Strašidelný dom

• Slovensko Strašidelný zámok (viac)

Realitnému agentovi Jimovi Eversovi (Eddie Murphy) a jeho manželke a spolupracovníčke Sare (Marsha Thomasonová) zazvoní jedného neskorého večera telefón. Pán Edward Gracey (Nathaniel Parker) by rád predal rodinné sídlo, jedno z najzámožnejších a najstarších v New Orleans. Zavetriac najväčší obchod svojej kariéry, sa Jim a Sara spolu so svojimi deťmi vyberú navštíviť zámoček, stojaci pri močaristej zátoke. Náhla prudká búrka však zaplaví prístupovú cestu a uväzní rodinu Eversovcov na noc v dome, ktorý okrem excentrického pána domu Graceyho, záhadného komorníka Ramsleyho (Terence Stamp) a niekoľkých sluhov na prvý pohľad nikto neobýva. Aspoň nikto živý.. (TV JOJ)

ostravak30

Eddie Murphy je herec, který sám o sobě málokdy zklame. Jeho projev je založen především na mimice, která je pro něj typická a pak hlavně na pohybu a gestech. Nejen z tohoto pohledu měl Strašidelný dům jistě větší ambice. Jenže kromě E. Mu. se nikdo známější neobjevil a herecky ho nepodpořil. Ono upřímně ani nebylo moc co hrát. Rodina se motá od pasti k pasti a žádné velké dobrodružství ani série zábavných příhod, scének, trapasů se nekoná. Takže pro dospělého zase tak moc té zábavy není. I když oceníme vcelku povedené masky, zůstává možnost, že své děti na nedělní dopoledne nebo odpoledne na chvilku zabavíte a přitom se stejně nebudou v noci budit hrůzou. Film je třeba brát tak, jak byl natočen. Jako rodinná oddychovka, u které se nemusí moc přemýšlet. P.S. Nejlepší byly ty zpívající sochy. ()

Joe16210

Fajn komedie s Eddiem Murphym, který je ale občas svým humorem až příliš za hranou. Idea opuštěného domu plného duchů je však skvělá. Rád se podívám vždy znovu. ()

Heroin17 odpad!

Bože, jak já nesnáším Murphyho! Proč to dělá? Proč točí takový filmy? Proč mu pořád někdo dává peníze na další? Copak svět už i tak nemá dost problémů? AIDS, přelidnění, hladomor, prosituce a teď i Eddie Muprhy... ()

davistercz

Celkem dobrý, vtipný filmeček, až na pár obrovských katastrof!!! Blbé hlášky, špatný výběr postav a když už komedie tak proč horor sakra? Kdyby to byl jenom horor s jinými herci, tak to by byl pravej film. Ne jak tahle šlamastika. Děj byl pěkný, hlavně jak miloval tu dívku,jak ji ten blbec otrávil. Mimochodem ten blbec, vypadal aspon na nějakou hororovou postavičku.Jinak nějaká cikánka.. ta at si jde vzít přídavky. 3 hvězdy za milostný děj a za nice soundtrack. ()

Eonex

Jedna hvězda ze efekty, jdou hodně slušné, tajemné a přitom hravé. Takže přibližně takové, jak si je představuju. Jedna hvězda za architekturu - ten dům bych si pořídila, jen na něco takového mít, i když je to kýč až na půdu. Všechno ostatní je otrava - příběh nudný, postavy přehrávají a jsou nezáživné, snad jen komorník je přesně takový, jaký by měl být. Kdyby tenhle počin autor raději převedl na 99 minut průletů domem a okolím bez zbytečných keců, bylo by to o moc lepší. ()

zzzzzjjjjj

Jim Evers je vysmátý pohodář, který ovšem myslí pouze na práci prodat co nejvíce domů. Jednoho dne si vyjel i s celou rodinkou na výlet, který si kvůli pozvání k cizím lidem musel počkat(20 minut nejvýš).Ta atmosféra po celý film byla vynikající.Nejvíce si vychvaluji kouzelné věci jako např.žena ve věštební kouli, jak Jim prošel obrazem...,samozřejmě se dalo těžko odolat i duchům v domě.Zábavné byly i zpívající hlavy na strašidelném hřbitově, které si rodinka na konci vzala s sebou. Do 5* to u mě má daleko, spíše blíže do 3*, protože když dám 5*, tak hodnotím minimálně 84%. Nedám na hodnocení ostatních, hodnotím 75%. ()

blondboss

Veľmi slabučký fantasy snímok, ktorý nefunguje ani ako horor, ani ako komédia a už vôbec nie ako nejaký mysteriózny film. Disney občas šliapne vedľa a mám taký pocit, že sa chceli trošku priživiť na úspechu Ghostbusters. No nič, nevyšlo. Eddie Murphy prekvapujúco toporný a zrejme tiež nie veľmi stotožnený so scenárom, ale tak peniaze robia divy. Keď už chcete pri tomto tráviť čas, radšej si pozrite remake, to vás nič nebude stáť a aspoň sa nenaštvete nad strateným časom. 40 % ()

mikiqex

Film sice není nijak mistrovské dílo, ale pokud znáte atrakci Haunted Mansion v Disneyho zábavních parcích, budete v průběhu celého filmu potkávat motivy, které vás tenkrát tolik fascinovaly a v hodnocení určitě hvězdičku přidáte. V opačném případě nemáte bohužel šanci film "pochopit" v plném rozsahu. ()

unclejack

Strašidelný dom je horror comedy pre novú papundeklovú generáciu, ktorej príde Burtonov Beetlejuice zastaralý a trápny. Rob Minkoff sa ukazuje ako ideálna voľba vzhľadom na jeho nenáročný vizuálny štýl - viz Zakázané kráľovstvo - ale hoci z hľadiska spracovania iba málokedy chybuje, má trestuhodnú ruku pri výbere námetom. Priemerný scenár zaľudnený podpriemernými hercami nepôsobí ako strašidelná komédia, ale reklama na halloweensku výzdobu. A hoci Eddie Murphy má už svoje najlepšie časy za sebou, v tomto prípade sa aspoň nestrapňuje na plnej čiare. ()

LencaN

Tohle mě trochu mrzí. Chybí tomu větší grády. Rodina dvou realiťáků se dostává k jednomu svéráznému zákazníkovi na jeho sídlo. Ale vlastně tam nejsou pozváni až tak kvůli prodeji nemovitosti, ale kvůli staré kletbě. Základ příběhu je dobrý, ale konečné provedení je trochu jednodušší. Vtípky málokdy povedené. Takže nejvíc mne zaujalo, jak to celé vypadalo. Mám ve filmech ráda atmosféru starých hradů, které jsou napěchované tajemnými předměty, tajnými chodbami a duchy. Tak se mi líbilo, jak byl vymyšlený celý ten dům, okázale, všude na stěnách precizní obložení, obrovský krb, strašidelná chodba s obrazy nebo brněními. A taky musím pochválit ty mrtvoly v mauzoleu, byly pěkně nechutné a vypadaly opravdově, až mi to sem skoro nesedělo. I ostatní triky vypadaly slušně - měnící se obrazy, zpívající sochy, kostnatý koník, atd. Ale to je všechno. Na oko super, ale jinak nevýrazné. Murphy hrál zapáleného prodejce, ale byl natolik otravný, že mi lezl na nervy, jakmile otevřel pusu. Čekala jsem nějaký posun jeho postavy, ale skoro do samého konce se choval jako pitomec a strašně se pitvořil, aniž by to bylo vtipné. ()

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (viac)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (viac)