V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

necisty

Velmi krásný originální britský humor, parádní postavy a nekončící zábava. Teda bohužel po třech řadách končící... snad se někdy dočkáme dalších dílů. ()

Pajky3

Trvalo mi možná dýl než půl roku, abych vůbec dokázal dokoukat první sérii. Tím nechci říct, že by byla vysloveně špatná, jen to prostě není můj obvyklý humor a neměl jsem okamžitě chuť pouštět si další díly. Navíc jsem si chvilku musel docela zvykat na postavy, málokdy se mi totiž stává, že bych koukal na něco, kde jsou na první pohled tak nesympatický. Kde jinde potkáte protivnýho alkoholika, zvláštní ženskou a chlapíka s vizáží hipíka. Ale abych jim jen nekřivdil, vážně si prostě člověk musí zvyknout a pak ho Bernard, Fran a Manny začnou bavit. Zatím je to pro mě jen průměr, uvidíme jak to bude dál. Doufám, že druhou sérii stihnu rychleji. *** Druhou sérii jsem zvládnul přeci jen rychleji a to hlavně proto, že mi přišlo o dost zajímavější a vtipnější. Bernarda jsem si oblíbil, dostal mě svou alergií na zeleninu. S chutí se pustím i do poslední série. Asi nejvíc jsem se pobavil u úvodního klavírního dílu. *** A poslední třetí sérii jsem zhltnul jako nic. Podle mě mají série vzestupnou tendenci, tahle se mi totiž líbila nejvíc. Úžasný byl díl s Mannyho rodičema. Konečně jsem si postavy oblíbil, konečně jsem se u nich a s nimi začal skvěle bavit a přišel konec. Tak jako tak se Black Books stal prvním britcomem, který jsem si oblíbil a dokonce si ho i rád pustím znovu a třeba ho při příštím promítání ohodnotím ještě lépe. ()

zette

Jak mi je britsky humor protivny, tak musim rict, ze tenhle serial mi sedl. Nevidel jsem sice vsechny dily a ne vsechny scenky jsou uplne povedene, ale zaklad je vice nez dobry. Zajimave postavy, v cele s vybornym Dylanem Moranem v roli Bernarda. ()

Machrovic

Značně kolísavá kvalita jednotlivých dílů. Někdy jsem řval smíchy, jindy jsem zas jen nevěřícně kroutil hlavou nad trapností seriálu. ()

c.tucker

Výborný britcom, u kterého jsem nasmal skoro stejně jak u The IT Crowd, což už je co říct. Naprosto brilantní humor a naprosto perfektní ožrala Bernard. ()

fars

Jdete do toho, pokud jste to jeste nevideli. Naprosta lahudka. Je sice fakt ze je v kvalitach jednotlivych dilu jista nevyvazenost - nektere dily jsou proste jen dobre, jine jsou proste bozi. Hlavni ale je, ze ve vsech dilech je Bernard - zatrpkly, alkoholicky parchant, jehoz postava je naprosto dokonala. ()

SHI-SHA

Bláznivější výběr ústředních postav má snad jen Červený trpaslík. Je až s podivem, že to tak výborně funguje. Nikdy jsem se u televize tak nenasmál. Jen by mě zajímalo, jak někoho může napadnout dát dohromady tři povahově naprosto odlišné osobnosti, zasadit je do prostředí knihkupectví a přinutit je „pracovat“. Nefunguje to, ale je to neskutečně zábavné. 95% Nejoblíbenější postava - Bernard ()

dr.fish

Velmi příjemné překvapení, ketré rozptýlilo mé obavy, že na světě už budou jen seriály typu Přátelé a Sex ve městě.. ()

WolfR

Neskutečná komediální střela! Neurotik Bernard Black je podle mého jednou z nejlepších postav, co se kdy objevila na televizních obvrazovkách! Neskutečně absurdní a černý humor v podání skvělé úhlavní trojice. Krása, 5 hvězd. ()

3n3my

Ďalší vynikajúci seriál z Anglicka na úrovni IT Crowd. Humor sa však viac blíži k seriálu Father Ted, avšak je lepšie spracovaný, nenudí a mám pocit že lepšie vyplynul z prostredia. Všetky tri série na vysokej úrovni, škoda že sa už netočí, ešte by bolo z čoho čerpať. Veď téma ešte takmer vôbec nepadla na knihy :) ()

Radiq

Chch, plné vyjímečných fórů a fakt se u toho nasmějete. Když už se zdá, že nic šílenějšího se nedá vymyslet, tak oni to tam použijou. Přitom, jak moc ujetý to je, si to furt zachovává atmošku anglickýho humoru. Kdo má rád Černou zmiji, tak tohle je ještě lepší. ()

AdaMM

OK, tak nakonec pět - za to, že věděli, kdy přestat :D Ale vážně: je to povedený seriál v té správné britské tradici, hrdinové jsou praštění, gagy povedené... Takže celkově fajn, až si říkám, že je ostuda, že jsem se k tomu nedostal dřív. ()

tomeek

Po první sérii musím dát 4 hvězdy. Klidně bych dal pět, ale kolísání humoru v epizodách je opravdu velké, například na díl Grapes of Wrath nemá zatím nic. Tak jako v IT Crowd je tady plno šílených nápadů a typicky britský humor mám rád, takže se těším na další kousky... Po třetí sérii: Skoro mám chuť dát 3 hvězdy :( Neskutečný pokles. Třetí série (6 dílů) by tak slabá, že jsem se v každém dílu zasmál maximálně asi tak dvakrát. Jakoby došly nápady - podobně jako Futurama. Slabý odvar první série. IT Crowd sice taky není každý díl nářez, ale i tak je o úroveň výš než Black Books. Sere mě to, protože to fakt dobře začalo. ()

sir-dave

První setkání s Black Books mi příliš nadšení nepřineslo. Měl jsem chuť s tím seknout ale jsem rád, že jsem to neudělal. Na principu IT Crowd, jen s tím, že jste v knihovně, kde přísloví náš zákazník náš pán ani nehledejte :-) Black Books zaručuje dostatek smíchu. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec) ()