V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

Devadesát Dva

Nálada a nostalgie! Pamatuju si, když jsem se na to začal dívat, společně s Red Dwarfem - tyhle dva seriály u mě dodneška drží naprosté TOP pozice. To byly časy (2007-2009 zejména) : samota, deprese, Bukowski, víno, Dylan Moran, cigarety a kabát, psaní (špatná literatura) - tím jsem tehdy žil. a k seriálu samotnému? splněný sen o nic se nestarat, chlastat, kouřit, tolčokovat nadávkama svýho poskoka a stírat zákazníky vlastního obchodu, je to komičtější, čím starší to vidíte. S odstupem času pochopíte, že další série by byly holou zbytečností, ve svých 18-ti dílech možná Black Books zmizel ze scény předčasně, ale bylo v něm řečeno všechno a dá se na to dívat pořád dokola. Dylan Moran původně chtějící natočit něco depresivního o sebevrazích nakonec skončil u cynického filtrování svých životních postojů skrze věčně opilého majitele antikvariátu Bernarda Blacka. Nevím, čí zásluha je to víc, ale díky tomuhle seriálu jsem se k Dylanu Moranovi dostal v prvé řadě. -Víte, že od vás dostávám pasivně hodně kouře? -To je v pohodě... někdy mě můžete pozvat na skleničku. ()

Rudinsky

Masterpiece čierneho a sarkastického humoru obalený pravým írsko/anglickým prízvukom. Vzhľadom na fakt, že je to môj štýl humoru, dávam päť. ()

Benedygtus

Charakteristicky, bezchybny, stylovy a hlavne velice vtipny. Ma sice jen 18 dilu, ale vsechny jsou vynikajici a Black Books je opravdu ten serial, ktery opetovnym zhlednutim nezevsedni a opakovany vtip zustava stale vtipem. ()

Cracker

Ach, ten anglický humor, škoda že mi niekedy nepríde až tak vtipný aby som mohol dať plné hodnotenie. Po Pythonoch bez pochýb najlepší ostrovný seriál. Vždy dokáže pozdvihnúť náladu a príjemne sa pobaviť a to sa stačí len pozrieť do tváre Billovi Baileymu! ()

korndaddy

Jeden z nejlepších britských seriálů. No britských. Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Bernard, Fran a Manny. Co víc si přát. K tomu skvělý scénář, spousta skvělých dialogů a scén, jenž zaručeně pobaví. Velký plus promě je to, že Black Books po třetí sérii ukončily. V nejlepším se má končit, než to posrat jako třeba simpsonovi. ()

Madluska

Na první pokus mě tohle dílko nijak nevzalo. Při tom druhém už jsem se výtečně bavila. Britský humor obecně se nejspíš nedá nijak popsat ani vysvětlit... A u Black Books to platí na 100 %. Osobně si myslím, že Bernardovy stavy zažívá naprostá většina lidí, jen se je všichni pokoušíme maskovat. :-) P.S.: Tak trochu doufám, že v sobě objevím nějaký talent podobně lehce jako našel Manny své hudební nadání. :-) ()

divak84

Perfektní seriál. Ano ovčas (ale opravdu jen občas) se najdou hluchá místa vyplněná buď žádným vtipem nebo vtipem, kteremu rozumí jen britové (či Irové). Na druhou stranu je hlavní postava tak výrazná, že s nějakými detaily nebudete mít problém. Bernard je perfektně napsanej a dokonale zahranej. Narozdíl od mnoha (převažně USA) seriálů, NEJSOU další postavy jenom do počtu a neplní pouze roli nějakého odrazového můstku, ale umí pobavit svým vlastním vtipem, pravda ne až tak srovnatelným s Bernardem. Kdo by však zapomněl na epizodu, kde Fran byla hotová z rádiového vysílání počasí, či stanování Mannyho v pokoji a žraní včel. BB je výrazné dílko, nemusí sednout každému, pravda, ale rozhodně není fakt, že se u něj budete nudit. Bernard vás rozesmát prostě umí ()

Ragdoll

Podlé mého mínění nejlepší současný seriál - sitcom, který je s Červeným Trpaslíkem svým scénářem, prostředím a typem humoru z ligy těch vyvolených, naprosto bezkonkurenčně jedinečných a nejskvělejších výtvorů dnešního světa, které nemají obdoby. 100%. ()

Sajuska1991

Excelentní !!! Ten humor ... ano, je jiný, lepší, suchý a místy černý, ale naprosto geniální ! Něco tak jednoduchého, jako je místnost malého knihkupectví, kde se většina dílů odehrává, a udělali z toho takovýhle krutopřísný seriál ... Podle mě to ale né každému sedne, pouštěla jsem to kamarádce a ta se nezasmála ani jednou, kdežto já se u toho válím v křečích smíchu ... Prostě za mě 5* :-) ()

Herráček

Po britském humoru se můžu umlátit... A ani Black Books nezklamal... Ale vcelku dlouho mi poměrně po zásluze unikal... Je to úžasné, geniální a téměř dokonalé... Ale třeba na Red Dwarf (starý, dobrý Red Dwarf) to prostě ve valné většině nemá... ()

Wimy

Nemyslím si, že to bylo ztrátu času, docela dobře jsem se bavil, i když jsem se teda nesmál (2x za celou první sérii), ale že bych měl nutkání se podívat na další díl nebo si pamatoval fórky, a pak je říkal kámošům, tak toho jsem se taky nedočkal. Možná se někdy dostanu k druhé sérii a pocítím tu nabušenost tohoto seriálu, ale zatím průměr. ()

666Carnage

Přidejte trochu levandule do mléka, Odjeďte z města s pomerančem a předstírejte, že je to směšné. A ono to funguje a je to směšné :) Jeden z nejlepších britských seriálů tohodle typu :) ()

DonQ

Po shlédnutí 1. série musím konstatovat, že vysoká kvalita britských sitcomů je potvrzena i v BB. Na postavu Bernarda jsem si chvíli zvykal, ale už je to v pohodě. Naopak Baileyův Manny je boží a koutky cukají jen co se na něj podívám. Přijde mi, že jednotlivé epizody jsou trochu nevyrovnané. Celkově hodnotím jako solidní nadprůměr v rámci britcomu. Neurazí, nenadchne, ale určitě pobaví. Věru...pokud "budete ve stresu, vyhrňte si rukávy a snězte pomeranč"...anebo si jen pusťte BB :o) ()

Torako.chan

Toto je zhmotněná komediální genialita..Bernarde Black, Manny i Fran jsou naprosto skvělý! Tenhle seriál prostě miluju. Na díl o víně, a vlastně i na ty ostatní se klidně můžu dívat pořád dokola. :) ()