Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)

Jirka_Šč

"Události zde zobrazené se, přestože vypadají neuvěřitelně ... většinou doopravdy staly." Velký respekt! Během jednoho víkendu jsem viděl dvakrát, přičemž napodruhé jsem to ukázal zbytku rodiny. Výborné charaktery (také aby ne, když je většina z nich skutečná). Výborná minisérie! Skutečná, reálně krutá a smutná, zábavná, válečná, rocková! ■ P.S. ČSFD aktuálně avízuje druhou sérii na rok 2023, zřejmě ale vyjde až začátkem roku 2024. ()

kenkaku

Stejně jako Bratrstvo neohrožených bylo o vzniku 101 výsadkové, je Pluk mizerů o vzniku SAS. Takže od začátku tahá z klobouku jména jako David Stirling, Paddy Mayne, Jock Lewes, Dudley Clarke a Mike Sadler. Tedy reálné postavy o kterých každý s Wikipedii hned zjistí jejich šance na setrvání v seriálu. Také (bohužel) dává jistou povinnost všechny řádně představit a proto (řekněme) první dvě epizody jsou značně užvaněné (aby každý pochopil kdo je tu drsňák). Zbytek pak jede neskutečným tempem. Jako celek je to natočené skvěle (kamera, střih, hudba, výprava, režie, obsazení). Když jsme u toho obsazení, setkáme se tu s mnoha tvářemi vedlejších rolí (IMHO nevím jak po tomhle by se Connor Swindells ještě mohl chtít vrátit do Sex education). Hodně mě bavili ty občasné prostřihy na dobové záběry… nebo třeba citace reálných dopisů. To samé následování mnoha reálných akcí (př. Operace Albumen). Prostě snaha o autenticitu (čímž jde ruku v ruce i občas vláčnější tempo) je znát. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Hapretor

na zabití času fakt dobré ... některé postavy jsou tady fakt mírně řečeno ujeté ... ale asi o to víc to je zajímavější ... já bych ocenil víc akce a střílení a víc přepadů ze zálohy ... než jen kecání a snažení se o vykreleslení charakterů, které jsou mi mírně řečeno úplně u zadečku ... SAS ... to je banda pěkně tvrdejch chlápků ... jak si je představuji ... ne jen psychouši, co se rádi perou ... trochu degradace pane Rytíři ... ne ?! ()

Urukhaj98

S01: Naprosto žeru Stevena Knighta a jeho styl. Líbili se mi už Peaky Blinders a i další jeho méně výrazná a známá díla, ať už seriálová či filmová, se mi zaryla do paměti (například Lock nepokrytě zbožňuji). A Rogue Heroes pokračují v tomto trendu. Seriál je přímo přeplněn skvěle napsanými i zahranými charaktery. U Connora Swindellse jsem měl trochu strach, jestli utáhne hlavní roli (v Sex Education byl výborný, ale šlo o docela jinou roli), ale naprosto si svého poloaristokratického bohémského floutka dává. Jack O'Connell by si zase, kdyby to šlo, za svůj výkon zasloužil Oskara. No a Alfie Allen za nimi vůbec nezaostává a jede si svou mnohem víc cool variaci Theona Greyjoye. A kromě hlavní trojky je tu celá plejáda bizarních a zábavných postav, ať už se jedná o členy SAS, velení britské armády či špiony v ženský šatech (tuto polohu zvládá Sofia Boutella i Dominic West). Akce je tu pomálu, ale když se dostaví, umí být řádně nekompromisní. Nemůžu nezmínit soundtrack, který je prostě absolutní top a jen dokazuje to, že s ACDC v pozadí je jakákoliv scéna mnohem stylovější než jakákoliv scéna bez ACDC v pozadí. Rogue Heroes se zkrátka moc povedli a já se hrozně těším na další řadu. "S kolika ženami jste spal?" "S dvanácti, pane." "Vítejte u SAS." 8/10 ()

AnanAss

O vzniku jednotek SAS s nadsázkou a v brutálně zábavné formě, která však dokáže zahrát i na city, když je to zrovna potřeba. Pravda, ze začátku se seriál trošku táhne, ale jakmile se naverbují členové této pošahané partičky a zabydlí se v poušti, začne nabírat ty správné obrátky. A hlavně může přejít na čistku nácků v africké poušti, navíc podpořenou skvělým hudebním doprovodem v čele s AC/DC, Damned, Clash, Johnny Thunders, Motörhead a spoustou dalších. Po docela slabé poslední řadě Peaky Blinders nám Steven Knight naservíroval svěží jízdu, u které bych se další sérii nebránil. ()

• Když v 55. minutě odchází Stirling (Connor Swindells) ze stanu, tak se v různých záběrech mění jeho poloha. (Duoscop)
  • I když Stirling (Connor Swindells) tvrdí, že zničil při nájezdu 15 Stuk a 18 Messerschmittů, za celý seriál neuvidíme na nepřátelských letištích jiný typ letounu, než stíhací Messerschmitt Bf 109 a kurýrní Messerschmitt Bf 108 Tajfun. (p3tris)
  • David Stirling (Connor Swindells) je na konci epizody zajat Němci, to se datuje k lednu roku 1943. Bohužel tank v německých jednotkách je americký MBT (Main battle tank). Tento fakt, vzhledem k využívání kořistní techniky během 2. světové války, můžeme ještě přehlédnout. O dost hůř se přehlíží samotný tank, tím je M60. Ten se začal vyvíjet až v polovině 50. let. První varianty se do služby dostaly až v roce 1959. (DavidSe)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb