Keď si rímsky vojenský veliteľ Artuš (Clive Owen) po pätnásťročnej službe v armáde splní všetky záväzky voči Rímskej ríši, chce opustiť Britániu, kde chránil hranice impéria, a odísť do pokojného Ríma ako slobodný občan. Ešte predtým však musí vykonať poslednú nebezpečnú úlohu - ochrániť rodinu rímskeho šľachtica pred krutými saskými dobyvateľmi a odviesť ju do bezpečia. Spolu so svojimi vernými rytiermi Okrúhleho stola – Lancelotom (Ioan Gruffudd), Tristanom (Mads Mikkelsen), Galahadom (Hugh Dancy), Borsom (Ray Winstone), Gawainom (Joel Edgerton) a Dagonetom (Ray Stevenson) - si aj on uvedomuje, že po náhlom odchode Rimanov z Británie bude táto krajina potrebovať silného vodcu, ktorý by ju nielen ochránil pred súčasnou hrozbou útoku saských vojsk, ale ju aj priviedol do novej epochy mieru a prosperity. Krásna a statočná lukostrelkyňa Guenevera (Keira Knightleyová) a bývalý nepriateľ a vodca domácich bojovníkov Merlin (Stephen Dillane) Artuša presvedčia, že je v svojom srdci Brit a že by sa mal postaviť do čela svojho kmeňa v boji za slobodu. Artuš musí nájsť dostatok síl, aby dokázal zmeniť vývoj dejín. V rozhodujúcom boji proti Sasom sa rytieri pridajú k Merlinovi a Lancelot s Tristanom zaplatia za víťazstvo životom. (TV JOJ)

CyriC

Řekněte si: Je to fantasy na motivy legendy - budete spokojeni. Rozhodně to není žádný divácký orgasmus, ale také to není vyloženě špatné. Taková oddechovka pro chvíle, kdy potřebujete vypnout mozek. Hudba je každopádně velmi krásně vyvedená. ()

Heroine odpad!

Kdo dostal tenhle hrozný nápad? Je to strašně dlouhý, nezáživný, a strašně špatně obsazený film. Mezi obsazením mužských rolí to nejsou špatní herci, jen se na svoje role vyloženě nehodí. A Keira jako Guinevra? To uráží celý příběh. Keira je hnusná jak smeták, a navíc špatně hraje. Ani hudba Hanse Zimmera to tentokrát nezachránila, fakt propadák. ()

Darkslayer

Tvorcovia kuchtili podľa "skvelého" receptu, z každého roška troška a vznikla z toho táto nestráviteľná konina. Milujem keď je historický film (teda aspoň sa tak tvári) našpikovaný kadejakými "cool vychytávkami" ako dve šable na chrbte alebo točenie mečom uprostred boja a podobne. Nánosy pátosu a hrdinsky vyzerajúcich gest a rečí, ktoré vyznievajú do prázdna viac ako moje sprchové árie. Owen aj keď podáva solídny výkon do role mi vôbec nesedel. ()

Mortishka

Nie som náročný divák a priznám sa že historické filmy doslova hltám. Príbeh Kráľa Artuša vo mňe zanechal celkovo príjemné pocity , dokonalý soundtrack od Hansa Zimmera dodal tú správnu atmosféru, vynikajúce kostýmy a moja najobľúbenejšia postava ktorá sa mi tak vryla do srdiečka je Tristan ktorého stvárnil famózny Mads Mikkelsen. ()

char_t

Rutinér Fuqua si vyzkoušel, jak vzít legendu všech legend, a pod záminkou historické přesnosti z ní udělat dvě hodiny totální nudy. A samozřejmě zvládl přidat trochu Hollywoodských manýrů, sličnou děvu, která je tu opravdu jen na pokoukání a kupu naprosto nezajímavých plochých postav... Celé je to takové nijaké... ()

Ombak▼Penari

Kladem snímku je skvělý casting a hudba, která táhne polovinu zážitku ze sledování. Záporem především fakt, že je to volovina od začátku až do konce. Snímek se snaží nacpat legendu do historického rámce pomocí epického fantasy looku. Z toho nemohlo vzniknout nic smysluplného ani na jednu stranu. A krom toho scénář připomíná školní cvičení, silný moment aby jeden pohledal. ()

Fifipek

Tento film me privedl ke dvema zavaznym zjistenim! Tim prvnim je to, ze i giganticky rozpocet lze ve filmu smele utopit, aniz by nekdo vedel kam se podel! Druhym zjistenim je pak to, ze ne kazda zena potrebuje podprsenku! Promin Keiro, ale nebyt toho xichtiku, tak bys mohla být obsazována akorát tak do rolí 13ti letých puberťáků! Jinak film jsem dle recenzí očekával daleko horší, ale lépe než za 3* to opravdu po mě nechtějte! ()

Yomega

Do poloviny celkem fajn, zbytek včetně konce neskutečná kravina. Použil bych jiné slovo, které by to určitě vystihovalo lépe, ale nechci být sprostý. Clive Owen nehraje nic moc, Keira to samý, ale aspoň je pěkná jako vždy:-) Jedinej kdo byl opravdu cool je Stellan Skarsgård jako vůdce Sasů. Je to o něco lepší než třeba Alexander Veliký, který je tak špatný, že horší už to snad být ani nemůže, ale přesto se dvě hodiny dají strávit daleko příjemněji než s touto slátaninou ()

salamandrr

lehce podprůměrnej artušovskej snímek s občasnými světlými body.Ovšem nic od toho snímku nečekeje a nebudete zklamáni.....stejnej jako hromada dalších ()

asentra

Typický Hollywoodský velkofilm. Spousta velkolepých scén, dramatické pohledy, dějové nesmysly, nezbytná lovestory, nějaké to trauma z dětství, které však bude překonáno aby všechno mohlo skončit báječným happyendem. Naprosto nevhodně obsazený Clive Owen, roli obětavého drsňáka jsem mu nevěřila ani na chvíli a neskutečně protivný Lancelot. A jelikož nejsem chlap, tak už to nezachraňuje ani polonahá Keira. ()

Cruchot

Nic proti "realistickému" pojetí legendy, ale tomuhle filmu chybí minimálně dvě zásadní věci - kvalitní scénář a režie. Některé dialogy a hlášky (hlavně v podání Artuše) jsou prostě zoufalé, příběh je vcelku nezajímavý a hlavně špatně vyprávěný, postavy se často chovají hodně podivně. Herecká sestava je slušná a kromě Owena a krásné Keiry K. mě potěšilo hlavně duo vůdců Sasů v podání Stellana Skarsgarda a Tila Schweigera. Další * dávám za výbornou hudbu Hanse Zimmera a poslední * za práci kameramana a některé povedené akční sekvence (především tu na ledě). ()

bolf!k

neuveritelna slatanina ktera sazi jenom na zname postavy, kdyby v tom nehral Owen tak se na to ani nekouknu no a Knightleyova je hnusna kost a kuze a houby princezna guinevra...zajimavej napad ale provedeni ubohy ()

Narayan

Desna sracka, prznici vsechny pribehy o Artusovy co jsem kdy videl..stupidni bojove sceny (napr. na zamrzlem jezere), imbecilni dialogy, slaby scenar a nulove herecke vykony..jedna hvezdicka ze soucitu ()

Torgal

Strašne nudný film, ktorý navyše sprznil legendu o Artušovi. V jednom kuse je buď hmla, prší, alebo je noc, popr. je všade plno dymu, takže nie je skoro nič vidieť. Tento film stál 120 mil. dolárov, ale ja by som to tipol najviac na 45, jediné čo bolo z technickej stránky dobré boli kostými. Ešte treba spomenúť súboje, ktoré boli dosť neprehľadné a hercov, ktorý boli absolútne bezvýrazný. Jediná vec čo sa naozaj podarila bol soundtrack od Hansa Zimmera. 4+/10 ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdo vycvičí krále Artuše?

Kdo vycvičí krále Artuše?

22.07.2014

Idrise Elbu nejspíš znáte jako televizního detektiva Luthera nebo jako drsňáka Heimdalla z comicsáren Thor a Thor: Temný svět. Objevil se i v monstrózní sci-fi Pacific Rim, momentálně pak rozjímá nad… (viac)