Letadlo, na jehož palubě se nachází nejen pasažéři, ale také vzácná sbírka umění, se kdesi nad Bermudským trojúhelníkem stává terčem útoku a pilot je nucen nouzově přistát na moři. Zatímco hermeticky uzavřený stroj pomalu klesá pod hladinu, vyráží na pomoc americké vojenské námořnictvo. Začíná dlouhá a komplikovaná záchranná operace, ve které musí hrdinové najít způsob, jak dostat obrovské letadlo opět nad hladinu, a to dřív než lidem uvnitř dojde vzduch. Snímek rozvíjí téma letecké katastrofy a jeho inspirací byl, stejně jako u předchozích filmů, slavný román Arthura Haileyho. Přestože film obsahuje všechna obvyklá klišé i charakterickou směsici postav a charakterů, podařilo se tvůrcům vytvořit řadu dramatických okamžiků, při nichž tuhne krev v žilách a nikdo nemá čas na to, aby přemýšlel o jeho pravděpodobnosti. (oficiálny text distribútora)

Han22

Opět výborný katastrofický snímek, ve kterém proti tradicím umírají velice nečekané postavy. Akorát ten Lemmon moc hrdinsky nevypdá. EDIT 2023. Ve třetím díly je spousta celkem nezajímavých postav, které nemají moc prostoru a samotný zlodějský plán který způsobí katastrofu je opravdu o ničem. A co se týče herců, tvůrci opět jak to v téhle sérii je zvykem "vykopali" pár prastarých herců (Cotten, de Havillandová), nechybí tu potřetí George Kennedy jako Joe Patronic. James Stewart je tu opravdu dědula a Lemmon s knírkem a prošedivělými, proplešlými vlasy se prostě na hrdinu nehodí. Ovšem samotná katastrofa - letadlo pod vodou, přežívání, nečekané úmrti (Christopher Lee!) a monumentální záchranná operace námořnictva jsou natolik působivé, že si to prostě ty 4* i potřetí zaslouží. ()

RomanHyde

Film ve mne zůstal od mého ranného dětství. Tehdy se jako jeden z mála amerických snímků pouštěl v televizi a na mne samozřejmě zapůsobil. Mám rád katastrofické filmy a tenhle řadím rozhodně mezi ty povedenější, vzpomenu-li si na různé povodně, sopky, zemetřesení, britannicy atd. Obsazení je výborné a námět originální. Zpracování je v možnostech tehdejší doby, ale i nyní myslím neurazí. Zlatá sedmdesátá :) ()

Goldbeater

Je paradoxní, že nejlepší díl série Letiště se jednak skoro vůbec neodehrává na letišti, ale téměř se ani neodehrává ve vzduchu. Letiště '77 má totiž blíž k takovému podvyživenému sourozenci Dobrodružství Poseidonu než k předešlým či následujícím leteckým thrillerům, a tímto svébytným způsobem kupodivu zcela funguje. Velkou zásluhu na tom má Jack Lemmon, jenž svým charismatem a nulovou prvoplánovostí dá do kapsy všechny herecké pardály, kteří hlavní role v této sérii ztvárnili před ním či po něm. ()

kaylin

Všechny filmy "Letiště", alespoň tedy první tři, mají něco do sebe. V tomhle případě je zde vystavěn příběh vlastně jen proto, aby bylo možné potopit letadlo do moře, ale ono to funguje a scény pod vodou jsou velmi dobré. Navíc je zde plejáda skvělých herců od Jacka Lemmona přes Olivii de Havilland až po moje oblíbence Stewarta a Leeho. ()

Wacoslav1

Bezva kousek tenhle dil je opet o neco lepsi nez predchozi tentokrat se letadlo stava tercem unosu ktery tak docela nevyjde a skonci v mori krome Lemmona byl v pohode i Lee toho mi bylo lito a taky Kennedy kterej jeste nedostal takovej prostor jinak to pristani na mori asi nebude tak spatny kdyz se hodilo Fredu olenu Rayovi aby si to vypujcil do svyho V Zajeti hlubin samozrejmne ze odtud jsou i ty zabery na letadlo pod vodou kazdopadne na tu dobu urcite spicka a plny hodnoceni nedam protoze preci jenom od chvile kdy letadlo skonci ve vode uz to takovej narez nebyl kazdopadne letistni serie mela vzestupnou tendenci a tenhle film to potvrzuje ()

• Boing 707 použitý ve filmu havaroval v Brazílii v roce 1989. (sator)
  • Extra rozšířená verze, která byla několikrát vysílána v televizi, nebyla nikdy vydána v žádném formátu domácího média. (sator)
  • Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (viac)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (viac)