David Stirling a Jock Lewes jsou frustrovaní vedením armády a průběhem války v severní Africe, a proto vymyslí plán, jak vysadit muže v poušti a zaútočit na nepřátelské jednotky zpoza frontové linie. (HBO Max)

Dusty56

Parádní pilot. Tempo si drží už od začátku (km vs. míle), nudit nezačne ani ve středu a konec znova přinese něco extra. Epizoda má málo akce (ale ta stala za to), žádné krvavé scény a je to víc komedie (dobře pracuje s ironií) než válečný film, a přesně proto mě to bavilo. A btw ten falešný granát chci domů. Nejlepší hláška epizody: "Mayne řekl, že jde do Barmy bojovat proti Japoncům." "S Japonskem ještě nevalčíme." "Ne. Ale jestli tam Paddy půjde, brzy budeme." ()

MoiJe

NIečo do seba to má, ale čo ja viem... asi by som potrebovala, aby sa príbeh posunul o kúsok ďalej, alebo aby postava, ktorá dostáva najviac screentime, naozaj urobila niečo zaujímavé, nie len mala attitude. ()

Eleanor05

Nuda a chlapský machrování. Tak by se dal shrnout pilotní díl Pluku mizerů. Jediná důležitá ženská postava je krásná, sexy, super schopná a super chytrá špionka, což je uvěřitelné asi tak, jako postavy z Bondovek. Spíš, než aby mě první díl nalákal na další sledování, mě odradil, a zřejmě to nezachrání ani vždy výborný Alfie Allen. Vysoká hodnocení nechápu - nejspíš je to tu samý fanda bojů za Druhé světové války. 1,5*. ()

Remivsremi

Svébytné uchopení. Trochu chaos, něco málo z Hanebných panchartu, něco ze seriálového Catch-22. Jsou zde trhlé postavy, které ale překvapí svou účinností zabíjet. Vadí mi moderní prvky filmaři i hudebního podkresu. Do válečných věcí bych tento aspekt netahal. Ale tady se to možná více ztratí díky té podvrácenosti. Když se vykurýruje scénář, poladí dialogy a přidá se trochu šmrncu, může se z tohoto projektu vyklubat cenný artefakt. ()

kenkaku

Smraďoch” z GOT a Groff junior ze Sexuální výchovy si hrají na drsné vojáky v Africe. Hodně se machruje a žvaní. Ale abych nebyl jen zlý. Fantastická kamera, střih, hudba, režie… jen ten scénář kulhal no… a to neustálé zbytečné machrování a žvanění (to už jsem sice říkal, ale bylo 2x tak otravné). Pozn.: Ten závěr jsem opravdu nečekal. Pozn.2: a taky tam je ta mlátička bez nohou z Kingsmana. ()

• Když Stirling (Connor Swindells) mluví o možnosti zničit nepřátelské stíhače na zemi, jmenuje doslova německé Messerschmitty a italské Caproni. Caproni však v tu dobu žádné standartní stíhače nevyráběl. Italové v Africe létali především na Macchi C.200 Seatta a Macchi C.202 Folgore, popřípadě na Fiat G.50 Freccia. (p3tris)
  • V první epizodě hodí David Stirling (Connor Swindells) na kulečníkový stůl falešný, kouřící ruční granát. Skutečný David Stirling hodil na stůl opravdový granát. (Jirka_Šč)