Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

3DD!3

Mrtvý muž přichází... Chris Pratt si nazul stejné boty jako v ZERO DARK THIRTY, kde to byl on co udělal do hlavy další díru Bin Ládinovi a Jamese Reece pojal v podobném duchu. Profíka pro kterého je zabíjení denním chlebem a navíc má sakra silnou motivaci rozkrýt nepěkné tajemství za likvidací celého jeho týmu. Pomalé chcípání hlavního hrdiny manifestující se polámanými vzpomínkami na svůj rodinný život dává sérii patinu beznaděje a Pratt ji využívá naplno. Svižný konspirační thriller, který Carr jako bývalý snajpr od maríny opepřil věrohodným vojenským chováním, nabízí krom krvavé akce velmi dobrý příběh, který nutí skouknout TERMINAL LIST naposezení. Několik drobných scenáristických zaškobrtnutí a krkolomných dialogů se dá odpustit jako začátečnická nerozvážnost. Kde mám kurva svoje prášky? ()

verbal

Taxem se těšil na dalšího Rájena nebo Rýčra a dostal Terminální hlíst NEJVYho SYSLA, plačtivého a nesympatického to jelimana, v jehož velící přítomnosti mu nejprve jakési hadrové hlavy vystřílejí megahustou a ultraprofesionální četu jako bandu amatérských debilů, ale když jde záhy o pomstu, je náhle schopen téměř sám a jen za pomoci zubů a nehtů vyhladit hned několik nejukrutnějších komand včetně téměř kompletního drogového kartelíku. Teď si asi říkáte, že dle výše uvedeného popisu to přece nemůže stát až tolik za hovno. A přeci stojí!  Těch deset minut jakž takž akce na díl je totiž naprosto utopeno v přitrouble vatěné, omšelé a mimořádně nezáživné konspirační historce o fujtajblovém kokotporátu s prsty až do nejvyšších míst Spojených sráčů a v nesmírně otravném, řádně žluklém patosu rodinných hovnot a přiteplených kamarádstvích z vojny. A když ta beztvará hnědá hmota ke vší té prudě navíc vyústila do mimořádně pičoidního konečníku, začal jsem pátrat po příčině, která mi zesatandarma sežrala osm hodin života. A ne, až tak za to nemohl zoufale nehrající Kryštof, kterého jeho nový kornatící tchán zjevně dokopal do fitka, kde z něj místo ztepilého svalovce udělal otylého páprdu s masitým xichtem, mátožně se celým tím neštěstím potácející s konstantním výrazem prasklého hemoroidu. Já kokot, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „bláhový“, jsem totiž předem nezaregistroval, že předlohou byl jeden z popsaných hajzlpapírů pana Cara! Měl jsem jednou nedopatřením to ponížení s jeho aliterární patotvorbou pro lopaty a solviny, dal jsem se skřípěním zubů cca sto stran a dál už číst nemohl, protože jsem zbytek „knihy“ poblil, a zmítal mnou tenkrát děsný strach, jestli jsem z toho náhodou nechytl rakovinu očí. Vymaštěná guma s pár třídami základky, která strašně chtěla být Forsajtem nebo Klensym, avšak dotáhla to akorát na neumětelského oligofrenika, jenž někde, patrně ke spokojenosti, přeblafl marketingově zdatného nakladatele. Oligofrenika s nesporným talentem rozmazávat hovna po papíře, velmi podobným kupříkladu některým našim orgánům, co tak přičinlivě ve výslužbě píčí ty nobelovsky aspirující skutečné policejní příběhy, aby měly holky v trafikách čím podkládat viklající se police. Čili vřele doporučuji vyhnout se všem formám toho mentálně atrofovaného teroru, audiovizuální i „literární“, a kdyby to třeba v někdy budoucnu zrepoval neméně nadaný Padesáticent, raději si vypíchněte uši. ()

Fr

„JE CHYBA DOTLAČIT CHLAPA K NÁSILÍ, KDYŽ NÁSÍLÍ JE VĚC, JEJÍMUŽ ZDOKONALOVÁNÍ VĚNOVAL CELEJ ŽIVOT“…  Na začátku jsem zmatenej stejně jako James, takže jim ta hra „na čuráka“ funguje. Pak se z toho vyklube klasickej „revenge“ seroš o mariňákovi, kterej likviduje zbrojařskou lobby a jejich noshledy. Vobčas to je trochu věřte – nevěřte, ale má to spád a je komu fandit. Možná je ten konec zbytečně překvapivej, ale jde o slušný béčko, který má spád i zajímavý postavy.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2018 napsal Jack Carr, neznám. 2.) Jsem na seznamu.  ///  Thx za titule „Stanislav Vodička a Kateřina Hámová“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Amazon pokračuje v chlapských drsných military akčních sériích a po Jack Ryanovi a Reacherovi přichází Terminal List s Chrissem Prattem v hlavní roli, kde se na režii podílel i Antoine Fuqua a pro mne je tohle ze všech tří nejlepší a okamžitý adept na seriál roku. Terminal list je pro mne prototypem pořádné chlapské zábavy, je mixem mých tří oblíbených filmů. Sicario, Equalizer a Uprchlík a sjel jsem to na jeden zátah bez mrknutí oka, je totiž nemožné přestat sledovat, až tak je to dobré. Ženy to mohou vnímat jinak. Chris Pratt ve své nejvážnější a nejlepší roli naprosto exceluje a jde vidět, že si roli Seala pečlivě nastudoval. Seriál má velmi atraktivní příběh o jedné kurevsky nepovedené akci, kde zahyne téměř celá Seal jednotka a vyvázne jen Chris Pratt, když se vrací domů, začínají lidé kolem něj umírat a sám se snaží přijít na to, proč byli při misi přepadeni. Líbilo se mi, že v úvodních epizodách tvůrci drží diváka v nejistotě, kdy nevíte, zda Chris má jen trauma z války, ztrácí paměť a má všechny vzpomínky rozmazané, anebo je tu opravdu někdo, kdo jde po něm i po jeho rodině. Celá tahle paranoidní atmosféra je podána věrohodně a velmi zajímavě. Pochálit musím i Taylora Kitsche v roli operativce, který se taktéž pro roli Seala narodil. Bavil mě i představitel FBI jednotky a Jai Courtney, který si zahrál prvotřídního namyšleného hajzla- líp jsem ho hrát ještě neviděl. Chválu si zaslouží i parádní technická stránka- peníze tu jdou hodně vidět a to já rád. Boží je i soundtrack- úvodní znělka mi hraje doma pořád, ale i v průběhu to má slušné grády. Samozřejmě pro chválu si dojde i akce, která patří k tomu nejlepšímu, co se na seriálové produkci může najít. Jsou tu perfektní taktické přestřelky (Rkové!) - Výcvikový camp nových Sicarios v Mexiku dá zavzpomínat na Ramba, úvodní přestřelka v tunelu je nekopromisní a to platí i o přestřelce v San Franciscu - o finále ani nemluvím! Jsou tu i parádní fighty, poctivá espionáž, detailní výroba Bomby!! ( hands fuckin up for this), útěk divočinou před FBI- armádní triky, návnady, vytáhování kulky, páčení zámku, dokonalé využití prostředí ve svůj prospěch, kamufláž.. z Pratta ta profesionalita vyloženě stříká a věřil jsem každý pohyb, každý úder i každý výstřel. Krom toho všeho musím vychválit i parádní dialogy mezi zkorumpovanými korporacemi, v každém dialogu jsem cítil sviňárnu i napětí. Dlouho se mi nestalo, abych se do seriálu takhle intenzivně vžil a prožíval každý okamžik. Ve finále mě seriál naprosto emocionálně odzbrojil šíleným zvratem, který ve mně zanechá jízvu navždy! You better don´t end up on my fuckin LIST! Dělo jak prase. Dvěmi věty. Kurevsky dobře to vypadá a kurevsky dobře se na to dívá. Příběh 5/5. Akce 5/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 5/5, Emoce 5/5, Herci 5/5. 10/10. ()

dO_od

// Nadmíru povedený military thriller ve stylu clancyovek s tunou parádně natočené akce (často se mi vybavovalo Sicario), krásně nečernobílými postavami (finále jak z Pár správných chlapů) a akorát tak dlouhou stopáží, aby se to celé vyřešilo dřív, než se tvůrci začnou opakovat. Jasně, kdo v tom bude hledat right-wing agitku, najde plno důvodů, proč by ho to mohlo srát, zároveň se to ale dá úplně v klidu číst i jako odstrašující příklad domácího terorismu, nebo minimálně vigilantismu à la Punisher, který už si divák může interpretovat po svém. James Reece není kladný hrdina, zároveň žije v natolik špinavém světě, že by v něm jakýkoli kladný hrdina působil nepatřičně, takže možná dobře, že jsme dostali jeho. Pár problémů s tím mám, tak předně Chris Pratt na tuhle roli má až moc milý ksicht, Riley Keough byla brutálně nevyužitá, a ta postava Jaie Courtneyho se svým nástupem taky slibovala víc, než co nakonec dodala. Jinak ale v zásadě spokojenost, ideální na binge, a další trefa od Amazonu. Teď už by mě ale vážně zajímalo, kde je sakra ta třetí řada Ryana. 8/10 ()

Slasher

Vzhledem k tomu, že korektní názorová policie momentálně ovládá Hollywood a větší rozpočty, je fakt pohlazení na duši vidět něco tak toxicky chlapácký a sympaticky pravičácký. A nebyl jsem si jistý, ale krásně pohrdavý / pohoršený / moralistický kritiky typu "alpha male cry for help""unhinged right-wing fantasy" nebo "feels a bit like QAnon territory" mě nakonec přesvědčily to odkoukat, čehož nelituji (nic není horší než ztratit čas u seriálu). Pratt je překvapivě dobrý jako z poslední mise narušený Navy-SEAL veterán (nyní v podstatě terorista) co už nemá co víc ztratit a jde si tvrdě za pomstou, do té role přesvědčivě zmohutněl a má v malíku všechny cool taktický vojácký pohyby. Byť místy slabší a škoda odhalení úplně ve finále na lodi (zbytečný), tak v součtu filmařsky solidní, po stránce militantní akce uspokojivý, připomene věci jako Heat, First BloodCommando. Lekl jsem se sice hned v začátku, ale naštěstí to pak nekazí žádný otravný citace Bible a kecy o bohu :) 75% ()

castor

Při riskantní misi přišel takřka o celou jednotku. Vrací se domů s protichůdnými vzpomínkami na nepovedenou akci a otázkami ohledně jejího zavinění. Ten největší šok ho ale teprve čeká. Jenže nasrali totální legendu. Osm bojových nasazení. Afghánistán, Libye, Irák. Stříbrná hvězda, několik bronzových, dokonce i medaile za hrdinství. A právě James Reece se zaměřil na svůj první potencionální cíl. Lov může začít a další jméno ze seznamu se nestačí ani rozkoukat. Jenže jak do toho všeho promluví jeho zdraví? Jde o trauma z bojů nebo přetrvávající následky poranění hlavy? Anebo se někdo rozhodl posunout medicínu a vypustil ven experimentální lék proti duševnímu PTSD? „Chlapáckých“ projektů není nikdy dost, ostatně Amazon už se poměrně vytáhnul s Jackem Ryanem či Reacherem, a zatímco start série mě úplně nestrhnul (i kvůli řadě potemnělých scén, příliš mnoho opakujících se flashbacků), postupně si mě získala. Dočkáme se cool momentů v ulicích San Francisca i následného pronásledování v divočině, což dá několikrát vzpomenout na Bergův kousek Na život a na smrt, i třeba nápaditého zúčtování s admirálem. A někde vzadu stále vnímáme jistý kritický komentář o tom, že za „mnohé“ jsou zodpovědná nejvyšší patra moci. Finální zvrat mi nesedl. Každopádně Chris Pratt je ve své zřejmě nejvážnější roli poměrně slušný. Škoda trestuhodně nevyužitého Taylora Kitsche, to samé platí pro Riley Keough, jejíž návraty se postupně opravdu zajídají, žádné emoce navíc nepřinášejí. ()

Davies182

Výborná maratonu-hodná záležitost, díky které [Amazon Prime] znovu upevňuje svoji pozici v žebříčku stanic, kde vznikají ty nejtestosteronovější seriály pro mužské osazenstvo předplatitelů. Užil jsem si v podstatě každou vteřinu téhle thrillerové jízdy, a až na pár výhrad, kdy občas náhodami skřípal scénář, vlastně nemám moc co vytknout. Akce a napětí, jak mají být! ()

filmfanouch

Amazon Prime se prozatím daří především na seriálovém poli. Seriálový Jack Ryan se dočká 4. sérií a naváže na něj spin-off, to stejné platí i o seriálu The Boys, který se odehrává ve světě amorálních superhrdinů. Nedávno zabodoval seriálový Jack Reacher a na podzim se kvalitativně pokusí překvapit seriálový Pán prstenů: Prsteny moci. V rámci filmové větvě streamovací službu Amazonu poté jednou z nejúspěšnějších akvizic byla Válka zítřka s Chrisem Prattem v hlavní roli. A právě on se chopil hlavní role i v novém seriálu od Amazonu, který vznikl na základě knižní adaptace Jacka Carra a kdy už se tvůrci nebáli prozradit, že mají jisté delší plány do budoucna (minimálně mají příležitost adaptovat další 4 knižní pokračování). Stěžejní ovšem byl fakt, zda už 1. série seriálu Na seznamu smrti dokáže diváka uspokojit a navázat právě na kvality Jacka Ryana, The Boys nebo Jacka Reachera. A to je celé krapet složitější.   Na seznamu smrti v podstatě sází na klasický příběh o zrádcích na solidních pozicích a touze po pomstě. Seriál tak připomene právě Jacka Reachera, Jacka Ryna, filmy s Jasonem Bournem či nedávný Without Remorse s Michaelem B. Jordanem, který se též objevil na Amazon Prime. Chris Pratt pořád víceméně jede na svou známou hereckou jistotu, do hlavní role Jamese Reece se ovšem dokázal ponořit a představit se alespoň trochu tak v jiném světle. Jestli by to měl být právě Chris Pratt, který by měl utáhnout potencionální další série, v tom by problém tolik nebyl. Problémy se totiž nachází tak trochu jinde.   Z Na seznamu smrti se od slabších první dvou epizod přes solidní další čtyři epizody po slabší dvě poslední epizody vyklube spotřební a v součtu dvakrát nezajímavý seriál. Režie prvního dílu se přitom chopil Antoine Fuqua, režisér Equalizerů s Denzelem Washingtonem a přesto zajímavější epizody zůstávají ty epizody, kterých se chopili prakticky neznámí režiséři, kdy většina z nich má zkušenost maximálně s tvorbou jiných a často i levnějších seriálů. 2 týdny po zhlédnutí seriálu už ovšem prakticky nezbyde důvod si u tohoto akčního seriálu pamatovat jedinou libovolnou akční scénu a říct, že se sázka na ojetý koncept nedokázala obhájit.   Klíčové je, že autor knižní předlohy Jack Carr byl sám členem Navy SEAL, knižní předloha tak částečně vychází z jeho vlastních zkušeností. Seriál tak dle očekávání sází na nějaké to PTSD a sympatické realistické koncepty, jakmile se ovšem zachází do té méně realistické pasáže a čerpání z konspirací, slušně založený oheň rázem tak trochu vyhasíná. Sympatická je v akci alespoň brutalita, která je v případě tohoto seriálu ku prospěchu, protože to sedí k atmosféře, kterou se ten seriál snaží prodat a nejde jenom o sázku na efekt. Naopak zamrzí, že kouzlo tohoto seriálu netkví v kdovíjak hezkém vizuálu a především v kdovíjak kreativní choreografii. Základy pro to celé položí ve startovním díle Antoine Fuqua, v nastaveném trendu ho poté v tomto ohledu následuje všech 5 režisérů. A je to škoda.   V průběhu se vlastně projevuje tak trochu chyba v tom, že Na seznamu smrti přesně neví, o čem chce být. Jestli chce být realističtější a přízemnější variací všech těch revenge story příběhů, nebo by naopak chtěla být v jádru tou nabušenou a ostrou podívanou. Výsledek tak působí jako práce dvou kuchařů, kteří ovšem ukuchtili křížence lasagní a rýžového nákypu. Několik zajímavě načrtnutých elementů se ze stolu shodí příliš rychle, některé se očividně šetří do budoucích sérií a některé prostě nejdou pořádně do hloubky. O to těžší je potom v průběhu u seriálu cokoliv cítit a doufat, že konečně přijde ten nářez, který Chris Pratt slibuje půl roku dopředu. Aby také ne, když za každou epizodu dostal 1,4 milionu dolarů (tedy zhruba 11 milionů dolarů). Pratt přesto zvládne utáhnout tak trochu serióznější roli oproti Star-Lordovi.   Sympatické je poté sledovat i Prattovy herecké spoluhráče. Taylor Kitsch se předvádí v jedné ze svých nejlepších rolí ve své kariéře, Constance Wu je velmi fajn a Riley Keough dokazuje, jak víceméně pořád nedoceněnou herečkou je. Alespoň sledování hereckých výkonů tak při téhle honbě za pomstou stojí za pozornost, přesto si to celé nedokáže obhájit, že je 8 epizod možná krapet moc a že tady by se dala celá minisérie dost možná zkrátit skutečně o celou polovinu a jen by to všemu prospělo. Především i proto, že těch necelých 8 hodin už divákovi nikdy nikdo nevrátí.   Na seznamu smrti vyloženě nevyvolává chuť po co nejrychlejší 2. sérii, má ovšem minimálně solidního akčního hrdinu a i přes mrhání potenciálem a neschopností překvapit i pořád dost možná něco jako slušný potenciál pro budoucna. Jen by si to možná nejdřív mělo celé ujasnit celou identitu a na základě toho až poté případně přijít s lepšími akčními scénami či funkčnější hloubkou. Schizofrenie není příjemná věc, tento seriál jí ovšem bohužel tak trochu trpí..... () (menej) (viac)

HAL

Žánr mám hodně rád, Jack Ryan i Reacher mě dost bavili, a Chris Pratt je i přes množství blbých filmů v poslední době pořád docela sympaťák, i když si tu hraje na Ramba, porcuje lidi sekerou a sem tam někomu vytahá střeva z břicha... ale toto vůbec nezaujalo. Což by mě už od prvního dílu nemělo překvapovat, Fuqua je mizerný režisér a autor předlohy je guma co po odchodu z armády začala psát braky. Takže všechno je drsné jak šmirglpapír, ale příběh je trochu pitomý, akce je málo, obvykle utopená ve tmě a nudně natočená, a navíc nezřídka i bizarně ředěná utahanými patetickými flashbacky. Utahané je tu celkově všechno, ale opravdu strašlivě, to je největší problém - další ze seriálů které by klidně mohly být čtyřikrát kratším filmem. ()

Vavča

Unhinged right-wing fantasy revenge fantasy... (komentář jistých probuzených elit z USA, které nechápou, že tohle jeden z nejpopulárnějších seriálů USA současnosti, a ve filmech vládne zase Maverick, takže soudruzi nepochopili, že jejich výplody a politické nápady drtivou většinu populace nezajímají). Uvidíte našlapanou akční sérii o mariňákovi, který se snaží dopátrat proč jeho tým v Sýrii selhal a věci se čím dále více komplikují. Chris Pratt v hlavní roli září a baví mě, dává záporákům a systému na budku, ačkoliv není v úplně nejlepším stavu. Seriál si umí vybudovat solidní zápletku, postavy, vyšetřování se posouvá postupně kupředu, nic světoborného, jenže ono to skvěle funguje a vše jde jako na drátkách, protože se mi dlouho nestalo, abych dal seriálu reprízu, tak to myslím mluví za vše... ()

DwayneJohnson

Závěr to již poněkolikáté zase zabil. Jak Reece skoro všechny padouchy. Solidní první dvě třetiny a ke konci je z toho zase kočkopes. Jinak Chris, celkem solidní volba. ()

Yoshitsune

Ze seriálu, jsem si odnesl jednou ponaučení a to je, nikdy, ale nikdy, nenaser nikoho od speciálních jednotek, protože když to uděláš, tak ani všichni bozi tě neochrání. Tenhle seriál je rozhodně to temnější a depresivnější co sem za posledních pět let viděl a Chris Pratt, rozhodně zde neni žádný zlatý hoch a nebo ten který hraje jednu a tu samou roli. Chris Pratt svoji roli hraje vyloženě na dřeň, a to čím si projde, je na můj vkus až jako moc za hranou. Protože každý díl, jeho postavou posílal do větší a větší temnoty, do hloubky, ze které by se nemusel nikdy vyhrabat a ony snové scény, byli hodně silné. Seriál mi v tomhle směru, nabídl hned několik žánrových vibrací, máme tu vládní, armádní a špionážní korupci v několika odvětvích, takže tak trochu Případ Pelikán. Pak se tady jede styl ala Punisher, možná o dost temnější Punisher. No a nakonec nám šestá epizoda přinese Štvanece ? Tak to jo a když dojde na akci, tak tady trošku mám malý problém, to že sou to z větší části přestřelky, je v pohodě, je to sice škoda, protože bitky sou lepší než to střílení, ale to že je většina akce je v noci a ještě ten filtr který má dotvářet tu špinavost, toho světa, tak tohle mi prostě nesedlo. A byť se mi líbílo, postupné přidávání jmen na seznam, tak mi v tom všem chyběl nějaký pořádný překvapení, zvrat a nebo jen obrat o třista šedesát stupňů. Nemluvě o tom, že mi chyběl nějaký pořádný frajer, se kterým by se hlavní hrdina porval, ve stylu že by ze sebe trhali maso, dokuď by jeden z nich nepadl, ale všichni záporáci sou slabky a kňourové a to je škoda. Je to super, je to depresivní, má to dobrou emoční i politickou linku s určitým přesahem. Protože to má reálný podklad, vojáci kteří si prošli válkou, se pak vrací domů a jejich vlastní země se o ně nedokáže postarat, nebo se jich dokonce i bojí a neví co s nimi. Takže všechno sem to pobral a líbílo se mi to, jen by to možná chtělo v některých částech poladit, takhle za silné probrečené čtyři. ()

Chrustyn

Podobně laděný seriál jako filmy Tom Clancy: Bez výčitek nebo The Contractor a bohužel i v podobné kvalitě. Je vidět, že to stálo nemalé peníze a občas se objeví nějaká slušně natočená (ale nikdy strhující) akční scéna pro military fandy. Bohužel jako celek to už nefunguje, Chris Pratt nedokáže utáhnout depresivně laděnou a smrtelně vážnou polohu a scénář má nejen hromadu děr ale i zbytečných vložek, (zdravotní problémy hlavního hrdiny a jeho neustálé vzpomínky na rodinu) které brzdí už tak na neutrál uhánějící příběh, kterému navíc seriálová podoba vůbec nesvědčí. Hodně odřené 3* jen z toho důvodu, že podobných projektů nyní moc není. ()

TheEvilTwin

Příjemná revenge minisérie s charismatickým Prattem v hlavní roli a Taylorem Kitschem, který je hned za ním. Zaujme zde celkem zábavný a spletitý příběh, nadupaná akce, taktické vymoženosti a uvěřitelnost boje a stejně tak i vyšetřovací linie okolo reportérky, FBI a detektivní pídění po finální verzi příběhu. Naopak mě trochu mrzí, že se tvůrci více nerozmáchli a nenandali nám nějakou větší, epičtější a zapamatovatelnější akci či jatka v závěru a občasná emoční chladnost Pratta, ale jinak jsem vlastně spokojen a The Terminal List se může vesele řadit po boku podobně laděných Tom Clancy´s žánrovek. Lepší nadprůměr, který své mouchy určitě má, ale tyhle záležitosti jsou vždycky čistá radost. ()

HellFire

Vynikající seriál z produkce Amazon, jeden z těch, kde každý herec skvěle ztvárňuje svoji postavu. V jeho prospěch hraje především výborně zmáknutá produkce a zajímavý děj, kdy dlouho nevíte, kdo má vlastně pravdu. Hlavním tahounem je Chris Pratt, kterému role velitele SEAL týmu sedla jako poklice na hrnec. Jediné, co bych si teď přál, je, aby se Amazon vykvákl na další série. ()

Kailo

Tolik hejtu a přitom je to zajímavá konspirační fikce. A sledovat tu práci s manipulací zbraní, bylo dokonalý. Jo a Fr. SEAL není to samé, co mariňák. Ty by tě hnali. ()

Morholt

Mariňák na cestě za pomstou, která ho dovede až do nejvyšších pater armády i politiky. Za mě se nejedná o nic zvláštního. Pokud se to v něčem liší od ostatních podobných projektů, tak je to charakter oné zrady. Ale upřímně řečeno přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy a asi bych dal přednost něčemu jednoduššímu. Akce byla solidní, ale zase tu není nic, co by mě vystřelilo z ponožek. Herecké obsazení je nadprůměrné, ale co se Pratta týče, nebylo to z mého pohledu to pravé ořechové. A pokud mi něco opravdu vadilo, tak to byly halucinace hlavního hrdiny a jeho návraty do minulosti, které tu nejspíš sloužily jen k natažení stopáže. Dívat se na to dalo, ale nevidím tu žádný důvod, proč se k tomu někdy v budoucnu vracet. 50% ()

agentmiky

Chrise Pratta mám do dnešního dne zafixovaného jako herce s komediálním talentem, takže jsem byl jako na trní, zda v této dramatické roli obstojí. Ale po zhlédnutí musím uznat, že podal fenomenální výkon. Celý seriál vychází z knihy (tu si musím přečíst) od bývalého příslušníka SEALs Jacka Carra, takže po technické stránce nenacházím sebemenších výtek. V každé akční scéně divák pochopí, kolik hodin přípravě herci věnovali (práce se zbraní, taktický pohyb speciálních jednotek atd.), to jesť za mě asi největší tahák seriálu (nesmím opomenout ani hudební podkres v čele s úvodní skladbou a špičkovou práci s kamerou). Kromě Pratta potěšil Taylor Kitsch coby operativec od CIA. Jinak se mi osobně líbilo, jak si Terminal List v prvních dílech s divákem hraje, nevíte, co je realita a co jen výplod fantazie hlavního hrdiny. Jasně, párkrát člověk zaznamená díry ve scénáři, dost scén je extrémně přitažených za vlasy (celý ten díl s útěkem před jednotkami FBI). A s tím šíleným zvratem na konci mám též menší problém. Na druhou stranu, tento žánr miluji, utíká to rychle. Plus tvůrci lákají na, doufejme, pokračování. Za mě dávám 7,5/10 ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)