Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Aven

Film, který pohladí na duši. Vtipné, nenudící, zatraceně sentimentální - ale koneckonců když se to umí natočit.................... ()

Krustyburg

Tak podle komentářů níže koukám, že když to režíruje Spielberg, obecenstvo je hnedka o hodně přísnější! Dobře, ten konec je sice trochu natahovanej, ale i tak je to dobrej film! ()

Danny F.

Pro mě jen film. Kouknout a po chvíli ani nevím o čem to vlastně bylo. Musím přiznat , ať nejsem přízemní, že je film docela dobře natočen co se po příběhové stránce týče. 55% ()

Imune

Popravdě dlouho jsem čekal čím tenhle snímek vynikne, co ho vyšvihne nahoru, a když už jsem myslel, že je to tady, tak to nikdy nenaplnilo moje očekávání a to včetně tajemné plechovky. Spielberg odvedl svou práci dobře, ale vázne to na námětu. Nevím jak v originále, ale dabovanýmu Hancksovi předvádět neznalost angličtiny vůbec nešlo. Nevím, možná jsem čekal moc, možná za to může dabing, ale z mýho pohledu to na 4 hvězdy není. 70% ()

IdentityS73

Fakt krásný film. Někteří herci jsou prostě takoví, že ať natočí cokoliv, nikdy to nedopadne špatně (př. Tom Hanks, dříve Audrey Hepburn apod). ()

morena.jea

Záver, keď celý terminál s nadšeným úsmevom tlieska jednému exotovi, si mohli tvorcovia odpustiť. Typický americký veľkohubý gýč. Viem si predstaviť lepšie ukončenie. ()

harryy

Niektoré iné Spielbergove filmy ponúkali zaujímavé dilemy na zamyslenie v Termináli sa strácajú pod vrstvou povrchnej hoci decentne spracovanej zábavy. Scenár ako taký obsahuje pomerne dosť trhlín a nelogických miest no nebudem vás nimi zaťažovať pretože sú to štandardné hollywoodske nezmysly a v zásade ide o drobnosti.Ale aj tak som od Stevena čakal viac. 45% ()

lykan9

Slušný film, ale bohužel nic převratného. Zajímavý je na něm samozřejmě Tom Hanks, kterému skvěle sekunduje Stanley Tucci. Téma je také zajímavé, zvlášť, když člověk ví, že je na motivy skutečného příběhu. Bohužel ostatní herci svou úlohu tolik nezvládli. Jsou lehce zapomenutelní a přesto, že se nejednalo o žádné začátečníky, tak nedokázali využít prostoru, který jim byl dán. Musím však podotknout, že Spielbergova úroveň pomalu klesá a doby, kdy točil jeden trhák za druhým jsou doufám, že jen pro zatím, pryč. ()

VanTom

Uslzené (romantické) melodrama v závěru sedne Spielbergovi přeci jenom lépe, než pohádková situační komedie z letištní haly. Jenže nemá na čem stavět, Hanksův zmatený, dobrácký moula-pantáta se zpočátku chová spíše na ústav (minimálně dokud se nenaučí anglicky) a vedlejší rezidentní figurky se kolem něj bez hloubky míhají v nicneříkajících epizodkách. ()

davidek

Vinikající herecký výkon Toma Hankse. Zajímavá situace, která se zřejmě může v Americe stát. Velmi nepravděpodobná, ale nevím co tím chtěl básník řici. Snad to, že si na Východě potrpíme daleko víc na rodinu a že jsme pro ní schopni udělat všechno? Nemyslel asi celý východ. U nás to takhle nefunguje. Nicméně film je od začátku do konce nabitý situacemi komediálními, vážnějšími, romantickými ale co já vidím je spousta a spousta lásky a ne jen k té letušce. ()

Myrreczech

Koho by napadlo, že se z tak jednoduchého příběhu, který by se klidně mohl někomu stát, vyvedl tak nádherný film. Tou nádherou nemyslím jen herecký výkon "Pana herce" Toma, ale hlavně příběh samotný. Laskavost, emoce a láska hlavní postavy ke všem kolem je až neuvěřitelná. Opravdu výborný a především krásný film. ()

mirec88

Veľmi príjemný film, ktorý pekne poukazuje na nezmyselnosť rôznych byrokratických "zákonov", ktoré sú v Termináli privedené až do absurdnej roviny. Celý film sa niesol vo veľmi príjemnom duchu, kde kraľujú Spielberg a Hanks, ale aj ostatní majú čo povedať. Catherine je nádherná a hrá veľmi komplikovanú, ale sympatickú osôbku. Celkovo je to za 4 hviezdy, ale piata je za krásny, netradičný koniec a za to, že mám veľmi rád jazz :) ()

Ev.D.

Nádherný, Úžasný , Vynikajíci. Ani nejde popsat slovy jak je to bezvadný film. Skvělé prostředí, doprovodná hudba, režie, herecké výkony. Jak vidíte žít se dá všude, tak proč nebydlet zrovna na letišti ? :) ()

Siri69

Na komedii málo vtipné... Na drama málo napínavé... Nevím proč,ale i když je Terminál poměrně dlouhý a podle mě trochu nezajímavý,tak se na to docela hezky kouká... Možná díky Spielbergovo režisérskému umění. 3* ()

Autogram

Cudzokrajný Forrest sa motá po letisku a zažije situácie, ktoré sú možné asi len v Amerike. Kým nedostane správnu pečiatku, stihne sa aj zamestnať, a kopa ďalších nezmyslov. Humor to má, ale nie v správnej kombinácii s nejakým slabým posolstvom. Celkovo dosť nezaujímavé a Catherine tomu nepomohla. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)