O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Paxxx.cz

Tento seriál jsem docela rád kdysi sledoval, hlavně kvůli Rachel Bilson. Po čase mě už docela přestal bavit. Ale když už zrovna nic v telce nebude, rád se na to zase mrknu. ()

Z0oMb3E

Mňa tento seriál nechytil, ale niektorých ľudí čo poznám až veľmi. Pekní mladí ľudia v slnkom zaliatej Californii sa melú medzi sebou. Telenovela pre teenagerov. ()

SaNcHeZ_cz

Nekonečná romance v poměrně slušném teen balení z atraktivní lokace. I přes lehce kolísající kvalitu se jedná o zdařilý seriál který dokáže nadchnout cílové publikum. Sám jsem byl příkladem. ()

ivishka

Nebudu se snažit nějak obhajovat tenhle seriál, protože každému se líbí něco jiného. Mě se třeba tenhle seriál líbil pro jeho jedinečnost...Není to žádné trapné Merlose Place,Dawsonův svět nebo Beverly Hills 90210 ,které naprosto nesnáším..Je to především své a má to něco do sebe.I když musím přiznat, že některé děje se tam moc opakují a to co občas udělá Ryan by nikdo nikdy neudělal a za tolik chyb má pořád střechu nad hlavou - takovou trpělivost by s ním v normálním životě nikdo neměl. Miluju postavu Setha zhrzeného a osamoceného milovníka komixů, který se na Ryana upne jako na bratra a tím je to pro mě jedinečné. ()

O.Peta

Už je to několik let, co jsem seriál viděl poprvé. O.C. je pro mě srdcovka a každý má seriály, na kterých vyrůstal. Pro mě je jedním z nich právě O.C. Musel jsem si celý příběh projít znovu a opět jsem byl chycen k obrazovce a hltal jeden díl za druhým. Během tří týdnů jsem se dostal opět až na konec. Může být spousta kvalitních seriálů, které člověk docení vysokým hodnocením, jak jsou propracovaný, ale vždy je potřeba i něco, co prostě potěší a odreaguje. Tahle rodina z Newportu je pro mě jednou z nejsympatičtějších napříč seriály. Postavy Ryana, Setha, Sendyho, Summer a Julie si nejde neoblíbit. Jen Marissa leze po první řadě na nervy. Navíc pocity na konci seriálu, když je vše včas a hezky ukončeno, není člověk znechucen natahováním seriálu, jsou k nezaplacení. Určitě si dám zase za pár let opáčko. 85% ()

erased

O.C. je vedle Gilmorek jediný teenagerovský seriál, na který se dá dívat. I když jsou všechny postavy kýčové až to bolí, v první sérii mají své světlé momenty, a všechny dokážou - když ne rozesmát - tak aspoň navodit úsměv. Oproti zmíněným Gilmorkám jim však chybí cokoli, co by u seriálu udrželo (ne,teď nemyslím pěkné herečky, kterých je naopak v O.C. až až) a klasické "stírací" dialogy po chvíli omrzí. Když se ale člověk nudí nebo sedne k televizi jednou za týden, dá se na to dívat. ()

Zelilu007

Tak tohle je jeden ze seriálů co probíhal v TV, když jsem na ní ještě koukala. Miluji to a vlastně nechápu proč jsem před tím dala 4*. vysvětlete mi to někdo. Jen takové dilema: Kdo z těch dvou je hezčí nebo lepší? :)) Já bych řekla, že oba. ()

Makky

Každý má svoje úchylky a tento seriál je jedna z mojich. Chvíle strávené s O.C. mám kurva rád. Sympatickí herci, skvelá hudba (asi kvalitatívne najvyváženejšia zo všetkých podobných seriálov - je perfektná stále), zaujímavé príbehy a príjemné exotické prostredie, také veci mám rád. Chápem, že to má svoje muchy a tomu nasvedčuje aj to, že nedám 5 hviezd. Prvé 3 série boli dobré, ale tá štvrtá... celý seriál sa zo slušného priemeru prehupol do kvalitných seriálových vôd. Viac ako perfektné... už teraz mi chýba... ()

Tony.cs

Ani nevím proč je tady. Nijak jsem ho nežral, jen když jsem přišel z práce, tak to zrovna dávali v telce. A já jsem na to z nudy koukal, až jsem nakonec sžil s postavami a jejich světem. Nakonec jsem to začal mít docela rád. ()

Pilec

Vím, že mnoho lidí( uživatelů CSFD) tento seriál odsuzují, já ale na něm "vyrostl" a proto na něj nedám dopustit. :) ()

scroochy

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě takový seriál může bavit. Ale OC má takové zvláštní kouzlo, které vás chytí a už nepustí. Pohodová a prosluněná atmosféra Orange County sálá z každé vteřiny děje. Vadil mi akorát představitel Ryana (hlavně ze začátku), přišlo mi, že vůbec neumí hrát a má jen jednu pózu. Pak už to bylo lepší. Naopak bych vyzdvihnul výkony Petera Gelleghera (Sandy) a Adama Brodyho (Seth). Seriálu taky prospělo, že měl naplánovaný konec a děj byl tedy pěkně uzavřený. ()

higuain

O.C. mě svého času hodně bavilo. Respektive jeho první a poté až čtvrtá řada. Druhá a třetí jsou takovou nezáživnou výplní s čím dál otravnější postavou Marissy, jejíž jakože srdceryvný konec jsem uvítal. První řada nabídla spoustu zajímavých zápletek a konfliktů začleňováním sirotka Ryana mezi děcka kalifornské smetánky, poslední série zas byla asi nejzábavnější, z části i díky nové krvi v podobě Autumn Reeser. ()

Huntelaar

A opět. 3 * (z toho 1,5 * za pěkný herečky, dopřejte mi tu radost) za první serii, která přes všechno, k čemu tento seriál přirovnávají, byla přece jen uchazející, ale pak to šlo do takových sr...k (už ani ty herečky to neutáhly), že označení ODPAD! by byla Obrovská pochvala ()

Nuala

Není to tak špatné jako některé jiné teenagerské seriály typu Beverly Hills a spol. Hlavní hrdinové nejsou alespon tak strasně mravně dokonalí a přehnaně správní jako tomu bylo u "hrdinů" z Beverly Hills. ()