David Stirling a Jock Lewes jsou frustrovaní vedením armády a průběhem války v severní Africe, a proto vymyslí plán, jak vysadit muže v poušti a zaútočit na nepřátelské jednotky zpoza frontové linie. (HBO Max)

kenkaku

Smraďoch” z GOT a Groff junior ze Sexuální výchovy si hrají na drsné vojáky v Africe. Hodně se machruje a žvaní. Ale abych nebyl jen zlý. Fantastická kamera, střih, hudba, režie… jen ten scénář kulhal no… a to neustálé zbytečné machrování a žvanění (to už jsem sice říkal, ale bylo 2x tak otravné). Pozn.: Ten závěr jsem opravdu nečekal. Pozn.2: a taky tam je ta mlátička bez nohou z Kingsmana. ()

MoiJe

NIečo do seba to má, ale čo ja viem... asi by som potrebovala, aby sa príbeh posunul o kúsok ďalej, alebo aby postava, ktorá dostáva najviac screentime, naozaj urobila niečo zaujímavé, nie len mala attitude. ()

Remivsremi

Svébytné uchopení. Trochu chaos, něco málo z Hanebných panchartu, něco ze seriálového Catch-22. Jsou zde trhlé postavy, které ale překvapí svou účinností zabíjet. Vadí mi moderní prvky filmaři i hudebního podkresu. Do válečných věcí bych tento aspekt netahal. Ale tady se to možná více ztratí díky té podvrácenosti. Když se vykurýruje scénář, poladí dialogy a přidá se trochu šmrncu, může se z tohoto projektu vyklubat cenný artefakt. ()

Eleanor05

Nuda a chlapský machrování. Tak by se dal shrnout pilotní díl Pluku mizerů. Jediná důležitá ženská postava je krásná, sexy, super schopná a super chytrá špionka, což je uvěřitelné asi tak, jako postavy z Bondovek. Spíš, než aby mě první díl nalákal na další sledování, mě odradil, a zřejmě to nezachrání ani vždy výborný Alfie Allen. Vysoká hodnocení nechápu - nejspíš je to tu samý fanda bojů za Druhé světové války. 1,5*. ()

Dusty56

Parádní pilot. Tempo si drží už od začátku (km vs. míle), nudit nezačne ani ve středu a konec znova přinese něco extra. Epizoda má málo akce (ale ta stala za to), žádné krvavé scény a je to víc komedie (dobře pracuje s ironií) než válečný film, a přesně proto mě to bavilo. A btw ten falešný granát chci domů. Nejlepší hláška epizody: "Mayne řekl, že jde do Barmy bojovat proti Japoncům." "S Japonskem ještě nevalčíme." "Ne. Ale jestli tam Paddy půjde, brzy budeme." ()