Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (CinemArt SK)

Ironhead

O rodině, co nemá v baráku jediné normální světlo a tak si svítí jen ledničkou, vánočními řetězy nebo zapalovačem. O lidech, kteří vědí, že zlo které je pronásleduje, se bojí světla jak čert kříže a nepořídí si domů ani pořádnou baterku a šaškují jen se svíčkami a zapalovačem :) Hrozně hloupé a na horor opravdu málo strašidelné. ()

Kushina

Mám tenhle typ hororů rád. Na nic si to nahraje a jde rovnou na věc a taková ta myšlenka faktu, že se s tím dá nějak bojovat a bojí se to světla je vlastně super, protože je tu pak naděje. 60% ()

Dombzila

Kostlivec je fajn film, který ale není nijak inovativní. Námět od Kinga je, jak je již zvykem, zajímavý a dobrý. Postavy jsou oproti jiným hororům z letoška sympatické a vcelku dobře napsané. Další klad je samotnej Boogeyman, kterej ve tmě působí tajemně a strašidelně a na světle vypadá pěkně a nepříjemně. Na druhou stranu, jak jsem již psal, film není nijak výjimečný a nepřináší nic nového. Vcelku fajn jednohubka. 60% ()

Sebule

Rád bych dal 4*, ale pro mě to bylo trochu zklamání. Herci výborní, atmosféra taky, ale celé to bylo takové pomalejší, jump scary docela předvídatelné a film nepřinesl ve výsledku nic nového. I tak se jedná ale o fajn film, který je dobře technicky zvládnutý. Hodnocení: 6/10 ()

bonovox

Tento horor vie zaujať prácne budovanou atmosférou aj slušnými ľakačkami, ale celkovo vyznieva priemerne. Titulný strašiak ale je dosť desivý. Ak by bol lepší scenár bolo by to lepšie. 60% ()

SpicyNugget

Sadie a její mladší sestra se vyrovnávají se smrtí své matky. Jejich otec, terapeut, jim moc nepomáhá, bojuje se svými vlastními traumaty. Holky se ve strachu propadávají pořád hlouběji. Když se na prahu jejich dveří objeví zoufalý pacient, přitáhne s sebou i Kostlivce ve skříni… Ne, tohle fakt nebyl horor. Laciné lekačky, bubák se tam ani skoro neobjevil, takže asi v té skříni zůstal. S postavami jsem se vůbec nesžila, všichni byli nezajímaví. Film byl propletený klišoidními scénami a kdybych u toho usnula, o moc bych nepřišla. ()

FiVe

Dávám tolik kolik dávám za monstrum, ale hlavně za kino. Jinak by to bylo asi určitě za *** Každopádně se nejedná o horor v pravém slova smyslu. Ale to je u filmů dle předlohy Kinga normální. ()

gogo77

8/10 ... ak ste sa ako dieta bali ze je nieco schovane pod postelou alebo v skrini ked idete spat tak toto je presne film na tuto fobiu a vrelo neodporucam!!! ... ostatni milovnici horrorov sup tam s nim   vyborny a ako sa na kazdy americky horror patri nechyba aj riadne pateticky zaver za ktory odoberam 2 body   inak to bolo naozaj napinave od zaciatku do konca a dnes budem spat pri svetle... nie jednom... takze rodinku ktorej prave umrel clen rodiny a vsetci su teda z toho riadne vydeseni si vyhliadne monstrum ktore sa sice boji svetla ale inak trha ludske tela ako papier a ked uz riadne vyhladuje tak podho ochutnavat strach a bolest svojich obeti ()

Ondrejjekid

Mě tento film tak špatný nepřišel, trošičku se u něj každý bál, taky ne, když to je předloha od mistra Kinga, pár jumpscarů taky bylo. Pár nenomálních věcí, které nedávaly smysl tam byly(třeba jak je možné, když kostlivec odtáhne otce s dcerou, tak oba zázračně přežijí), to moc logiky nedává, ale co už. Film poměrně kvalitka 8.25/10 ()

Frenk

Lights out má nového bratra, ale je škoda, že divák nic nového nedostane. Přehršel lekaček nám trošku zkazil atmosféru a kde se vzal tu se vzal bubák, co by si nejradši hrál ve tmě s malou holčičkou, než aby si někoho konečně nabídnul. Na to jak byl (prý) hladový, jsem toho od našeho démona čekal víc. Mínus dostane film i za to, jakým vynálezem ho nakonec (ne)porazili. Jeho hnízdo z venomovských pavučin se mu ale musí nechat. ()

Holly_Molly

Psychologický drama o rodinný tragédii s hororovym motivem na pozadí, pár dobře vybudovanýma lekačkama, místy nepříjemnou atmosférou, parádní hrou světel a psychologií postav, kterou hlavně holky v hlavních rolích sester zvládli prodat tak, že divákovi na hlavní rodince záleží...Mínusem je rozhodně titulní, designově nenápaditý monstrum, který přestane být hrozně rychle děsivý...Film je to moc pěknej, ale žádnej ultimátní hororovej zážitek a stresová jízda od začátku do konce jako v případě Savageova Hosta se nekoná... ()

petra8619

Horor podle mého gusta. Nemám ráda krváky. Raději mám lekačky a duchy ve tmě. Proto jsem se na tento horor moc těšila. Je to ale jen průměrný horor. Já se bála hodně, protože se bojím tmavých koutů, ale i přesto jsou horory, u kterých jsem se bála mnohem víc. Bylo to dostatečně napínavé. Ke konci to ale ztrácelo logiku. Jít na bubáka, kterého nezabila brokovnice, s hokejkou? To mi přišlo komické. Nějak jsem nepochopila, proč bubák už dávno nezabil matku z druhé rodiny, když se mu to ke konci podařilo tak jednoduše. Chyběly mi k tomu prostě domyšlené detaily, které z tohoto hororu bohužel naopak vytvořily komedii. ()

draxxi

Velmi solidni horor, ktery ma opravdu jednou nevyhodu, ze je to 100x provareny pribeh bez jakehokoliv prekvapeni. Jednu hvezdicku davam za herecku mladsi sestry. Ta je uzasna a bal jsem se s ni i o ni. 17/6/2023 72% ()

DIATOR05

Pan Kostlivec je první horor, co jsem viděl v kině. A dostálo to mých očekávání. Nemám rád horory, protože je to pro mě nuda. Rádoby strašidelná atmosféra, očividný jumpscary a nudnej příběh. Takhle jsem si představoval horory a takhle jsem ho taky dostal. Boogeyman je pro mě jen průměrný nudný předvídatelný film, který ani neni strašidelný. S postavami jsem se vůbec neztotožnil, dělali ty nejvíc klišé věci, a proto to bylo tak předvídatelné. Hudby jsem si upřímně ani nevšiml že tam hrála. Pan záporák je nám vysvětlen tím nejvíc jednoduchým způsobem, jak už původ, tak motivace (Nevim jestli to je spoiler, ale spoiler: je to monstrum, které je tu už od pradávna a je to predátor, takže loví kořist). Ano, takhle je to jednoduše vysvětleno. Příběh nudný a finále opět slabé (to už spoilovat nebudu). Abych to taky nějak teda pochválil, tak jediná postava, která byla skvělá, byla ta mladší dcera, jediná ona se doopravdy snažila už od začátku něco udělat, ale i po těch největších důkazech v historii jí nikdo nic nevěřil. Dále herci, ti to zahráli úžasně. A to monstrum bylo cool. Abych to nějak uzavřel, tak on to není špatný film, jako průměrný horor, je odvedený skvěle. Jen je prostě průměrný, to je celé. Takže za mě 5/10. ()

NextOne

Byl jsem na tom dnes v kině a musím říct, že film se mi dost líbil. Přišlo mi, že se pořád něco dělo a film měl tak spád. Chápu, že někomu můžou vadit otřepané scény, které se poslední dobou objevují v každém třetím hororu, ale vymyslet něco nového, čím lidi děsit, není už tak snadné. Od úvodní scény nám byla naservírována skutečnost, že ani malé děti nezůstanou škodný. Děsivé monstrum vypadalo opravdu děsivě a ve filmu se objevilo opravdu hodněkrát. Člověk během sledování neustále koukal, kde se objeví ty jeho oči. Lekaček nebylo tolik, ale byly a celkem dobře zvládnuté. Jestliže se jedná o předlohu Stephana Kinga, tak se to zvládlo moc dobře. Mlaďounká Vivien Lyra Blair nám ukázala, že se z ní může stát výborná herečka. ()

BarbarellaHa

Nojooooooo konečně něco, co stojí za zmínku!! Ty všichni, kteří píšou jak je to super pecka prdová nejlepší, tak zase přeháněj, ale špatný to vůbec není! Taky je to daný tím, že se posledních pár let točej extrémní hovna, takže vyčnívat z hromady průjmu je celkem snadný, ikdyž spoustě "hororů" se to nepodaří ani nepodařilo, spíš se v tom kaďáku topěj, ale tohle se povedlo! Kingem to úplně není, story je obyčejná....dětem umře maminka bla bla jsou moc smutný bla bla a máme tady "démona", co potřebuje smutný a zraněný duše- nic novýho (jako dost často u Kinga), ale je to příjemně natočený a dost lekaček a splňuje to parametry hororu na páteční večer- žrádlo, pivko, zhasnout a vejrat! Na víc já jsem vždycky dost v pohodě, když mulisák nevypadá stejně jako 157 mulisáků před ním ( v poslední době jako nějaká bába, co byla někde zavřená, je nahatá, má páčo jak hippiesák a smrdí). Takže oujééé dobrý to je🤜🤛 ()

johankazarku

Začiatok viac zameraný na vyrovnávanie sa rodiny s tragickou udalosťou, ktorá ich postihla. V tom čase sa na nich upne kostlivec, ktorý sa živí ich strachom a smútkom. Napínavé aj tajomné, ale niečo tomu chýbalo. ()

Little_Sawy

To byla stráta času, dobře že jsem na to nešla do kina, nudou by jsem si tam asi upletla 30 svetrů v různych barvách abych se aspoň nemusela dívať a trpět tenhle píči Squost. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)