Tento neobyčejný příběh vypráví o manželích Anne a Johnu Darwinových, kterým se podařilo oklamat celý svět, rodinu i přátele... John totiž předstíral vlastní smrt, aby získal životní pojistku a vyhnul se bankrotu. (HBO Max)

Chrustyn

Když je někdo úplně debilni, může z toho vzniknout zajímavý a neuvěřitelný příběh. Jako je tento o naivním idiotovi, kterého jeho blbost donutí k tomu, aby fingoval vlastní smrt. ()

M.i.k.e

podařené drama podle skutečné události, které je stejně tak smutné na jedné straně jako vtipné na straně druhé.Emoční stránku obstarává postava Anne (výborná Monica Dolan), které mi bylo regulérně líto.Kapitolou sama pro sebe je pak John v podání ještě lepšího Eddieho Marsana.John je v prvé řadě sebestředný kretén a jako postava je krajně nesympatický, ale to co tady předvádí je zároveň tak absurdní, až je to vlastně vtipné...75% ()

dubinak

Ani nevím proč, ale šla jsem do toho s tím, že se víc zasměju, než že budu mít depku. Monica Dolan ve své dramatické, politováníhodné roli exceluje a Eddie Marsan je jako nesnesitelně hloupý, tvrdohlavý idiot taky k nezaplacení. Herecké výkony tudíž na špičkové úrovni. S dějem je to ale jak říkám poměrně tíživější, než jsem čekala, takže ten kdo očekává černou komedii, bude spíše zklamán. Příběhy, které napsal sám život jsou mnohdy mnohem neuvěřitelnější, než ty se smyšleným scénářem a tak je tato minisérie svým obsahem o tom, kam až je člověk schopen zajít kvůli penězům, značně zajímavá. ()

klukluka

Vydařená rekonstrukce vydařeného zločinu. Anne a Johnnovi hrozila ztráta majetku. Ve snaze ho ochránit a neskončit pod mostem, přišli kompletně o všechno. Ale taky nemuseli a mohli na nás i s vnoučaty dělat dlouhej nos z Panamy. Aspoň to zkusili… ()

zahadum

Hovorí sa, že niekto je taký dobrý až je hlúpy. V tomto krátkom seriály to rozhodne sedí na Anne Darwinovú ktorá je proste len príliš dobrá na to aby oponovala jej manželovi Johnovi. Natlačí jej do hlavy podvod ktorým chcel / chceli napraviť svoju zlú finančnú situáciu. To, že zničia životy nielen sebe ale nevinným synom je dramaticky výborne znázornené. Celé je to skôr v komornom duchu natočené ale to nie je na škodu, naopak to dalo celému takú bezvýchodiskovú depresívnu atmosféru. Výborné herecké výkony ako Marsana tak aj Monici Dolan. Tieto dramatické seriály podľa skutočnej udalosti sú moja šálka kávy. 80 % ()

Mamlas

Minisérie žije jen ze zajímavého námětu a slušného výkonu dvou hlavních aktérů. Jinak je to nuda jako bejk. Kdyby to bylo celé jeden celovečerák, byl by to takový uspávací průměr pro Prima Love. Rozplizlé na 4 díly to bylo už nesnesitelně naředěné a utahané. Bylo třeba pořád přetáčet, poslední ukňučený díl se dal popřeskakovat prakticky celý. (25%) ()

Razz

Treba vidieť už len kvôli dvojici Marsan & Dolan, ktorá brilantne odtiahla príbeh podľa skutočnosti. Skvelé výkony, zaujímavý príbeh ()

Sidenius

Pokud by to nebylo podle skutečnosti, nikdy bych nevěřil že se v dnešní době najdou takové dvě naivky které mají pocit že dostanou pojišťovnu. John totálně nepřipravenej a sebestřednej šmudla který neumí přemýšlet a jeho žena je prostě hodná chudinka která když ji řekne skoč tak skočí. Hezky natočené, komorní. Nepadne jediný výstřel což v dnešní době oceňuji. Možná protože Británie srovnávám s Chcete být milionářem.. To jsou jiní borci, tihle trochu moc naivní. ()

motyka52

Pravým hybatelem tohoto příběhu není zloděj (který notabene žádný zloděj není, spíš podvodníček a charakterový invalida), ale jeho žena. Monica Dolan předvádí strhující herecký výkon a ve čtvrté epizodě ji člověk věří každou emoci, protože to skutečně vypadá, jako kdyby všechno prožila. Mimochodem takhle ambivalentní "hrdinku", aby člověk pohledal. Na jednu stranu vypadá jako totální oběť, na druhou stranu jako nesvéprávná chudinka a puťka, na třetí jako nezpochybnitelně špatný člověk, skoro zrůda. Je to zajímavé dilema, který vystihne jeden ze synů: "Táta lhal, ale lhal jenom jednou. Máma nám těch pět let lhala pokaždé, kdy jsme se viděli". Právě čtvrtá epizoda a postava Monicy Dolan jsou nakonec to, co z bulvárně zajímavého příběhu (který je ale v prvních epizodách zpracovaný poměrně rutinérsky) dělá přece jen televizní nadstandard a interesantní psychologickou studii jednoho docela naivního pojišťovacího zločinu. ()