou bariéru a ukázalo se, že za tím nechápajícím pohledem je člověk plný důvtipu a odhlodlání. Bohužel filmu pak ubližuje jeho druhá polovina a vůbec romantická složka, která je prapodivným způsobem do jinak fungujícího děje dolepena. Terminál pak přestane mít ten zábavný spád a patos v samotném závěru už spíše nudí. Takže za tři. ()

dkas

Takový pohodový film, bez výraznějších překvapení. Jen si nemůžu odpustit, že na konci se objeví obří Boeing, kterým má hlavní hrdina odletět. Ale kde by se vzalo takový letadlo? Vždyť před válkou přiletěl sám, tak kdo by letěl do té Krakozie? ()

Unka

Film sice obsahuje řadu úžasných momentů, situací a scének, které jsou skrz naskrz geniálně promyšlené a ve výsledku okouzlující, dojemné a vtipné, ale k dokonalosti mu něco chybí. Nebo spíše přebývá. Pro mě nepřesvědčivá Catherine Z.J. (kde je přesvědčivá???), až moc patosu, romantiky a scén, ktzeré jsou zbytečné. Atmosféra je dost podobná Chyť mě, když to dokážeš - ale tam bylo takových nedostatků asi méně. ()

Hydr0gen

Takový milý pěkný film...Ale nic moc navíc. Občas až příliš laciné vtípky, popř. klišovité scény-pád na mokré podlaze, narážení do skla, dojatá Zeta-Jones...a konec je těžce přeslazený-manýry, které mi přijdou nehodné těch zkušených pánů, kteří ho tvořili... Teda až na Johna Williamse-ten je z obliga v ničem nezklamal-soundtrack je skvělost... ()

Kenneth

Původní nápad je zajímavý a nechybí tomu humorné momenty. Bohužel tomu ale také nechybí momenty dosti naivní a někdy to dokonce hraničí s kýčem. Komerce opět vytlačila opravdovost a tak jsem se u tohoto snímku nemohl nijak zvlášť bavit, natož abych ronil slzy. ()

HanSolo

První polovina je skvělá. Sledujeme zde famózního Toma Hankse, jak nešťastně zjišťujě, že jeho země Krakozia byla vyhlazena a on se nemůže stát právoplatným Američanem a tak se ubytuje na letišti. Druhá polovina, kdy nastoupí na scénu v plné formě Catherine Zeta-Jones a Stanley Tucc, je ale neuvěřitelně trapná (plná klišé), čímž si to u mě film dost zhoršil a jeho tvůrci (konkrétně Spielberg a Hanks) taky. ()

Damien

Krásný komický a místy smutný příběh o tom, jaké to byt "nežádaný" v zemi, kam jste se chtěl podívat. Tom Hanks a Steven Spilberk je vždy záruka dobrého filmu. ()

Marat

Spíše jako romantická komedie než nějaká pravda působí tento film. Dívatelný byl, ale spíše pro milovníky lovestory, nereálných příběhů, utírače slziček a filmové barbárky, kteří mají rádi filmy třeba s Hughem Grantem:-)Steven Spielberg je i po tomto "neúspěchu" velikánem, ale bohužel v poslední době točí více filmu spíše pro peníze než aby točil originalitu, na kterou jsme v jeho prvních filmech byli zvyklí (např. Duel, nebo Čelisti). Film neberu jako ztrátu času, ale jako film, u kterého absolutně nemusím přemýšlet a takové filmy mi prostě nesedí. ()

wef

Až k neuvěření, že něco takového natočil Steven Spielberg. Pohodový příběh, který nám pěkně roztahuje úsměv. Tom Hanks se do role Viktora hodí - málokoho jiného bych si zde dokázal představit - vlastně jsem si vzpomněl na Trosečníka a Forresta Gumpa. Hanksovy sedí role, v níž je v těžké složité situaci a musí ji řešit sám. Co se týče Catherine Zeta-Jones, nemohu se zbavit pocitu, že si na film jen tak odskočila a myslela přitom na úplně něco jiného. Z pohledu scénáře mám výtky větší, určitě by se toho dalo vymyslet mnohem víc. ()

Lumpus

Velmi dobrý film ,hlavně díky vybornému Tomovi Hanksovi. Splnil všechny mé očekávání a podrhl to vše velmi hutnou a přijemnou atmosférou. Vynikající na tomto dílku je i fakt že to co se v něm událo se může stát doopravdy a není tomu tak že by byl příběh vymyšlený a tedy uplně nesmyslný. Mám jen pár výhrad k komercializování a celkovému přizpusobení méně naročnému a davovému diváku. Jinak kvalitu hodnotím kvalitním hodnocení a tedy 4*. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)